In ultima vreme am citit ca advertorialele pot duce la penalizare daca linkurile nu au nofollow sau paginile nu sunt excluse in robots.txt si se observa intentia de manipulare in ranking.

Pedro Dias - Pedro Dias - Wikipedia, the free encyclopedia, care a lucrat pana recent, 5 ani la Google si are si un blog de seo spunea asa, intotdeauna sa se foloseasca nofollow daca se doresti evitarea oricaror suspiciuni.

Ce pareri aveti? sunt advertorialele riscante? sau pot deveni riscante?