Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul
Rezultate 31 la 40 din 60

Subiect: Problema cu un user: teodor98

  1. #31
    Avatarul lui shadowandrey
    shadowandrey este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    10th March 2015
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    32
    Posturi
    102
    Putere Rep
    17

    Implicit

    Frumos era sa plateasca , am scris si mai sus , eu am luat teapa la cumparare de la alt user . Am colaborat si cu @andrei7even si a fost promt , rapid , calitativ , o comunicare excelenta . Fiind mai nou ca el si avand reputatia mai buna ca a mea , am platit inainte dar a meritat , eu il recomand ca un user serios . Data viitoare , cere plata inainte ( mie nu mi-a cerut , m-am oferit eu fara sa se aduca in discutie , poate confirma )

  2. #32
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Citat Postat în original de shadowandrey Vezi Post
    Frumos era sa plateasca , am scris si mai sus , eu am luat teapa la cumparare de la alt user . Am colaborat si cu @andrei7even si a fost promt , rapid , calitativ , o comunicare excelenta . Fiind mai nou ca el si avand reputatia mai buna ca a mea , am platit inainte dar a meritat , eu il recomand ca un user serios . Data viitoare , cere plata inainte ( mie nu mi-a cerut , m-am oferit eu fara sa se aduca in discutie , poate confirma )
    Da, am scris deja, e invatatura de minte, situatia asta, ca pe viitor sa lucrez doar cu plata inainte.
    Si, intr-adevar, in colaboarea noastra, tu ai oferit plata inainte, nu am cerut-o eu. Asta demonstreaza seriozitatea ta.

  3. #33
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Citat Postat în original de teodor98 Vezi Post
    ...sunt catva din colegi care gandesc ca si mine...
    Probabil colegii la care te referi sunt eu. Eu nu stiu cum gandesti, dar cu siguranta procedam in mod diferit. Eu am platit intotdeauna si la timp, inclusiv munca de proasta calitate. Cu ce nu sunt de acord, si aici am putea gandi la fel, e plata muncii de proasta calitate.

    In peste 15 ani de vanzari, subiectele la ordinea zilei au fost cele legate de client. Clientul, clientul, clientul... Ce face clientul? Cum a dormit clientul? Cum se simte clientul? Rade? Plange? E supărat? E bolnav?. Cand iesim din zona multinationalelor si intram in viata noastra damboviteana, lucrurile se schimba radical. Nu vrem decat ce-i al nostru sa fie bine pus in punga. Cu putine exceptii, asa suntem toti. Nici alesii, nici doamna de la ghiseu care te trateaza ca pe o carpa nu-s veniti din alta galaxie; si daca ei sunt acolo si noi suntem aici, e o intamplare; am putea fi in locul lor si am proceda exact la fel. Noi astia care vindem suntem aia buni, aia care cumpara sunt aia rai; cand cumpara articole de cacat, nu se pune, trebuiau sa verifice. Sunt unele lucruri care nu se verifica, te astepti ca ele sa existe implicit. La un dentist ma astept sa aiba o facultate in domeniu, un pic de practica si sa folosesca instrumente sterilizate. La un mecanic auto, sa stie meserie macar la un nivel elementar. Nu-i cer diploma sau sa ma apuc sa-i dau un test grila inainte. Verific alte detalii.

    Ce ma astept de la un bloger? Sa scrie pe blog, ca de aia l-a facut; si sa scrie natural, sa nu se vada din avion care articol e cumparat si care nu; sa caute sa-l faca cunoscut, sa atraga cititori, ca nu plateste hosting sa-l citeasca doar el si cei 9 roboti (ca sa se faca traficul de 10) - macar la nivel elementar, o distribuire pe fb, g+ etc; nu ma astept sa cumpere linkuri pentru el si nici nu ma astept sa caute sa-l faca cunoscut chiar de la inceput, dar in timp ma astept la o astfel de abordare; ma astept sa-mi cunoasca nevoiele ("orice produs sau serviciu satisface o nevoie" nu?), adica pentru ce mama dracului cumpar articol cu link de la el. Si cel mai important lucru e sa-mi cunoasca asteptarile ca sa le depaseasca sau macar sa le atinga. Cand lucrurile astea nu se intampla, blogerul respectiv practica o meserie pentru care nu are calificare.

    Off topic 1: Daca toata munca ar fi platita, sau macar aia de calitate, eram de mult milionar.
    Off topic 2: Am tot vazut ca unii useri nu gasesc developeri cu anunturile de pe forum; calculand media orara la ce oferiti voi ($4-8, nici nu iau in calcul cazul in care e brut si lucrul frecvent peste program), articolele sunt mai rentabile, mai ales ca si alea proaste se platesc.

  4. #34
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Citat Postat în original de Floki Vezi Post
    Off topic 1: Daca toata munca ar fi platita, sau macar aia de calitate, eram de mult milionar.
    Off topic 2: Am tot vazut ca unii useri nu gasesc developeri cu anunturile de pe forum; calculand media orara la ce oferiti voi ($4-8, nici nu iau in calcul cazul in care e brut si lucrul frecvent peste program), articolele sunt mai rentabile, mai ales ca si alea proaste se platesc.
    Pe undeva ai dreptate, da' nu se schimba regulile in timpul jocului. Daca pui conditii le pui din start, nu comanzi si writer si link si dupa nu platesti pe niciunul ca nu rankezi.

    Nu mai zic de asteptari realiste, evaluat un link, etc.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  5. #35
    Avatarul lui enzoloco
    enzoloco este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    26th July 2015
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    43
    Posturi
    391
    Putere Rep
    16

    Implicit

    Ce misto ar fi sa comanzi o pizza, dar daca nu te satura sa nu o platesti. Ca doar no, nu ai obtinut rezultatul dorit.

  6. #36
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Pe langa faptul ca daca vrei sa cumperi articole pe blogul X si Y ar trebui sa stii ce cumperi, ca de aia cumperi, mai e o chestie care trece neobservata:
    Teodor a cumparat fara sa aiba banii sa achite. De la inceput nu a avut bani. Ei ar fi urmat, teoretic, sa intre candva.

    Si zic asta nu sa il cert, ci sa ii spun ca in general asa, ar trebui sa cumperi chestii doar atunci cand ai bani sa le achiti. Daca nu achiti in momentul comenzii sau in momentul livrarii, o sa mai platesti la anu si la multi ani. Ca nu te mai motiveaza nimic sa platesti, ai marfa in buzunar, noi sa fim sanatosi. Si intervin probleme de genul, sau probleme mai mari, cu legea, in functie de vanzator, de valoare etc.
    Trust, but verify.

  7. #37
    Avatarul lui Lupanu
    Lupanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    16th January 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    34
    Posturi
    632
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Off sau on topic Si eu am luat tepe pe acest forum

    Ideea e urmatoarea:
    Ca proprietar de site eu ofer niste servicii. Inchiriere de spatiu publicitar. Preturile serviciilor oferite sunt stabilite de metricii siteului meu.
    Este la fel ca si in cazul in care eu ofer spre inchiriere un spatiu comercial. Eu iti spun ce dotari si utilitati are. Iar daca tu nu mai platesti inchirierea ca nu intra nimeni de pe strada in spatiul inchiriat de la mine, nu e vina mea
    Ultima modificare făcută de Lupanu; 13th December 2017 la 17:01.
    Scriu pe blogul personal si administrez un blog cu reduceri pentru utilizatorii cumparatori din Romania

  8. #38
    Avatarul lui barzafurioasa
    barzafurioasa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    26th May 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    282
    Putere Rep
    30

    Implicit

    @ Floki - ai zis totul aici "pentru ce mama dracului cumpar articol cu link de la el". Cumperi pentru ca vrei, pentru ca ai nevoie. NU te obliga nimeni. Ti-am bagat pe gat site-urile mele si te-am obligat sa cumperi? NU. Consider ca acest topic este aproape inutil. Zic aproape pentru ca prin astfel de topicuri mai "cunoastem" membrii.

    Cel care vinde produsul (link, articol etc.), daca a furnizat ce ati discutat, nu este responsabil de rezultat. Este ca si cum eu iti vand articole scrise in baza conditiilor tale si tu imi reprosezi ca nu dau bine in cautari.

    Nu sunt si nici nu ma dau un guru in aspecte ce tin de online, dar avand in vedere ca suntem pe un forum care este, cel putin in teorie, plin de oameni care stiu ce vorbesc nu inteleg de ce exista acest topic. Ma depaseste.

  9. #39
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.316
    Putere Rep
    36

    Implicit

    @barzafurioasa e pentru incepatori topicul

  10. #40
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Se poate inchide acest topic. Desi am crezut ca va plati si ca doar a intarziat. M-am inselat, nu a platit, nu m-ai raspunde.
    teodor98 e genul de utilizator care nu merita acces pe acest forum.

Pagina 4 din 6 PrimulPrimul ... 23456 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Problema user banat
    De gamerap în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 23rd August 2011, 18:17
  2. User titles
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 18th August 2006, 17:38

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •