Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 60

Subiect: Problema cu un user: teodor98

  1. #1
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    20

    Implicit Problema cu un user: teodor98

    Salutare,

    In urma cu o luna de zile am fost abordat de userul mentionat pentru scrierea si publicarea a 6 articole pe 2 bloguri pe care le detin.

    Pe data de 13 noiembrie am publicat primul articol, pe 24 ultimul.
    Intelegerea noastra a fost ca plata va fi facuta la final.
    Ii trimit un e-mail cu informatiile de plata.

    Nu primesc raspuns 4 zile.

    Insist in a-l contacta si imi raspunde: nu are timp sa se uite peste articolele scrise.
    Il intreb pana cand sa astept si raspunsul lui este: nu stie, anul asta sigur.

    Incerc sa ii explic ca nu e normal ceea ce face si ca asteptarea asta nu era in intelegerea initiala.

    Raspunsul lui este: la cate probleme are, asta ii mai lipsea, sa il mai stresez si eu. Dar mentioneaza ca el zilnic verifica pe site-uri de specialitate indexarea articolelor mele. Si ca imi apreciaza munca, dar in acelasi timp el si-a luat teapa la colaborarea asta.

    Incerc sa ii explic ca el de la mine a cumparat scrierea si publicarea unor articole, lucru pe care l-am facut.

    Nu mai vrea sa continuam discutia, o sa imi faca plata in cel mai scurt timp.
    Toata discutia o purtam pe data de 28 noiembrie.

    Pe 4 decembrie ii scriu eu, daca s-a uitat peste articole.

    Primesc raspuns pe 5: nu s-a uitat peste ele, in schimb verifica zilnic cu tool-uri de specialitate(nu stiu exact cu ce anume, dar in fine) si articolele mele nu i-au adus nimic, nici trafic, nici valoare seo. A facut o investitie foarte proasta cu mine, dar spera sa primeasca o plata in curand de la un proiect sa imi poata plati si mie.

    Tot pe 5 intr-un reply: Incerc sa ii explic ca are asteptari gresite si ca el de la mine nu a cumparat pachet seo sau trafic, a cumparat articole scrise si publicate. Il intreb daca a cumparat articole, linkuri sau se ocupa si altfel de cresterea siteurilor.

    Imi raspunde pe 6 (urmatoarea zi): ma insel, nu are asteptari gresite, el a cumparat de la mine 2 servicii: scrierea si publicarea articolelor, cu toate ca am facut asta efectul este 0. Deci el si-a luat teapa. Dar abia asteapta sa primeasca banii sa imi poata face plata.

    De atunci radio silence.

    Siteurile lui sunt slabute, unul chiar e nou, 0 linkuri.

    Poate nu sunt singurul care e in situatia asta sau poate sunt.

    Am scris toata intamplarea in ideea ca, daca cineva este contactat @teodor98 pt articole, sa stie in ce se baga.

  2. #2
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29

    Implicit

    Andrei: eu iau mereu banii inainte pentru astfel de servicii, chiar si daca articolele sunt scrise de client. De ce? Pentru ca daca nu faci asa, risti sa pierzi prea mult timp cu explicatii de genul asta. Sterge link-urile si ramai cu articolele daca tot le-ai scris.

  3. #3
    Avatarul lui Ionut Cosmin
    Ionut Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    28th March 2011
    Locaţie
    Focsani
    Vârstă
    29
    Posturi
    300
    Putere Rep
    24

    Implicit

    Cea mai buna solutie este stergerea link-urilor din articole !
    Eu sunt Ionut Cosmin si scriu despre net....

  4. #4
    Avatarul lui andrei7even
    andrei7even este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    9th April 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    Andrei: eu iau mereu banii inainte pentru astfel de servicii, chiar si daca articolele sunt scrise de client. De ce? Pentru ca daca nu faci asa, risti sa pierzi prea mult timp cu explicatii de genul asta. Sterge link-urile si ramai cu articolele daca tot le-ai scris.
    Invatatura de minte! Oricum dupa experienta asta, voi face si la fel.

    E prima data cand patesc ceva de genul, dar e un inceput pentru orice.

  5. #5
    Avatarul lui Consumatorul
    Consumatorul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    4th February 2008
    Locaţie
    Romania
    Posturi
    711
    Putere Rep
    34

    Implicit

    PE viitor: Banii inainte!
    Lucrez cu foarte multi de pe acest forum, dar nu accept plata la final decat in cazul celor in care am deplina incredere, si in nici un caz pentru un client nou.

  6. #6
    Avatarul lui Bogdan Anghelina
    Bogdan Anghelina este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    2nd April 2009
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Posturi
    217
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Salut,

    Am auzit că prinde bine și aia cu înlocuirea link-urilor cu cele ale concurenței. Că articolele oricum sunt scrise, banii e puțin probabil să-i mai vezi...

  7. #7
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.312
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Eu sterg articolele in astfel de cazuri... desi eu nu prea am astfel de surprize, din cauza preturilor mai mari pe care le practic, clientii mei sunt firme de seo, oameni cu bugete mai generoase si atunci nu pre am parte de astfel de specimene. Cu ele ramanem la "ce-s fratioare preturile astea" si cam acolo se opreste discutia.

  8. #8
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Trecand peste bancul cu rabinul, judecatorul sau regele (in functie de sursa), iti spun ca "ai dreptate", dar si "userul are dreptate", chiar daca nu se poate sa aveti amandoi dreptate.

    Nimeni nu cumpara articole si linkuri pentru a se afla in treaba daca nu-i aduc castiguri seo si/ sau trafic. Ori articolele si linkurile tale nu au nici o valoare, decat poate pentru o oarecare diversificare. Cum in orice tranzactie exista posibilitatea unui retur, ai putea sa scoti linkurile si sa accepti situatia fara prea mult scandal. Iar pe viitor, pe langa imbunatatiri privind procesul tranzactional, ai putea lucra si la calitatea marfii.

  9. #9
    Avatarul lui Fium
    Fium este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    29th March 2009
    Locaţie
    TIMISOARA
    Posturi
    556
    Putere Rep
    29

    Implicit

    @ Floki

    Deci sa inteleg ca daca cumpar un reportaj publicitar la pro tv in care spun ca vand 20 de tone de faina si nu se intampla sa vand tot, protv-ul imi da banii inapoi ?
    Am un Blog

  10. #10
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Citat Postat în original de Fium Vezi Post
    ...daca cumpar un reportaj publicitar la pro tv...?
    Ma intrebi din postura unuia care cumpara sau care vinde?

    Pui problema gresit. La ProTV stii la ce trafic te expui; cand cumperi un articol cu link si vezi ca dupa o saptamana pagina nu este indexata, parca incepi sa simti ca ai luat teapa. Hai sa nu ne intoarcem in anii '90, cand marfa vanduta nu se schimba! E o situatie in care userul acuzat de neseriozitate are dramul lui de dreptate, iar solutia ar trebui sa fie undeva la mijloc.

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Problema user banat
    De gamerap în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 23rd August 2011, 19:17
  2. User titles
    De Cristian Mezei în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 27
    Ultimul Post: 18th August 2006, 18:38

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •