Am o intrebare pentru cei cu experienta pe .ro (probabil majoritatea)
Folosirea diacriticelor este benefica din punct de vedere SEO?
Stiu ca majoritatea cautarilor pe google se fac fara diacritice, si la acest capitol folosirea diacriticelor ar primi o bulina neagra, dar un site cu continut scris corect, cu diacritice, este vazut mai bine de Google?
Eu tind sa cred ca nu, dar m-ar interesa si parerea voastra.



)
Răspunde cu citat