Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 19

Subiect: Directoare de articole plus agregatoarele = LOVE ?!

  1. #1
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    3 out of 3 members found this post helpful.

    Implicit Directoare de articole plus agregatoarele = LOVE ?!

    Eu de cate ori inscriu un articol pe care-l consider mai bine scris, il si promovez pe urma in agregatoarele gen digg romanesti.

    Stiu ca s-a mai tot discutat pe aici daca-s eficiente sau nu, insa cred ca nu pot face decat bine trimitand atat trafic (neesential pt ca oricum e putin) cat mai ales link-uri dofollow catre o pagina care la randul ei are link catre tine (deci o vrei cu cat mai multa autoritate).

    Eu fac asta mai ales cand beneficiez de oferte gratuite aici pe forum, prin asta ajutandu-l un pic si pe cel care le ofera.

    Am vazut deasemenea ca sunt care mai inscriu si articole care le pun in directorul meu (de fapt de acolo mi-a si venit ideea).

    Ma gandeam ca in acest thread sa postez link-urile care le am eu salvate catre astfel de agregatoare si eventual daca mai are si altcineva, il rog sa le adauge pe aici. Asa poate mai ridicam si agregatoarele astea ca si asa majoritatea sunt vai si amar de ele, majoritatea (asa erau si directoarele de articole in urma cu un an).

    Asadar:


    Bineinteles ca mai pot fi adaugate si Twitterul, Facebook-ul si G+.

    Repet insa: nu orice advertorial scris cu picioarele merita sa ajunga in astfel de agregatoare, pentru ca atunci le-am face mai mult rau decat bine pt ca le-am spama (poate ca oricum o fac altii deja).

    My 2 cents
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  2. #2
    Avatarul lui tiberiur
    tiberiur este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    26th September 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    31
    Posturi
    455
    Putere Rep
    28



  3. #3
    Avatarul lui dragusind
    dragusind este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    18th March 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    55
    Putere Rep
    27


    Implicit

    Cica.ro mie nu imi merge

    Altele
    Autostrada Blogurilor - hai la promovare
    Agitama

  4. #4
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Eu dupa ce probleme am avut de la directoarele de rss, si de cat de "sensibil" a devenit google in ultimele luni (poti primi penalizare din timir ce) nu prea mai am curaj sa folosesc asa ceva.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  5. #5
    Avatarul lui coraddo77
    coraddo77 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Nici la mine nu functioneaza cica.ro, dintre site-urile mentionate mai sus cel mai des utilizez meritacitit.ro si pot spune ca sunt foarte multumit.

  6. #6
    Avatarul lui Popa Flavian
    Popa Flavian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    10th September 2010
    Locaţie
    Brăila
    Posturi
    336
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Daca vin catre directoare de articole nu cred ca ar face vreun rau. Ar fi interesant de incercat, si chiar o sa incerc. De asemenea, nici mie nu imi merge cica.ro, nici pe chrome nici pe mozilla.

  7. #7
    Avatarul lui razva
    razva este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    20th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    345
    Putere Rep
    24


    Implicit

    pana la urma sunt ok din punct de vedere SEO? Ma gandeam sa iau toate articolele de pe site-ul meu sa le inscriu in agregatoarele respective? Dauneaza cu ceva ?

  8. #8
    Avatarul lui loredan
    loredan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    9th May 2007
    Locaţie
    London, UK
    Vârstă
    46
    Posturi
    67
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Adaug si eu unul relativ nou

    Romania pe Net - Social Bookmarking, Stiri si Noutati din Romania

    Citat Postat în original de razva Vezi Post
    pana la urma sunt ok din punct de vedere SEO? Ma gandeam sa iau toate articolele de pe site-ul meu sa le inscriu in agregatoarele respective? Dauneaza cu ceva ?
    Nu dauneaza, de ce sa dauneze? Daca vrei sa-ti pui articolele in agregatoare, fa-o usor cate 1-2 pe zi, nu toate deodata...indicat ar fi cum scrii un articol nou sa il postezi in 2-3 agregatoare, urmatorul in alte 2-3 si tot asa...

  9. #9
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de loredan Vezi Post
    Nu dauneaza, de ce sa dauneze? Daca vrei sa-ti pui articolele in agregatoare, fa-o usor cate 1-2 pe zi, nu toate deodata...indicat ar fi cum scrii un articol nou sa il postezi in 2-3 agregatoare, urmatorul in alte 2-3 si tot asa...
    Sunt link-uri de calitate joasa, apoi mai este si problema care se creeaza cu un continut duplicat. te las pe tine sa decizi daca este bine sau nu
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  10. #10
    Avatarul lui loredan
    loredan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    9th May 2007
    Locaţie
    London, UK
    Vârstă
    46
    Posturi
    67
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Citat Postat în original de lovelife Vezi Post
    Sunt link-uri de calitate joasa, apoi mai este si problema care se creeaza cu un continut duplicat. te las pe tine sa decizi daca este bine sau nu
    Nu stiu ce intelegi tu prin calitate joasa insa eu am cu totul alta parere. Chestia cu "calitatea joasa" este atat de evaziva si eronata incat multi se pierd in detalii. Ar fi fain de dezbatut subiectul asta intr-un thread separat pentru ca e destul de complex si sunt multe de spus. Deci sa inteleg ca din punctul tau de vedere daca scrii si postezi un articol nou pe blogul tau si dupa 10 minute il submiti sa zicem in Ghidoo.ro unde probabil va fi indexat in cateva minute/ore si se va afla intr-o categorie veche de 5 ani si indexata zilnic, tu spui ca postul de vechi de 10 minute este calitativ superior linkului pe care il primesti de la Ghidoo? Si linkul pe care il iei GRATIS nu reprezinta calitate pentru pagina ta pe care tocmai ai creeat-o cu 10 minute in urma?

    Un alt aspect vis-a-vis de calitate este "link diversity" - un profil natural de linkuri al unui site, sunt convins ca stii - trebuie sa contina tot felul de linkuri, unele de super calitate, altele de calitate mai joasa, unele relevante, altele mai putin relevante, unele cu anchor text, altele fara, unele do-follow, altele no-follow, etc... Linkurile din agregatoare cu siguranta nu sunt cele mai strong insa te ajuta foarte mult sa-ti indexezi "inner pages" repede, sa aduci linkuri spre aceleasi "inner pages" simplu si eficient si mai ales sa-ti construiesti un "link profile" bazat pe "link diversity" pentru siteul tau.

    In legatura cu "continutul duplicat" sincer nu inteleg ce ai vrut sa spui...unde e continut duplicat? cine te opreste sa scrii cate un titlu si o descriere unica pentru fiecare agregator in care submiti?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 12th January 2012, 01:44
  2. 1500 Directoare Externe Gratis & Top 100 Directoare de Articole
    De poison17 în forumul Directoare web straine
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 4th January 2011, 18:46
  3. WE love LinkEX [lista][link gratis]
    De alex67x în forumul Link/banner exchange
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 21st February 2009, 08:07
  4. No link love - Javascript
    De Dever în forumul Client side
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 5th November 2008, 18:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •