HTML e codul care se vede in sursa paginii si e folosit sa afiseze siteul ( sa-l faca sa arate intr-un anume fel ). PHP e programarea din spate si el genereaza posturile, iti permite sa te loghezi pe site etc.
Mi se pare greu de explicat, mai ales unuia care nu se pricepe deloc, dar sper ca m-am facut inteles
P.S. Am mutat threadul in sectiunea corespunzatoare.








Răspunde cu citat