Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Plata cu cardul la ROTLD

lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    91
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    42
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    91

Implicit Plata cu cardul la ROTLD

Datorita unor probleme intampinate cu diverse firme ce vand domenii, am zis sa mai inregistrez domenii .ro prin ROTLD, stiu ca in trecut aveau mari probleme in partea de plati, dar am zis ca poate s-au modernizat si ei si hai sa incerc sa fac o plata cu cardul
    Acum 1 saptamana parcurg pasii pentru inregistrare domeniu, spuneau ca pot plati prin card, cand sa platesc cu cardul imi spune ca trebuie sa bag o parola ce mi-a venit pe email in factura proforma, ma uit pe factura nici un cod, dau telefon la secretariat si ma lamureste ca daca eu sunt persoana juridica nu pot plati cu cardul, doar pentru persoane fizice se poate plati cu ajutorul cardului si ca musai trebuie sa platesc prin ordin de plata.
    M-am gandit sa nu platesc prin internet banking sa nu imi zica esti ac anu este stamila pe dovada si ma duc la banca, trimite banii in cu dovada si in ziua urmatoare imi este inregistrat domeniul.
    Azi vreau sa inregistrez un alt domeniu, si pe asta puteam sa il platesc si ca persoana fizica, si cnad primesc factura proforma, am primit instructiuni de plata cu cardul.
    Sa completez toate datele de pe formularul de la adresa http://portal.rotld.ro/site_media/do...rd-form_ro.txt si sa le trimit prin fax sau email
    Astia ne cred idioti, au cerut toate datele care nu se dau mai putin PIN-ul si apoi cu datele astea orice functionar de la ROTLD poate sa faca cumparaturi folosind cardul tau.
    Ei dadeau sfaturi de securitate?
    Bineinteles ca este si o varianta alternativa de plata cu cardul, dar sicer sa fiu mi-a cam trecut cheful sa mai lucrez cu rotld.
    In caz de se sterge fisierul respectiv va dau un copy paste aici

http://portal.rotld.ro/site_media/do...rd-form_ro.txt

FORMULAR PENTRU PLATA PRIN CARD

-------------------------------------------------------------------------------

Formularul completat corespunzator se va trimite prin fax la +40-21-316 10 84

Se accepta card-urile: VISA, MASTERCARD.

1. Lista domeniilor/Adresele IP pentru care se va efectua plata: ______________

__________________________________________________ _____________________________

2. Data trimiterii formularului de inregistrare a numelui domeniului/alocare
    adrese IP: __________________________________________________ __________________

3. Adresa e-mail de unde s-a transmis formularul: _____________________________

4. Tipul card-ului (VISA, MASTERCARD) _________________________________________

5. Numele si prenumele titularului card-ului, asa cum apar pe card

__________________________________________________ _____________________________

6. Data nasterii titularului de card __________________________________________

7. Numarul card-ului: __________________________________________________ _______

8. Data de expirare a card-ului: Luna:________________ Anul: __________________

9. Adresa titularului de card este:

Strada si nr.: __________________________________________________ ______________

Adresa : __________________________________________________ ____________________

Oras: __________________________________________________ _______________________

Judetul: __________________________________________________ ____________________

Tara: _______________________________ Cod postal: _____________________________

Telefon (numarul de mobil nu este valid): _____________________________________

10. Numele bancii care a emis card-ul: ________________________________________

11. Suma de plata _______________ RON

12. Carte/buletin de identitate _______________________________________________

13. Cod numeric personal (CNP) ________________________________________________

14. Copie card (fata-verso, pentru evidentierea numarului card-ului si a
    semnaturii dvs.)

15. Copie carte/buletin de identitate

16. Nume (cu majuscule): __________________________________________________ ____

17. Semnatura: __________________________________________________ ______________

-------------------------------------------------------------------------------
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

kleampa este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    31st May 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    30
    Posturi
    1.440
    Putere Rep
    42

Implicit

E subiect de misto-uri de cativa ani formularul respectiv. De vreo o luna au si plata normala cu cardul in sfarsit
    Ai sa razi dar metoda asta cu completat un formular cu toate datele cardului si trimis prin posta/fax inca e destul de folosita in SUA (chiar si de catre Apple).
    Ești bun/ă la SEO? Vezi joburi disponibile.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Plata prin PayPal cu cardul
    De danP în forumul PayPal
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 20th June 2011, 17:05
  2. Cardul Mondo dela BT si paypal...
    De Cosmin Emanuel în forumul PayPal
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 28th December 2010, 09:35
  3. Problema cu cardul Bcr Visa Electron
    De tranceaddict în forumul PayPal
    Răspunsuri: 3