Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Niste intrebari legate de indexare,stergere pagini din google,url-uri site.

GTXR este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    143
    Putere Rep
    17

Implicit Niste intrebari legate de indexare,stergere pagini din google,url-uri site.

Va salut,am si eu o problema.Sa explic mai exact...site-ul meu a suferit mai multe modificari,gen adaugare de linkuri (categorii in cazul meu),problema este ca ele s-au indexat in google,site-ul momentan are mai putine categorii,link-uri,dar cele vechi au ramas in google,cum le pot sterge,sau cu se poate face o reindexare google de la 0.Nu as vrea sa le iau pe rand sa le sterg din webmaster tools pt ca sunt vreo 14.000 (cel putin atatea imi apar).Aveti ceva idei,sfaturi ,in principiu acum am varianta finala a site-ului,as vrea stiu daca pot sterge tot ce sa indexat in google si sa se indexeze din nou de la 0.Multumesc

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.361
    Putere Rep
    82

Implicit

Toate posturile dintr-o categorie se pot sterge din indexul Google in masa. In Webmaster Tools ai posibilitatea sa dai remove, inclusiv folderelor.

Asadar, daca ai 1000 de posturi intr-o categorie poti bifa la Crawler access -> Remove url -> Remove directory si intreaga categorie va fi scoasa din index in 24 de ore. Bineinteles trebuie sa fie blocata din robots.txt sau sa dea eroare 404.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    143
    Putere Rep
    17

Implicit

Ce trebuie sa fac in robots.txt ,faza e ca la mine desi paginile nu mai exista cand intru de pe google la o pagina stocata nu imi da eroare 404.Daca puteti arunca un o privire este vorba de site-ul din semnatura,imi apar cand scanez sa vad nr paginilor indexate 14.200 ,iar daca intru pe o pagina care a facut parte in trecut din site si in prezent nu mai este,tot imi intra nu-mi da eroare 404.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.361
    Putere Rep
    82

Implicit

Citat Postat în original de GTXR Vezi Post
    Ce trebuie sa fac in robots.txt ,faza e ca la mine desi paginile nu mai exista cand intru de pe google la o pagina stocata nu imi da eroare 404.Daca puteti arunca un o privire este vorba de site-ul din semnatura,imi apar cand scanez sa vad nr paginilor indexate 14.200 ,iar daca intru pe o pagina care a facut parte in trecut din site si in prezent nu mai este,tot imi intra nu-mi da eroare 404.
    Pai inseamna ca paginile sunt inca prezente, nefiind sterse. Ce iti e afisat cand intri pe o asa zisa pagina stearsa ?

Robots.txt
    Cod:
    User-agent: *
    Allow: /
    Disallow: /numele-categoriei-de-sters/
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    28th November 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    143
    Putere Rep
    17

Implicit

Imi apare : "Nu a fost gasit nici un anunt" ,puteti vedea aici : site:http://www.dezmembrari-auto.info - Căutare Google , cred ca e de la script..

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Intrebari legate de SEO
    De hogash în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 14th January 2009, 20:13
  2. indexare pagini in google
    De gigipok în forumul Google
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 11th September 2008, 14:15
  3. live.com indexare pagini site
    De arrasoft în forumul Alte motoare de cautare
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 17th July 2008, 19:36
  4. Intrebari legate de indexare google
    De dudu_tux în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 18th March 2008, 13:54
  5. indexare site 2000 pagini
    De shpampy în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 24th October 2006, 22:10

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •