Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 73

Subiect: Reclamatie Ghesi

Robert este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    91
    Data înscrierii
    7th August 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    4.026
    Putere Rep
    91

3 out of 3 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Mihai Gianu Vezi Post
    Si sa stii ca stilul de vorbit se schimba cand cineva ne tine de prosti.
    Voi ca firma respectabila, ar trebui sa aveti o exprimare care sa va faca cinste inclusiv atunci cand un client va injura pe fata. Dar deh, se pare ca asta e meteahna multora dintre antreprenorii romani.
    Oricum, cum bine spun antevorbitorii mei, inca doua trei topicuri ca acestea si o sa fuga lumea de voi ca de ciuma, daca nu pentru calitatea serviciilor, macar pentru modul cum sunt tratati clientii
    Daca te pot ajuta cu un sfat sau daca doresti o oferta de optimizare pentru siteul tau, da-mi un mesaj!

Serban Cristian este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    77
    Data înscrierii
    1st November 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    45
    Posturi
    4.328
    Putere Rep
    77

2 out of 2 members found this post helpful.

Implicit

Citat Postat în original de Mihai Gianu Vezi Post
    Daca nu stii despre ce e vorba de ce te bagii in seama?
    I sa spus domnului edy si la telefon ca are continutul blocat pentru ca blocheaza serverul si face rau altor utilizatori.
    Si de asemenea i sa transmis ca va primii si datele(noi nu avem ce face cu ele), dar nu, noi ne gasim sa comentam ca stim mai bine ca altii cum sta treaba.
    Problema ta, si stai linistit, ca nu esti singurul, este una de evaluare: toti suntem cretini iar tu destept. Dar iti sintetizez discutia, pentru ca ai talent nativ sa te faci ca nu intelegi: de ce userul vostru nu are access la continului ce ii apartine pana la ora asta? Indiferent de motivele pentru care tie nu iti place clientul, sau clientul nu te place pe tine, acestea sunt delimitate contractual, ori tu inchei colaborarea cu el, ori el nu te mai plateste. Dar cu ce drept deveniti voi stapanii pe siteurile si/sau aplicatile lui?

As ruga un admin sa verifice identitatea userului ca apartinand de societatea de care povestim. Prea se face de kkao, iar pozitia abordata in discutii prejudiciaza grav imaginea hostingului. Ceea ce nu e rau doar in cazul in care stim ca interlocutorul nostru reprezinta hostingul.

imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    675
    Putere Rep
    27

Implicit

Coincidenta sau nu....acum am fost contactat de un user de aici solicitand informatii despre firma pe care am laudat-o. Probabil au castigat inca un client. Si sa inlatur orice dubii...firma asta cu care colaborez de atatia ani mi-a "pierdut" site-ul cand au facut transfer pe alt server. Atitudinea lor insa a fost una decenta si profesionala si acum, dupa ani de colaborare, ii laud.
    Ceea ce am vrut sa subliniez este ca, daca o firma greseste (si este uman, pentru ca tot oameni lucreaza si acolo) nu e un capat de tara. Important este cum trateaza problema.

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    54

Mihai Gianu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th August 2007
    Posturi
    388
    Putere Rep
    0

Implicit

Invata-ma si pe mine cum poti sa spui "Eu unul nu am folosit si nici nu folosesc" dar pot sa arunc cu mizerii ?

Citat Postat în original de avram Vezi Post

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    54

Implicit

Eu invat din greselile altora incepand cu topicul asta si urmand 1) ghesi sucks 2) Nesimțiții și țeparii de la Ghesi | Rușinică 3)NU recomand gazduire la ghesi.com – Andrei Gherhes

Bogdan Calin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    42
    Data înscrierii
    14th February 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    34
    Posturi
    3.108
    Putere Rep
    42

Implicit

O firma ce se respecta nu se taraste pe forum-uri si nu arunCA CU cacat in clienti. Punct.

Bruzli este deconectat Administrator
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    25th April 2005
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    44
    Posturi
    979
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de avram Vezi Post
    Indiferent de situatia actualua, sa spui ca e cel mai prost host fara sa fi folosit acele servicii nu e ok. Mai ceva ca la antene.

iuddavali este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    4th May 2011
    Vârstă
    42
    Posturi
    406
    Putere Rep
    24

Implicit

Un proverb spune "Vorba dulce mult aduce". Avem intelepciunea populara din care putem invata, daca am fi citit ceva in scoala (dar daca facem greseli gramaticale, e greu de crezut ca am fi citit).
    ----
    Am avut un hosting unde am facut o modificare si incepusem sa consum doar eu 1/4 din resursele serverului. Respectivii mi-au blocat contul, m-au contactat, am vorbit cu ei, iar a doua zi aveam din nou totul online, in conditi bune. Niciuna din parti nu era multumita: nici eu, nici ei. Dar discutia a fost purtata cu respect reciproc. (Vorba dulce mult aduce.)
    ----
    Inainte sa va luati hosting studiati piata cateva luni. Pe bune. Eu am o baza de date cu vreo 60 de hostinguri romanesti, tot cam atatea straine si vreo 80-100 free-uri straine, selectate dupa nevoile mele si bugetul meu. Mi-au trebuit vreo 6 luni pt treaba asta. De abia dupa 6 luni am decis care vor fi hostingurile noi achizitionate, pe baza preturilor, detaliilor de pe site (si sunt multe indicii direct pe siteurile hostingurilor care sa ne faca sa-i alegem sau nu), apoi din forumuri, bloguri, notari in dreptul fiecaruia.
    ----
    Asadar, studiati inainte sa cumparati. Daca un host are 3-5 reclamatii online, evitati-l. E mai bine asa. S-ar putea sa mai fie si altii care nu au avut curaj sa scrie sau nu au vrut sa scrie. Un host bun isi trateaza clientii astfel incat sa nu existe nici macar o nemultumire online, dar multe aprecieri.
    "Modul in care gandesti atunci cand pierzi, determina cat mai ai de asteptat pana vei castiga" David Schwartz

RoxanaN este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    22nd August 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Posturi
    121
    Putere Rep
    26

Implicit

si totusi...care a fost motivul pentru care nu ii da colegului continutul ce ii apartine?

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. British Gas vs. Ghesi
    De gupi în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 17th August 2010, 20:02
  2. Adresa URL blocata / reclamatie DMCA impotriva site-ului meu
    De Iulian în forumul Legislatie internet
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 7th April 2010, 11:15
  3. Pareri ghesi.com
    De Mariusbg în forumul Hosting
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 13th November 2009, 19:20
  4. reclamatie venita de la eastralog
    De Anonymous în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 22nd September 2005, 00:12

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •