Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: Gazduire cu php mail() nelimitat

starlookboy este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    9th February 2008
    Posturi
    26
    Putere Rep
    30

Implicit Gazduire cu php mail() nelimitat

Salut.

Stiti cumva o compania de gazduire care sa ofere gazduire cu trimitere de e-mail nelimitat ?

Majoritatea comapaniilor mari au limitari de genul 50 mailuri / zi / ora etc.
    Insa eu am nevoie de cel putin 1000 de mailuri pe ora.

Si nu, nu vreau sa fac spamming, insa este un site de social networking si notificarea prin e-mail este o necesitate (ex.: confirmare inregistrare, uitare parola, cerere de prietenie, comentarii etc.)

A...si sa fie cam sub 10$ pe luna daca se poate.

Multumesc

dacian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    4th May 2007
    Locaţie
    [root@localhost root]#
    Vârstă
    48
    Posturi
    346
    Putere Rep
    31

Implicit

Stii cum se zice si , si bun si ieftin inca nu s-a inventat .Pentru 1000 de mailuri pe ora i-ti recomand calduros un server in colocare(propriul tau server) .

Bruzli este deconectat Administrator
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    26th April 2005
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    45
    Posturi
    979
    Putere Rep
    40

Implicit

1000 de mail-uri/ora (aprox. 24.000/zi) nu sunt putine, si in nici un caz la 10$.

Cu un dedicat sa zicem ca trimiti 100.000/zi, tu ai deja 25.000, vezi cat costa un sfert dintr-un dedicat.

Vezi cum iti poti monetiza site-ul, nu poti face 'myspace' fara sa investesti.

razor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    1st June 2007
    Posturi
    40
    Putere Rep
    31

Implicit

Nu cred ca o sa gasesti asa ceva la 10 euro , poate doar ceva hostat pe la unu prin balcon. Asta inseamna sa nu te gandesti inainte sa te apuci de un proiect, sa vezi ce iti trebuie ce gasesti cat te costa investitia,etc.

Adrian Poputoaia este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    2nd October 2007
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.068
    Putere Rep
    32

Implicit

Citat Postat în original de starlookboy Vezi Post
    Salut.

Stiti cumva o compania de gazduire care sa ofere gazduire cu trimitere de e-mail nelimitat ?

Majoritatea comapaniilor mari au limitari de genul 50 mailuri / zi / ora etc.
    Insa eu am nevoie de cel putin 1000 de mailuri pe ora.

Si nu, nu vreau sa fac spamming, insa este un site de social networking si notificarea prin e-mail este o necesitate (ex.: confirmare inregistrare, uitare parola, cerere de prietenie, comentarii etc.)

A...si sa fie cam sub 10$ pe luna daca se poate.

Multumesc

Daca vorbesti de site-ul din profilul tau seopedia am o intrebare.
    Nici nu e gata si doresti profit :-?E problema ta ce faci insa sunt curios de ce multi fac un site repede sau un script crack-uit cu teme default pun adsense si asteapta $-ii?
    De "dragul" banilor ?! Deoarece se aude ca se fac, pe internet ,sau doriti sa faceti ceva cu adevarat folositor?
    Discutam despre profit insa parerea mea e : investitie + foarte multa munca + pasiune + rabdare = rezultat.

Daca vrei sa faci ceva cu adevarat+serios incearca sa investeti mai mult de 10 $ si sa ai un plan bine structurat inainte sa iei startul .

Mult succes!

Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    9th February 2008
    Posturi
    26
    Putere Rep
    30

Implicit

Daca vorbesti de site-ul din profilul tau seopedia am o intrebare.
    Nici nu e gata si doresti profit :-?E problema ta ce faci insa sunt curios de ce multi fac un site repede sau un script crack-uit cu teme default pun adsense si asteapta $-ii?
    De "dragul" banilor ?! Deoarece se aude ca se fac, pe internet ,sau doriti sa faceti ceva cu adevarat folositor?
    Discutam despre profit insa parerea mea e : investitie + foarte multa munca + pasiune + rabdare = rezultat.

Daca vrei sa faci ceva cu adevarat+serios incearca sa investeti mai mult de 10 $ si sa ai un plan bine structurat inainte sa iei startul .

Mult succes!
    Da vorbesc de siteul din profilul meu.
    Nu m-am apucat de acest site pentru bani neaparat ci m-am apucat pentru ca este un prilej de a exersa cunostintele mele. Reclamele adsense pe site sunt puse pentru ca de ce nu, poate fac macar cat sa imi scot banii de pe gazduire.

In privinta "bani putini, lucru bun" aveti dreptate nu prea exista asa ceva.
    Insa macar ceva rezonabil, stiu si eu macar 1000 de mailuri pe zi ca oricum pentru moment nu am multi utilizatori.

Merci mult pentru raspunsurile voastre.

Adrian Poputoaia este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    2nd October 2007
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    39
    Posturi
    1.068
    Putere Rep
    32

Implicit

Nu m-am apucat de acest site pentru bani neaparat ci m-am apucat pentru ca este un prilej de a exersa cunostintele mele. Reclamele adsense pe site sunt puse pentru ca de ce nu, poate fac macar cat sa imi scot banii de pe gazduire.

Insa macar ceva rezonabil, stiu si eu macar 1000 de mailuri pe zi ca oricum pentru moment nu am multi utilizatori.

Reclamele adsense de ce nu.Corect.Insa nu cred ca scoti mai nimic momentan.
    Sfatul meu e sa te axezi pe prilejul "de a exersa cunostintele tale " si sa te ocupi serios de site + "fidelizare clienti".apoi in timp scoti hostingul serverele si altele.

Toate cele bune!

deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

Situl meu este hostat la 85$ pe an adica cam 7$ pe luna si am 500 mailuri pe ora.Si nu stiu de ce ai tu nevoie de 1000? ca sa se trimita 1000 de mailuri pe ora ar insemna sa ai lejer minim 1000-1500 pe ora pe site (membri) nu vizitatori adica cam 30 000 unici pe zi.....
    Mie imi ajung astia 500 ,am exploatat odata la maxim si am trimis 12000 mailuri pe zi si am luat ban la cont...
    in 4,5 ore de milogeli miau dat drumu....

Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    9th February 2008
    Posturi
    26
    Putere Rep
    30

Implicit

@adypit multumesc mult. Asta imi doresc cel mai mult, sa ii ofer utilizatorului acel ceva pentru care sa se intoarca. In limita fondurilor mici, si timpului disponibil voi incerca sa fac asta.

@deadworldisee este foarte bine cu 500 de mail-uri pe ora. Imi poti spune te rog la ce companie este gazduit siteul ?

deadworldisee este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    6th April 2008
    Locaţie
    iasi
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    32

Implicit

hostmonster insa nuti recomand sa faci cumva spam cu el....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 19th February 2009, 14:21
  2. E-MAIL SPAM de mare angajament: FSC Design E-MAIL SPAM
    De BladHaund în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 28th October 2008, 11:55
  3. Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 15th October 2008, 15:14
  4. Cumpar linkuri profil auto - nelimitat, minim 6 luni
    De attempt în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 8