Nu castiga nimic BNR cu traficul dar e posibil ca baietii care au facut site-ul sa zica "ia uite ce treaba buna am facut, cu cat a crescut traficul dupa versiunea noua"(presupunere hazardata - alt motiv nu am gasit
)
Stiu ca e valabil cursul pt ziua urmatoare, dar e naspa mai ales daca ai un site de curs valutar sa ai informatie veche chiar si cu 1h in urma...
Si mai e si alta problema....care mi s-a intamplat mie.
Am pus un cronjob care sa citeasca cursul, dar pt ca nu stiam cand e actualizat exact l-am setat sa ruleze in intervalul 13-15 din 5 in 5min => m-am trezit ca hostingul imi face scandal ca rulez prea des cronjoburi si ca au vorbit cu BNR si acestia au zis ca ultimul update la fisierul xml se face cel tarziu la 13:15 (se pare ca nu)![]()



(presupunere hazardata - alt motiv nu am gasit
)
Răspunde cu citat