Pagina 8 din 10 PrimulPrimul ... 678910 UltimulUltimul
Rezultate 71 la 80 din 98

Subiect: Micro niche sites

  1. #71
    Avatarul lui tazonne
    tazonne este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    21st October 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    243
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Citat Postat în original de Bukum Vezi Post
    Am cateva intrebari pentru cei care au experienta cu MNS-uri :
    - Cate keyworduri / pagina optimizati ? Eu de obicei merg pe 2 keyworduri / pagina, insa in cazul MNS-urilor nu stiu ce sa zic...
    - Care e nr-ul optim de pagini pentru un astfel de site ?
    - Cu cate keyworduri incercati sa ajungeti in top 3 ?
    - Care sunt "cifrele" voastre preferate (referitor la nrul de cautari lunare exacte) pentru main keywords si long tail-uri cand vine vorba de MNS-uri ?
    1- un keyword /pagina/site, nu ma calicesc sa am un site promovat pt mai multe cuvinte
    2-asta depinde de mai multe, de nisa, de cautari lunare, de concurenta, eu de obidei am 3 a cate 500 de cuvinte
    2-un keyword
    4-depunde de mai multi factori, de ex. acum am gasit si cumparat un domeniu mykeyword.net, cu 5600 Local Monthly Searches , pe Exact Match Types , care are 18.25 USD CPC , de obidei le prefer pe cele 5000+ si cu minim 5 usd /cpc , sunt greu de gasit , dar nu imposibil.

  2. #72
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Citat Postat în original de tazonne Vezi Post
    1- un keyword /pagina/site, nu ma calicesc sa am un site promovat pt mai multe cuvinte
    2-asta depinde de mai multe, de nisa, de cautari lunare, de concurenta, eu de obidei am 3 a cate 500 de cuvinte
    2-un keyword
    4-depunde de mai multi factori, de ex. acum am gasit si cumparat un domeniu mykeyword.net, cu 5600 Local Monthly Searches , pe Exact Match Types , care are 18.25 USD CPC , de obidei le prefer pe cele 5000+ si cu minim 5 usd /cpc , sunt greu de gasit , dar nu imposibil.

    Asa am gasit si eu unul cu minim 6 euro cpc si primul click a avut 84 eurocenti. Ciudata treaba asta cu "minim".
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  3. #73
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    50


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Asa am gasit si eu unul cu minim 6 euro cpc si primul click a avut 84 eurocenti. Ciudata treaba asta cu "minim".
    CPC afisat de google keyword tool e cpc pe care il platesc advertiserii sa apara pe google.com la rezultate sponsorizate pt cuvantul respectiv. Nu are treaba cu adsense, in general bugetele se seteaza diferit, pt google.com si pt adsense. CPC ala e mai mult estimativ, sa iti faci o idee daca nisa e bine platita, dar nu poti face calcule cat o sa iei tu din adsense pe baza cpc afisat, pt ca nu au nici o legatura.

  4. #74
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de edy12006 Vezi Post
    Asa am gasit si eu unul cu minim 6 euro cpc si primul click a avut 84 eurocenti. Ciudata treaba asta cu "minim".
    Faceti o confuzie, inclusiv @tazonne, de asta am spus ca nu are experienta in on-line dar se da mare
    Valoarea respectia a CPC din adwords se refera la click-urile din reteaua de cautare si nu la reteaua de continut, tu ai o retea de continut, la care preturile au un minim si un maxim care fluctueaza in mod continuu in functie de cati advertiseri platesc pentru ce ai tu in momentul respectiv la ce sume liciteaza si cate pagini sunt acesate de pe x site-uri cu profilul dorit de advertiser.
    Poti sa iti faci si reteau de cautare pentru search-ul din site, dar acolo nu stiu cum se plateste, nu ma interesat
    P.S. Acum am vazut ca am raspuns aproape in acelasi timp cu NIC
    Ultima modificare făcută de lovelife; 13th June 2011 la 15:54.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  5. #75
    Avatarul lui Bukum
    Bukum este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Vârstă
    31
    Posturi
    417
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Citat Postat în original de Nic Vezi Post
    CPC afisat de google keyword tool e cpc pe care il platesc advertiserii sa apara pe google.com la rezultate sponsorizate pt cuvantul respectiv. Nu are treaba cu adsense, in general bugetele se seteaza diferit, pt google.com si pt adsense. CPC ala e mai mult estimativ, sa iti faci o idee daca nisa e bine platita, dar nu poti face calcule cat o sa iei tu din adsense pe baza cpc afisat, pt ca nu au nici o legatura.
    Nic, m-am mai convins inca o data de acest lucru cand am primit pe un site pe .ro 8 euro pe un click cand de obicei nu primesc mai mult de 3 centi. Insa dupa cum spuneai si tu e un factor care te ajuta sa estimezi daca e sau nu o nisa bine platita.

  6. #76
    Avatarul lui tazonne
    tazonne este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    21st October 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    243
    Putere Rep
    26


    Implicit

    asa e , este cat se poate de adevarat ce zici , nici eu nu am zis sau crezut ca un CPC 18.25 USD voi lua atat , ca daca era asa investeam si 2-300 de euro intr-un site sa atinga primele pagini, dar ce am vazut ( a nu se intelege ca neaaparat la mine, ci si la alti prieteni din mediul online care au aceasta pasiune ) clickurile difera in functie de mai multi factori, de ex am 2 prieteni ,unul in state si unul in ungaria, amandoi au intrat pe google.com , au cautat cuvantul cheie al unui site , iar diferenta a fost imensa la click , de la aproape 1.5 usd la nici 50 de centi pt cel din ungaria... , acest site cu keyword tool imi arata un CPC de 2 , eu incerc sa estimez un minim bazandu-ma pe cpc-ul oferit in keyword tools si in clickul real , de aiai spuneam intr-un post anterior ca am am si micro niche site-uri care au cpc de 10-15 usd/click si ele fac ceva banuti dar prostia mea a fost ca le-am adaugat pe acelasi canal si nu le pot estima corect clickurile . Daca cineva stie un tool care sa se apropie de adevar cu local mounthly searches si cu CPC pe click , sa lase aici un exemplu...
    Apropo, voi la cat ati evalua site-ul asta ?
    Shark Steam Cleaner
    Citat Postat în original de Nic Vezi Post
    CPC afisat de google keyword tool e cpc pe care il platesc advertiserii sa apara pe google.com la rezultate sponsorizate pt cuvantul respectiv. Nu are treaba cu adsense, in general bugetele se seteaza diferit, pt google.com si pt adsense. CPC ala e mai mult estimativ, sa iti faci o idee daca nisa e bine platita, dar nu poti face calcule cat o sa iei tu din adsense pe baza cpc afisat, pt ca nu au nici o legatura.

  7. #77
    Avatarul lui edy12006
    edy12006 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    26th January 2009
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    32
    Posturi
    3.260
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Aveti mare dreptate, nu am fost atent la aceste aspecte. Mersi de lamuriri!
    Într-o zi, riscând, poți să rămâi fericit pentru toată viața !
    Contează ce produci nu cine pretinzi a fi.

  8. #78
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    40


    Implicit

    Citat Postat în original de tazonne Vezi Post
    Apropo, voi la cat ati evalua site-ul asta ?
    Shark Steam Cleaner
    Nici macar nu e indexat in Google, sau te bazezi pe alt motor de cautare? (Ai zis evaluare site, nu domeniu).

    Cat despre thread, eu incerc sa mai deprind unele chestii, insa tazonne din moment ce tu in primele pagini vroiai sa inveti despre acest subiect iar acum in ultimele tu dai lectii, ce sa mai inteleg? Asa repede ai experimentat? Hai noi totusi sa punem intrebarile si cei cu experienta de cativa ani sa ne raspunda in limita bunului simt si a timpului disponibil.
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  9. #79
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de tazonne Vezi Post
    Salut , am tot cautat dar nu am gasit nimic relevant pentru acest subiest... sunt aici useri care au asa ceva ? Daca da haideti sa dezvoltam putin subiectul, despre metode de promovare/ castiguri / nr de site-uri ce detineti. Eu momentan am vre-o 10 si castigurile fiind la inceput sunt cam mici, adica gen 2-3 euro /zi . Mometan ma ocup de servicii pe forumuri din afara pentru cei care doresc sa inceapa o astfel de afacere si am tot cautat pe ro sa aflu si parerea compatriotilor mei , dar nu am gasit nimic. Astept parerile si opiniile voastre.
    Asta spuneai acum 3 saptamani, de la 2-3 Eu pe zi din toate site-urile ai ajuns la cateva mii de EU. Si spuneai ca te ocupi cu alt ceva.
    Citat Postat în original de tazonne Vezi Post
    Alea de 5 euro / click momentan pt mine sunt fabulatii , mai mult de 2 euro/ click nu am avut , da-mi tu un exeplu daca ai
    Tot acum 3 saptamani spuneai ca 5 euro click este fabulatie, acum 15 E este standard pentru tine
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  10. #80
    Avatarul lui tazonne
    tazonne este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    21st October 2010
    Vârstă
    39
    Posturi
    243
    Putere Rep
    26


    0 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Dragos Nicu Vezi Post
    Nici macar nu e indexat in Google, sau te bazezi pe alt motor de cautare? (Ai zis evaluare site, nu domeniu).

    Cat despre thread, eu incerc sa mai deprind unele chestii, insa tazonne din moment ce tu in primele pagini vroiai sa inveti despre acest subiect iar acum in ultimele tu dai lectii, ce sa mai inteleg? Asa repede ai experimentat? Hai noi totusi sa punem intrebarile si cei cu experienta de cativa ani sa ne raspunda in limita bunului simt si a timpului disponibil.

    Vorbeam in genera de el ca si site si ca si domeniu , ca si cuvinte ce pot fii monitorizate, am ramas surprins cand am vazut asta :https://flippa.com/92295-shark-steam...nth-in-adsense ( bine e cam vechi theardul de acolo, dar totusi ...)

    Si de unde reiese ca eu dau lectii ? Din putinul care era la inceput cand am deschis acest theard si acum din ceva mai mult incerc si eu sa dau raspunusuri pe care le-am cautat si la randul meu le-am primit. Nu cred ca mi se interzice sa dau un raspuns, daca eu cred ca stiu ,ma pot " risca " sa ofer si un raspuns.

Pagina 8 din 10 PrimulPrimul ... 678910 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Serviciile mele : Backlinkuri pe niche.
    De Florin Traian în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 37
    Ultimul Post: 20th January 2011, 11:43
  2. LE templates & Joomla sites
    De Nosfer în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 5th August 2009, 23:21
  3. Google Sites
    De Hobart în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 8th June 2009, 15:38
  4. pr >4 sites
    De kmedia în forumul Google
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 30th November 2006, 20:31

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •