Pagina 7 din 13 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul
Rezultate 61 la 70 din 126

Subiect: Scriu articole - Romana, Engleza, Franceza, Germana

catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    31
    Posturi
    444
    Putere Rep
    16

Implicit

A fost la Babele ieri baiatul. Se pare ca mai are ceva bani de cheltuit...
    moderat >>>>> nu e ok sa ii pui pozele aici.
    Sper ca in curand sa nu mai poata excalada el muntii
    Ultima modificare făcută de Dan; 30th August 2015 la 12:10.

Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.557
    Putere Rep
    22

Implicit

Citat Postat în original de Robert Vezi Post
    Gupi, in general inselaciunile se petrec cu largul concurs al victimelor. Asta nu inlatura insa raspunderea penala a faptuitorului pentru faptele sale

Ce ma intriga este insa altceva: stia clar ca e doar o chestiune de timp pana ce toata mizeria va iesi la iveala. Si totusi el a incasat banii atat in nume personal cat si pe factura (caci da, sunt colegi carora le-a emis factura). Cat de inconstient (sau disperat) sa fii?
    Unii cred ca 1000 sau 2000 de euro merita efortul, este clar ca stia ce-l asteapta, dar poate vazand ca dupa isprava cu Antonio inca mai este pe forum, o fi zis ca de data sta sa ramana si cu banii, dar sper sa i se infunde si sa-l vedem dupa gratii!

catalinux19 - pune-i adresa de pe FB sau pe unde mai bantuie, sa-l stie lumea!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

kelt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    30th September 2010
    Locaţie
    Galați
    Vârstă
    33
    Posturi
    323
    Putere Rep
    19

Implicit

edi.jpg

dovada atasata din e-mail-ul meu. cea de aseara.

...cand serverul si-a revenit. sa sublieniem faptul ca el ar fi putut sa nu faca asta pentru ca oricum PLEACA DIN TARA. nu inainte sa-l vizitez eu luni. daca nu pe el, pe mama lui, si tot o rezolvam cumva.
    Scriu articole în română și engleză.
    Graphic designer: logo, banner, etc.

Razvan Badu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    6th November 2010
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    37
    Posturi
    236
    Putere Rep
    24

Implicit

Citat Postat în original de kelt Vezi Post
    edi.jpg

dovada atasata din e-mail-ul meu. cea de aseara.

...cand serverul si-a revenit. sa sublieniem faptul ca el ar fi putut sa nu faca asta pentru ca oricum PLEACA DIN TARA. nu inainte sa-l vizitez eu luni. daca nu pe el, pe mama lui, si tot o rezolvam cumva.
    Eu, Luni la prima ora, ii voi face plangere penala pentru 2 infractiuni: abuz de incredere (Art. 238 NCP) si inselaciune (Art. 244 NCP).

Si nu-i nici o problema daca vrea sa plece din tara... va fi condamnat in lipsa si poate fi arestat fie cand se intoarce in tara sau inclusiv din alta tara, cu mandat international de arestare.

Acum, el poate sa mearga si pe urmatoarea premiza: sa mai aiba si alte infractiuni care se pot contopi cu acestea dar greseste, pentru ca va primii spor (1-2 ani) si nu va mai primii condamnare cu suspendare.

Ar mai trebui mentionat faptul ca, faptele au fost premeditate. A venit, s-a integrat printre noi, a facut cateva tranzactii intentionat ca sa para de incredere. Plus ca, dupa ce i-am cumparat un pachet cu 450 lei (100 de articole + postare) mi-a zis ca de ce nu cumpar mai multe ca am reducere "acum", deci de la inceput a vrut sa ne tepuiasca; nici gand n-avea referitoare la onorarea comenzilor ci doar sa incaseze cati mai multi bani.
    Ultima modificare făcută de Razvan Badu; 30th August 2015 la 13:09.
    Detin un magazin online de cartuse imprimanta
    Si o firma de reumplere cartuse brasov

Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    30th September 2010
    Locaţie
    Galați
    Vârstă
    33
    Posturi
    323
    Putere Rep
    19

Implicit

Citat Postat în original de Razvan Badu Vezi Post
    Eu, Luni la prima ora, ii voi face plangere penala pentru 2 infractiuni: abuz de incredere (Art. 238 NCP) si inselaciune (Art. 244 NCP).

Si nu-i nici o problema daca vrea sa plece din tara... va fi condamnat in lipsa si poate fi arestat fie cand se intoarce in tara sau inclusiv din alta tara, cu mandat international de arestare.

Acum, el poate sa mearga si pe urmatoarea premiza: sa mai aiba si alte infractiuni care se pot contopi cu acestea dar greseste, pentru ca va primii spor (1-2 ani) si nu va mai primii condamnare cu suspendare.

Ar mai trebui mentionat faptul ca, faptele au fost predemitate. A venit, s-a integrat printre noi, a facut cateva tranzactii intentionat ca sa para de incredere. Plus ca, dupa ce i-am cumparat un pachet cu 450 lei (100 de articole + postare) mi-a zis ca de ce nu cumpar mai multe ca am reducere "acum", deci de la inceput a vrut sa ne tepuiasca; nici gand n-avea referitoare la onorarea comenzilor ci doar sa incaseze cati mai multi bani.
    Acelasi lucru il voi face si eu. I-am si zis-o. O sa se trezeasca si cu politia la usa si ne vom vedea si la ochisori in cursul saptamanii viitoare.
    E foarte clar ca nu mai are de gand sa plateasca pentru serviciile trimise de mine sau sa va returneze voua banii pe asa-zisele articole vandute cu 2 lei ridichea, asa ca ne pierdem timpul incercand sa sunam, dam mail-uri, etc. Eu am renuntat deja la ideea ca-mi voi mai vedea cei 430 lei pe care mi-i datoreaza in momentul de fata, pe cale amiabila dar nici nu-l voi lasa sa-si bata joc de noptile mele nedormite.
    Ultima modificare făcută de kelt; 30th August 2015 la 13:47.

RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    37

Implicit

Cata nesimtire. Indiferent de cat de mici sunt sumele de care v-a tepuit, depuneti plangeri.
    La cati suntem si tinand cont ca nu e la prima abatere va primi cu executare.

@catalinux19, vad ca tot pomenesti de bataie. Daca ai fi in locul lui isigur ai prefera o bataie si apoi sa fii lasat in pace. Dupa o bataie te recuperezi in 1 - 2 saptamani, ba chiar mai mult, daca esti baiet istet mai iei si niste bani.

AntonioTony este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    9th February 2011
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.048
    Putere Rep
    54

Implicit

Pe vremea cand m-a tepuit pe mine, era la facultate in Bucuresti. Nu stiu pe unde se afla acum, dar o vizita la Baicoi nu strica

Citat Postat în original de Razvan Badu Vezi Post
    Nu te sfatuiesc sa faci pt inselaciune, am mai facut eu cuiva (pentru o suma mult mai mica), omul si-a luat avocat si a scos ca nefondata acuzatia de inselaciune. Abuzul de incredere cred ca e suficient. Cel mai bine ar fi sa va consultati totusi cu cineva inainte de a face plangerea, ca sa mergeti la fix.

IMPORTANT! Cei ce vor sa faca plangere, nu o faceti la politia din Baicoi. Trimiteti o scrisoare (eu am trimis prin posta, nu ma grabeam ) catre "Parchetul de langa judecatoria judetului Prahova".

Plangerea ar trebui sa sune asa:

Succes!
    Ma gasiti pe www.SeoPower.ro.

PetreE este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    1st June 2015
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    28
    Posturi
    72
    Putere Rep
    10

Implicit

Buna ziua,
    Multumesc administratorilor ca inca nu mi au dat ban dupa toate cele scrise, voi intoarce acest favor carte voi prin a mi demonstra corectitudinea si seriozitatea in urmatoarele zile.

Ca urmare a mesajelor scrise in acest subiect voi incerca sa raspund tuturor chiar daca nu o sa ma adresez fix unei persoane.

Incep cu Klet, cea care mi se parea cea mai putin in masura sa comenteze... Iulia, tu ar trebui sa sti despre seriozitatea mea ptr ca mereu ai primit banii la timp de multe ori inainte... cum mai zs ca ai nevoie am facut tot posibilul sa primesti banii in 3/4 ore.

Tony, nu tine n am ce discuta si prea bine care a fst treaba si ca am fost nevinovat si ca mai mult de atat ti am dat banii inapoi chiar daca am avut de pierdut, doar ptr ca eu nu st tepar.

Laurentiu, te rog descrie cum au decurs colaborarile noastre... si cat de intelegator am fst cand a trebuit sa astept. 2 sau 3 sapt in plus k ai fst in concediu... sau macar sa te gandesti nu neaparat sa poatezi.
    Robert, crede ma ca am lucrat aproximativ 3 ani, apoi ca orice om am evoluat.

In alta ordine de idei, am incercat ca platine sa fie efectuate catre voi insa faptul ca st administrator unic in firma nu s au putut retrage bani... asadar sapt aceasta voi reveni la activitatile mele normale si la programul meu deci voi onora cele afirmate de mine in zilele urmatoare: trimitere de bani inapoi, mai putin lui cris care doreste articolele in continuare si celor carora le am dat articolele complete. Cei care nu au primit seturile de articole in intregime le voi da restul de bani inapoi(matematic calculand).

Viata de care m am bucurat pana acum cateva zile insemna o cheltuiala de mai bine de 500 lei pe zi, de concedii nu mai spus(aviz cata cata) deci fiti sigur ca 3000/4000 de lei nu e o suma care sa ma bucure pe mine indiferent de modul in care o obtin, 4000 de lei nu imi ajung nici sa mi platesc leasingul la masina...(scuzati mi modestia, dar e aberant ca cineva sa se bucure la 4000 lei sau ce sume s au vehiculat pe aici...)

Am o rugaminte la cei cu care am colaborat sa poateze cum au decurs lucrurile in colaborari si cum de fiecare data m am miscat foarte rapid... si chiar daca in doua situatii nu a fost rapid tot s a rezolvat, vina nefiind a mea.

Imi cer scuze daca am mai scris gresit telefonul are autosugestie.

O seara buna va doresc. In aceasta sapt voi demonstra tot ce am de demonstrat indiferent de modul in care o voi face sau prin ce cai.

Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    30th September 2010
    Locaţie
    Galați
    Vârstă
    33
    Posturi
    323
    Putere Rep
    19

Implicit

Eduard, nu ti-ar fi rusine. Faptul ca mi-ai trimis inainte ATUNCI, nu are nicio legatura cu ACUM. Daca nu m-ai fi dus cu presul cu zece mii de explicatii, apartinand de pe planete diferite si de erai sincer cu mine, poate ca dadeam si eu dovada de intelegere, insa asta e teapa pe fata.

ACUM ai facut in felul urmator:

1. ai refuzat sa mai raspunzi la e-mail-uri.
    2. cand ai raspuns, ai zis ca nu-ti merge e-mail-ul si ca n-ai primit.
    3. te-am rugat sa-mi spui ce n-ai primit ca sa-ti retrimit. ai tacut iar chitic.
    4. cand am dat iar de tine, te-ai dat bolnav, desi erai pe la Babele cu prietena ta Alexandra Aly.
    5. te-am sunat, ai raspuns pentru ca nu-mi stiai nr. *ca dupa aia adios raspuns. mi-ai zis ca vineri se trimit banii ca ai vorbit la birou. ciu-ciu bani, fireste.
    6. apoi, ai devenit vehement ca tu nu trebuie sa imi trimiti banii (vezi punctul 5, pentru ironie), pentru ca nu ai primit articolele (pentru si mai multa ironie, vezi punctele 2 si 3).
    7. ai avut o atitudine zeflemitoare ca hai... ai sa trimiti banii, ne faci tu o favoare, desi pleci din tara oricum si-ar trebui sa te doara undeva.

Deci, lasa-ma tu cu textele de Guta si ce mai asculti tu, ca nici macar sa fii tepar profesionist nu stii - ca te dai de gol.

Eu stiu asa, ti-am livrat, dupa calculele cu - si + am ajuns la concluzia ca ai sa imi dai 430 lei din aia 600 ramasi. Nu ai onorat. Nu-i nimic, ii recuperez eu de la Parchet, pentru ca tu oricum nu mai ai de gand sa mai returnezi nimic - asta e clar.

Nu ti s-a dat ban aici pentru ca lumea inca mai spera ca ai sa cobori de pe Sfinx si-ai sa le trimiti banii, nu ca i-ar fi cuiva drag de tine.

Sa-ti fie clar, eu n-am sa te las in pace, intrucat ti-am scris la foc automat articolele de ma duceam cu ochii injectati dimineata la munca. Imi fac un scop din a nu te lasa sa te bucuri de tepele pe care le dai.
    Ultima modificare făcută de kelt; 30th August 2015 la 23:49.

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    100
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    100

Implicit

Citat Postat în original de kelt Vezi Post
    Nu ti s-a dat ban aici pentru ca lumea inca mai spera..
    De ce sa-l mai baneze cineva, care ar fi rostul? Mie imi place, studiez, aflu lucruri noi, fac legaturi.
    Uite, de exemplu stiu ca urmatoarea sa postare va fi ceva de genul "eu chiar aveam de gand sa va dau banii, dar ati vorbit urat".

Pagina 7 din 13 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Scriu articole în română și engleză
    De kelt în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 33
    Ultimul Post: 5th February 2020, 09:55
  2. Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 2nd May 2011, 13:54
  3. scriu articole in romana, engleza
    De grey10 în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 11th December 2010, 00:25
  4. scriu articole in limba romana, engleza