Poate sunt un pic offtopic dar cred ca:
Ministrii nu prea au mai nimic in comun cu sectoarele care le conduc, sunt pusi doar pe criterii de interes de grup (nu politice, ca e prea pretentios spus)
N-au habar de ce se va intampla pentru ca au alte preocupari
In Romania n-a prea existat in nici un domeniu nici un fel de strategie nici pe termen mediu nici pe termen lung
D'aia sau dus multe de rapa in mai toate domeniile