Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Mi-au disparut reclamele adsense de pe site

diasomie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    5th October 2010
    Locaţie
    Iasi , near Bahlui
    Vârstă
    43
    Posturi
    417
    Putere Rep
    20

Implicit Mi-au disparut reclamele adsense de pe site

Dupa ce de doua ori mi-a fost blocat situl de google ( un site de anunturi) ca avand continut periculos ( povestea cu "acest site este daunator..") am rezolvat prin stergerea codului "malitios" inserat in index si am cerut reconsiderare.Asta s-a intamplat mai prin ..toamna.
    Situl si-a revenit repde in trafic, este pe pozitie fruntasa alaturi de siturile tovarase, insa exact de atunci nu ii mai apar reclamele adsense pe margine. Doar spatii albe.

Contul adsense nu a fost suspendat dimpotriva am fi fost platit de atunci cu un ceculet mic de la Googles.
    (Nu am incercat sa generez alte reclame( coduri adsense) si sa le inserez dar o sa fac si asta)
    Care sa fie cauza?
    Va multumesc
    vand ace acupunctura SuJok si ace acupunctura argint, in Bucuresti si in tara

PhoeniXman este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Tara Hategului
    Vârstă
    33
    Posturi
    1.678
    Putere Rep
    28

Implicit

Daca nu ne spui si site-ul in cauza nu amvem de unde sa ne dam seama. de obicei cand pui reclame noi dureaza ceva timp pana se afiseaza, 5-10min max.

delpi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    2nd June 2007
    Locaţie
    Radauti
    Vârstă
    32
    Posturi
    456
    Putere Rep
    26

Implicit

e posibil ca doar siteul respectiv sa fie banat de google, iar contul sa ramana activ, putand fi folosit pe alte siteuri...

palex1988 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vârstă
    31
    Posturi
    332
    Putere Rep
    23

Implicit

Patesc si eu aceiasi chestie cu un site care a avut anunturile suspendate candva. Dupa ce am remediat problemele, am dat reconsiderare. Imi apar anunturile pe toate paginile in afara de o categorie care nu are continut dubios sau ceva...Ma gandeam sa le mai dau un e-mail sau ceva, pentru ca nu este ok in tot site-ul sa-mi apara reclamele, iar in acea categorie...deloc.

Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    5th October 2010
    Locaţie
    Iasi , near Bahlui
    Vârstă
    43
    Posturi
    417
    Putere Rep
    20

Implicit

situl e ANUNTURI GRATUITE IASI

Anunturile sunt de muuult timp pe site de peste 1 an, nu erau "proaspete". Incerc azi sa generez alte coduri si sa le plantez pe site. Sa vad astfel daca imi accepta sau nu ads-uri noi pe site.
    Oricum, contul google nu a fost banat, pentru ca , repet, dupa disparitia reclamelor eu tot mi-am incasat cecul de la google.

( pt admin , vad ca a aparut linkul cu cuvinte cheie, eu l-am scris simplu ca url - nu am avut intentia sa las "äncora"pe cuvinte)

UPSS: am intrat in contul adsense si am doar 2 DOUA ( CANALE???) /reclame active , nimic altceva. M-au zapacit. Si pana acum vedeam peste 10-20 definite. Au disparut? Se poate sa fi disparut de cand au implementat astia fortat NOUA INTERFATA la google ads??
    Ads urile alea erau facute pe vechea interfata.
    Ultima modificare făcută de diasomie; 5th December 2011 la 15:58. Motiv: a aparut cu cuvinte cheie

Obelix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    7th October 2007
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    156
    Putere Rep
    25

Implicit

Vezi ca alea cu masaj erotic, chiar daca au doar link spre pr0n, nu-s acceptate de Adsense. Uneori te atentioneaza (daca genereaza doar o mica fractiune din totalul contului), alte ori te baneaza direct.

Eu era sa-mi iau ban ca aveam un link spre o asociatie gen ACCEPT, deci nu pr0n in sine.

Daca vrei pr0n & linkuri spre orice, uita de Adsense.

Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    5th October 2010
    Locaţie
    Iasi , near Bahlui
    Vârstă
    43
    Posturi
    417
    Putere Rep
    20

Implicit

Nu accept anunturi cu masaj erotic pe site. Le-am filtrat pe cuvinte interzise si in plus o data pe la 3-4 zile intru si sterg anunturile care au scapat de filtru.
    Am avut 2 ani situl cu multe anunturi de genul acesta si nu s-a intamplat numic , pana m-au sunat de la politie in legatura cu o problema a unuia ( nu dau detalii) si de atunci am inceput sa filtrez anunturile. Pai cum tocmai acum cand e situl curatel sa ma puna la respect??
    In plus linkuri sunt DOAR catre cateva situri de ale mele pa care vreau sa le mai sustin sau sa le indexez rapid. Nici macar bannere nu am primit pe site. E prea mare bataia de cap sa incerc sa il monetizez asa.

cristi_kenzo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    135
    Putere Rep
    0

0 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

si mie mi s=a intamplat ceva asemanator. pentru cateva ore nicio reclama de la adsense, nicaieri...contul era ok, niciun avertisment nimic..dar nici recmale. apoi si-au revenit subit...

Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    5th October 2010
    Locaţie
    Iasi , near Bahlui
    Vârstă
    43
    Posturi
    417
    Putere Rep
    20

Implicit

in continuare nu le afiseaza

avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    51
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    51

Implicit

Ai verificat daca iti este permisa afisarea reclamelor pentru site-ul respectiv ... Autorizarea site-urilor pentru afișarea de anunțuri - AdSense Ajutor sau verifica daca nu ai primit un mesaj de incalcare a politicilor (Difuzarea de anunțuri Google AdSense a fost dezactivată pentru site-ul dvs) . Alta explicatie nu exista in afara faptului ca ai plasat codul adsense in site aiurea

Cu siguranta te-au banat - ai incalcat regula asta https://support.google.com/adsense/b...&answer=105957
    Ai reclame adsense pe anunturi erotice
    Ultima modificare făcută de avram; 18th December 2011 la 16:16.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Cineva imi schimba reclamele adsense.
    De insane13 în forumul SPAM made in .RO
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 20th July 2011, 17:56
  2. Cuvinte vulgare in reclamele Adsense
    De dragoserv în forumul Adsense
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 9th July 2010, 09:53
  3. Vi se incarca reclamele de la adsense :D ?
    De No_name în forumul Adsense
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 15th November 2008, 15:16
  4. Cum apar reclamele adsense
    De Popescu Marian în forumul Adsense
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th January 2008, 09:14
  5. Nu imi apar reclamele Adsense
    De Razor73 în forumul Adsense
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th October 2007, 22:30

Etichete pentru acest subiect