Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Ce rata catched /missed sa o consider decenta la un serviciu de backordering ?

  1. #1
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37

    Implicit Ce rata catched /missed sa o consider decenta la un serviciu de backordering ?

    Testez de cateva saptamani pheenix,com, un serviciu de backordering care e mai ieftin decat pool si snapnames .
    Din pacate am o rata foarte mica in aprecierea mea, doar 1/18 reusesc sa prinda.
    Cu pool si snapnames n-am mai lucrat ca mi se pare scump rau la 59$ / 69$ dar nici 1/18 nu mi se pare o rata decenta.
    Voi ce experiente aveti cu alti provideri de astfel de servicii ?

  2. #2
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59

    Implicit

    Daca e un domeniu cautat, nu exista altcineva in afara de Pool, SnapNames si NameJet. Depinde de domeniu pe care ar trebui sa il alegi.
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  3. #3
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Eh, nu-i chiar asa , ti-am zis, mai prinde si pheenix dar as fi preferat sa prind mai multe, ma doare cand vad ca pierd cate un domeniu bun.
    N-am decat sa merg pe teoria numerelor mari in cazul acesta, pana la urma tot prind cateva in fiecare zi chiar si cu pheenix si le dau 18$, nu 69$ ..

  4. #4
    Avatarul lui StarNET
    StarNET este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    Brasov
    Posturi
    1.429
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Depinde de ceea ce vrei sa prinzi. Daca vrei sa prinzi pesti mari ar trebui la toti cei 3 mentionati de haos sa faci backorder ca sa ai o sansa sa il prinzi ...
    Daca nu e nici o cerere ... pana si tu ai sanse sa il inregistrezi repede din formular ...
    Totul depinde de domeniu.
    Vezi cum e vremea inainte sa iti faci planuri !
    Peste 4000 iconite in ORICE culoare, ORICE dimensiune si in 5 formate: iconsDB.com

  5. #5
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37

    Implicit

    De 3 saptamani plec zilnic la drum cu analiza a ~300K domenii cu status "pending delete", raman cu vreo 10-15 dupa trierile clasice (ose, ahrefs,majesticseo, wayback machine, domaintools etc etc) , din care pheenix imi prinde un domeniu la 2 zile in medie. Fac testul acesta pentru ca ma costa doar 18$ /domeniu "catched" la ei si atunci merita efortul. Dar sunt dezamagit totusi, speram sa pot prinde macar 1-2/zi dar e de 2-3 ori mai prost raportul decat ma asteptam , de-aia intrebam voi ce ratio missed/catched ati experimentat cu alte servicii.

  6. #6
    Avatarul lui haos
    haos este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    59
    Data înscrierii
    19th February 2008
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    2.239
    Putere Rep
    59

    Implicit

    Eu unul am vanat doar domenii scurte (3/4 sau brandabile, nu m-a interesat pr, ose, ahref. Iar la astfel de domenii nu-mi permiteam sa ratez, asa ca am folosit doar cele trei servicii pe care ti le-am zis. Nu am pierdut nici-un domeniu.

    Pur si simplu nu au nici-o sansa ceilalti. Fizic. Pentru ca in momentul cand devine domeniul liber, serverele lor trebe sa trimita mii de query-uri de re-inregistrare ca sa prinda un domeniu. Iar cei mici nu au indeajuns de multe resurse sa faca asa ceva. Plus alte intelegeri pe care le au registrarii intre ei.

    Domeniile astea se castiga pe baza de licitatie. Chiar cei de care zici tu, in cazul domeniilor bune, nu ti le vor da tie. Cel mai probabil le vor da unui registrar care plateste mai bine. Deci in final tot la cei 3 ajunge.
    Citeste primul meu curs SEO - principii de baza. Vezi oferta mea de advertoriale PR5.

  7. #7
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Am inteles, deci daca le-as folosi pe astea 3 mi-as creste clar sansele de reusita.
    Bine de tinut minte, acum trebuie sa fac calcule.
    Mersi pentru feedback !

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Rata de respingere si durata media a vizitei
    De scoopo în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 30
    Ultimul Post: 6th October 2012, 10:23
  2. Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 8th January 2011, 14:06
  3. Care tip de vizitatori au rata de conversie cea mai mare ?
    De danP în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 29th December 2010, 20:04
  4. Stumbleupon rata de conversie
    De cos_raq în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 11th March 2009, 13:46
  5. Rata Optima De Obtinere De Link-uri Pe Zi
    De Iskander în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 13th February 2006, 03:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •