Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: Google mi-a banat site-ul ?!

  1. #11
    Avatarul lui WeaselMan
    WeaselMan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    22nd July 2005
    Locaţie
    weaseland
    Vârstă
    40
    Posturi
    447
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Cemai site nasol rau de tot, se vede ca valcenii se pricep mai mult la licitatii pe ebay :roll:

    Ce trebuie sa faci urgent:
    - scoate frame-urile
    - creaza un sitemap neaparat care sa contina link-uri catre toate articolel tale, si pune link catre sitemap in pagina de index.
    - prima pagina are o gramada de continut absolut degeaba (de genul: Cosmonautul rus SHARIPOV SALIZHAN simte nevoia “unui paharel”, in spatiu si Actrita Jennifer Lopez doreste sa devina presedintele S.U.A.); lasa doar continut specific site-ului tau, adica lucruri despre turism, Valcea, etc., maxim 600 de cuvinte, si incearca sa faci pagina sa se vada in maxim 1-2 ecrane pe o rezolutie 1024x768
    - schimba fonturile si culorile, ca site-ul arata deplorabil (din anii '90). Daca as intra pe el as sta maxim 10 secunde. Prima data fa-l sa arate cat de cat normal si apoi il optimizezi.
    - as mai zice sa-i pui o dimensiune fixa (vreo 760px), nu fluida

    Un alte lucru: foloseste un editor adevarat (gedit :wink: ), si lasa visualele care iti incarca codul prea mult (<meta content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1" name="GENERATOR">)

    Ufff... webmasteri din astia imi fac orasul de rusine :oops:

  2. #12
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Salutare cicos... WeaselMan are niste idei foarte bune, pe care al trebui sa le urmezi. Aveam si eu un site, care daca trecea google-ul pe el era minune. Trecea odata la doua luni. Faza era ca avea pagina de intrare si de aceea nu indexa celelalte pagini. acum, le indexeaza. sa-ti zic cum? Google Sitemaps. http://www.google.com/webmasters/sitemaps/
    O sa te ajute.

    daca eu inainte aveam 2a hit-uri de la googlebot acum am:

    MSNBot 230+20 743.42 KB 28 Jul 2005 - 16:18
    Googlebot 180+47 465.79 KB 30 Jul 2005 - 04:35
    Inktomi Slurp 17+4 58.23 KB 25 Jul 2005 - 16:05
    Unknown robot (identified by hit on 'robots.txt') 0+14 0 28 Jul 2005 - 01:07
    ht://Dig 5+4 19.03 KB 16 Jul 2005 - 15:42
    WISENutbot 2+2 7.34 KB 28 Jul 2005 - 23:46
    Unknown robot (identified by 'crawl') 3 10.97 KB 29 Jul 2005 - 21:23
    Walhello appie 1+1 3.66 KB 20 Jul 2005 - 16:03
    Unknown robot (identified by 'spider') 1 3.26 KB 04 Jul 2005 - 00:12

    Ce parere ai?

    daca vrei iti fac eu sitemap-ul... Da un email si vorbim. Iti fac si redesign la site eventual, am nevoie de portofoliu.

    andypopa(AT)gmail.com

    Numai bine,
    Andrei

  3. #13
    Avatarul lui cicos
    cicos este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th July 2005
    Locaţie
    Rm Valcea
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Originally posted by WeaselMan
    [b]Cemai site nasol rau de tot, se vede ca valcenii se pricep mai mult la licitatii pe ebay :roll:

    Ce trebuie sa faci urgent:
    - scoate frame-urile
    - creaza un sitemap neaparat care sa contina link-uri catre toate articolel tale, si pune link catre sitemap in pagina de index.
    - prima pagina are o gramada de continut absolut degeaba (de genul: Cosmonautul rus SHARIPOV SALIZHAN simte nevoia “unui paharel”, in spatiu si Actrita Jennifer Lopez doreste sa devina presedintele S.U.A.); lasa doar continut specific site-ului tau, adica lucruri despre turism, Valcea, etc., maxim 600 de cuvinte, si incearca sa faci pagina sa se vada in maxim 1-2 ecrane pe o rezolutie 1024x768
    - schimba fonturile si culorile, ca site-ul arata deplorabil (din anii '90). Daca as intra pe el as sta maxim 10 secunde. Prima data fa-l sa arate cat de cat normal si apoi il optimizezi.
    - as mai zice sa-i pui o dimensiune fixa (vreo 760px), nu fluida

    Un alte lucru: foloseste un editor adevarat (gedit :wink: ), si lasa visualele care iti incarca codul prea mult (<meta content="Microsoft Visual Studio .NET 7.1" name="GENERATOR">)

    Ufff... webmasteri din astia imi fac orasul de rusine :oops:
    Nu ai inteles problema ... am spus mai sus. Eu nu ma ocup DECAT de partea de administrare a titlurilor site-ului, mai exact, am facut un modul ADMINISTRATOR astfel incat editorii sa puna documentele pe server, sa introduca titlul si atat. Deci, textul, fonturi, imagini, asezare in pagina, NU-mi apartin ! Fonturile si culorile sunt foarte apreciate, de multa lume! E drept, fiecare are opinia sa. Tu nu faci decat sa ridici procentul la 3% al celor care contesta acest lucru. In ce priveste Microsoft Visual Studio .NET iarasi, parerea ta. Eu nu-l folosesc sa fac editare HTML cu el. Ma ajuta in foarte multe lucruri.
    Cu frame-urile, sunt constient ca trebuie sa scap de ele. Sa gasesc timpul necesar si o sa dispara si alea, pentru ca din cauza lor apar aceste probleme de indexare.
    andypopa, Am creat un site map www.valcea-turism.ro/sitemap.xml. Am citit documentul acela. Sper ca l-am creat bine. Daca ai timp, uita-te si tu te rog pe el. Mersi.

  4. #14
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0


    Implicit

    e ok... l-ai submitat pe google (sitemap-ul)? Daca nu, spune ca ti-l fac eu.
    btw: omule, site-ul nu arata prost, neprofi, dar arata VECHI... As putea sa jur ca e din 1994. Times New Roman nu e frumos si NU se foloseste, de regula, la webdesign. Degradeurile alea de Photoshop 2.0 sunt deplorabile omule! Adica, si eu, tot cam cat Wman as sta! "schimba fonturile si culorile, ca site-ul arata deplorabil (din anii '90). Daca as intra pe el as sta maxim 10 secunde. Prima data fa-l sa arate cat de cat normal si apoi il optimizezi. " Fa-l altfel. Da-i in - de editori. Le faci cont de ftp si zici: asa tre sa faci iei asa, pui htmlu de la index, aci bagi textu si titlu e intre h1. da-i naibii, ca doar n-or fi asa de prosti. Ti-am zis: ITI FAC REDESIGN LA SITE (not screamin'). GRATIS (screamin' ) Trebuie doar sa ceri. Imi trebuie portofoliu. Gandeste-te ca ma ajuti.

  5. #15
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0


    Implicit

    sitemap-ul e ok... ti l-am submitat eu. iti zic cand e accepted.

  6. #16
    Avatarul lui cicos
    cicos este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th July 2005
    Locaţie
    Rm Valcea
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Originally posted by andypopa
    [b]sitemap-ul e ok... ti l-am submitat eu. iti zic cand e accepted.
    L-am trimis si eu de vineri. Multumesc mult

  7. #17
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nici o problema... Intre timp, i-ati awstats, si configureaza-l.... asta e important de tot. da un ftp daca n-ai chef. trebuie sa ai perl instalat.

  8. #18
    Avatarul lui cicos
    cicos este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    26th July 2005
    Locaţie
    Rm Valcea
    Posturi
    8
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Originally posted by andypopa
    [b]Nici o problema... Intre timp, i-ati awstats, si configureaza-l.... asta e important de tot. da un ftp daca n-ai chef. trebuie sa ai perl instalat.
    Nu am perl instalat. AWSTATS trebuie pe serverul WEB? E nasol. Nu am acces la el si nici nu cred ca mi-ar accepta acces FTP la server ( am discutat cu ei degeaba)

  9. #19
    Avatarul lui WeaselMan
    WeaselMan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    22nd July 2005
    Locaţie
    weaseland
    Vârstă
    40
    Posturi
    447
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Originally posted by andypopa
    [b] Ti-am zis: ITI FAC REDESIGN LA SITE (not screamin'). GRATIS (screamin' ) Trebuie doar sa ceri. Imi trebuie portofoliu. Gandeste-te ca ma ajuti.
    Friend, buddy, pal, amigo!
    In ritmul asta dai faliment, nu mai veni cu idei din astea ("GRATIS") ca te ia lumea de fraier. Sau cel putin nu mai suna asa de disperat :riding:

  10. #20
    Avatarul lui andypopa
    andypopa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th July 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    417
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nu m-am gandit like that. Vreau sa imi fac studio de webdesign... Razi krumel... Razi Razvan (mai putin). se va numi VectorShaped. Trebuie sa am mai mult de trei site-uri in portofoliu. btw: am facut 150$ in 5 zile... Nu sunt tocmai disperat.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. cum pot depista daca un site e banat de google
    De daniweb în forumul Google
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 14th August 2009, 15:26
  2. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 31st August 2008, 18:09
  3. disparut din google, dar nu banat
    De UzZzY în forumul Google
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 23rd August 2007, 14:36
  4. Site-ul meu a fost banat de GOOGLE ?
    De djkreasta în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 27th March 2007, 03:05
  5. Cum Sa Faci Sa Fi Banat De Google
    De andypopa în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 21st December 2005, 00:44

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •