Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Problema plata cu cardul Hostgator

  1. #1
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    935
    Putere Rep
    33


    Implicit Problema plata cu cardul Hostgator

    Salutare,

    Am incercat sa iau un pachet de gazduire de la Hostgator cu plata prin cardul Visa Electron de la BT si intampin urmatoarea eroare:

    We were unable to process your credit card.

    Bani sunt pe card, e activ, totul in regula. Cu acelasi card am platit acum cateva minute niste domenii la Godaddy.

    Stiu ca pare o problema care ar putea avea multe cauze, insa poate s-a mai confruntat cineva in trecut cu ceva similar si a rezolvat.
    Cei de la support sunt batuti in cap, iar voi sper sa fiti mai rapizi decat ei.

  2. #2
    Avatarul lui Zimbru
    Zimbru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    590
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Check your mail. La mine a fost asa :

    Hello,

    Thank you for your order with HostGator.com!

    In order for us to continue with the account setup, please respond to this ticket with a scanned copy of a Photo ID such as as a passport, or drivers license. In addition to a photo ID, please include a scanned copy of the credit card that was used in your account purchase (assuming you purchased a hosting account with a credit card). For security purposes you can mask off all the digits of the card number except for the last 4 digits.

    We sincerely appreciate your cooperation here, and look forward to working with you.
    si asa :

    Hello Gabriel,

    Thank you for responding to the verification request. We appreciate you taking the time to do so.

    It appears the locations of your billing information and IP address are different. Would you please reply to this email with an explanation regarding this discrepancy? Please be sure to include your location at the time you signed up.

    While our verification process may seem excessive, we only request the documentation required for most credit card purchases. We apologize for any inconveniences that may result from this process. This extra verification is done for your security and to ensure that orders are not fraudulent. The web hosting industry unfortunately has a high rate of fraudulent orders and this sort of verification helps us drastically reduce fraud and ensure our customers remain secure.

    Here is some more information about the verification process: link de la support

    Please respond to this email with a valid home address for your account. Thank you for your patience and cooperation.

    Address:
    City:
    Zip Code:
    Country:
    State:

    Please let us know if you have any questions or concerns.
    si in final asa :

    Hello Gabriel,

    Thank you for verifying your order with HostGator. We appreciate you taking the time to do so.

    We have activated your account.

    However since we issued a refund for your first invoice pending verification, we would like to ask you to please log in to link account and pay the invoice that is currently due for your account. Please be sure to pay this invoice within 10 days to avoid service interruption.

    Thank you again for your patience and understanding.
    Daca e musai sa lucrezi cu ei, rabdare si mailuri (multe cu atasamenente si explicatii)

    La noi s-a lasat cu divort, astea au fost ultimele lor cuvinte :
    When you are ready to come back to us, you can log in to your billing account at link account at any time using the primary email address on file and click 'Add New Package' under the 'Hosting Packages' section.

    We wish you the best of luck and hope you choose us again if the need should ever arise.
    I'm not a complete idiot, some parts are missing...

  3. #3
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    935
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Mi-am pierdut ceva timp insa am rezolvat intre timp. Un tip de la support mi-a zis sa iau legatura cu banca, iar banca mi-a confirmat ca problema vine deoarece este setata o limita de 0 lei pentru plati nesecurizate pe internet. Ciudat, pentru ca am mai platit si alte servicii intre timp si pe alte site-uri (godaddy de pilda). Am setat limita sa fie o suma mai mare decat pachetul de hosting pe care urma sa il cumpar si am rezolvat problema.

    Acum am ajuns la partea cu verificarile de identitate, card. Le-am dat copie dupa buletin & card si acum vor si un screenshot de la pagina de internet banking cu numele titularului si ultimele 4 cifre ale contului, plus adresa din browser vizibila.

  4. #4
    Avatarul lui Zimbru
    Zimbru este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    12th August 2010
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    590
    Putere Rep
    37


    Implicit

    plati nesecurizate pe internet = No 3Dsecure sau despre ce limita este vorba?
    I'm not a complete idiot, some parts are missing...

  5. #5
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    935
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Citat Postat în original de Zimbru Vezi Post
    plati nesecurizate pe internet = No 3Dsecure sau despre ce limita este vorba?
    Limita tranzactii nesecurizate pe Internet (fara CVV2)
    Vezi si https://www.bancatransilvania.ro/uploads/ANEXA_2.pdf‎

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. ATM PIN la plata cu cardul pe godaddy
    De iuddavali în forumul Domenii
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 16th February 2012, 13:26
  2. Variante plata cu cardul din alte tari
    De evolution în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 24th December 2011, 18:33
  3. Plata prin PayPal cu cardul
    De danP în forumul PayPal
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 20th June 2011, 17:05
  4. Plata cu cardul la ROTLD
    De lovelife în forumul Discutii Social Media
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 13th June 2011, 20:38
  5. Plata cu cardul - metoda de plata in magazinul online
    De Marius Ciocan în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 52
    Ultimul Post: 13th August 2007, 11:35

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •