Este un troian. Eu am gasit la mine pe calc Win32/TrojanDownloader.Wigon.BS
Nu stiu daca asta mi-a hacuit ftp-urile dar am citit pe net ca unul tot cu Downloader prin nume face chestia asta.

Offtopic: Chiar nu vreau sa imi instalez windows-ul dar nu gasesc niciun antivir+ spyware +malware care sa ma curete de tot.