Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Dilema SeoPedia

NickNam3s este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th August 2017
    Vârstă
    31
    Posturi
    57
    Putere Rep
    0

Post Dilema SeoPedia

Activez pe diverse forumuri nationale/internationale sub diverse statuturi , vip/donator etc... ( doar cumpar , intodeauna cumpar )
    Am ajuns in comunitatea seopedia dintr-o intamplare cu Grupul Junimea ... era o problema la momentul respetiv cu un utilizator de aici in fine.. ( utilizator ghici ce? activeaza inca aici ) nepotismul asta )
    Mi-a dus aminte de acest forum pentru ca stiam ca el reprezinta calitate... ca orice utilizator am facut cont... Am citit regulile....
    Experienta mea cu seopedia
    Pozitiva:
    - Cativa membrii de bun augur ce colaborez inca
    - Advertoriale de calitate
    - Schimb de infomaii extrem de pozitiva
    NEGATIVA
    - Batjocorit , umilt , fara a ma cunoase fara lucra cu cineva deja eram misto-ul tuturor ... o forma de ostilitate ... nu stiu demna de 15 ani cred...
    Am spus ok... sunt amator si am incercat sa vad cine tot aduce jignirii , nimic notabil clar nimic doar ceva blog-uri ceva domenii supraevaluate ... si muncitori de acasa ce viseaza a face banii in online... si unul dintre ei muncitor fustrat si extrem de coleric ( drept dovada si-a tot schimbat locul de munca extrem de des ) nu este compatibil cu munca in colectiv.
    Apoi la un alt rezumat ... lipsa activitatii , exceptand partea de olx , sfaturi seo fix pe dos ( nu poti primi sfaturii seo de la cineva ce el nu are nimic notabil plus nu are idee nici de elementar )
    Utilizatori noi ce vin doar pentru market place.... facand o comparatie cu alte forumuri ... un procent infiim
    Cauza? Lipsa continutului de calitate... dar nu poti face continut de calitate cu o claca de oamenii ce inca nu sunt adaptatii la bunul simt, acele persoane ce au un raspuns doar verbal la tot dar nu si in practica.
    Extrem de multe conturi inactive
    Respectarea regulilor
    In fond: educatia bunul simt se dobandeste nu se naste cu ea.
    Plus o verificare a competentelor
    Terminarea de nepotism
    O sumedenie de utilizatori jigniti/umiliti fara nici un drept , a trolla. Nu stiu este o realitate ce ma depaseste... prefer in lumea mea....
    Sfat: Reorganizare , permiterea de ocupare a functiilor cheie de alti utilizatori capabili
    Fiind activ pe forum in medie 10 ore pe zi sunt atent si la subiecte ( imi apar la spy ) o activitate redusa si nu pentru ca lumea este ocupata ci fix din cauza nepotismului , jignirilor. ( Statistica comparata cu ctc , ctp , rst , roforum , usor arenaweb )
    UN LEADER AJUTA NU CEARTA
    Lista cu puncte slabe mai ducea inca 2 a4
    Extrem de dezamagit, dar mergem in continuare
    Ultima modificare făcută de NickNam3s; 29th September 2017 la 19:01.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.356
    Putere Rep
    82

Implicit

Nu stiu ce vrea sa fie asta.

Una dintre problemele taxate de userii forumului este utilizarea limbii romane. Tu ai mari probleme cu asta. Cand citesc o postare de-a ta trebuie sa ma chinui sa inteleg ce ai vrut sa zici. A se vedea ce ai scris mai sus. O ingramadeala de idei aruncate in pagina, fara nici o noima, cu semne de punctuatie folosite mai mult sau mai putin cand trebuie etc.

Daca vii si plangi pe aici nu rezolvi nimic. Vii doar sa cumperi: deci tu ai nevoie de forum, nu el de tine. Daca intri intr-o casa, incerci sa te adaptezi regulilor de acolo.

Nu are nimeni ceva personal cu tine.

Vino cu lucruri UTILE, invata sa scrii, ajuta-i pe ceilalti si o sa vezi ca situatia se va schimba.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th August 2017
    Vârstă
    31
    Posturi
    57
    Putere Rep
    0

Implicit

O sa ii transmit mamei de ce nu ma nascut in romania ca sa invat si eu mai bine romana sa va fiu pe plac...
    De ce sa ma implic eu ? este suficient faptul ca membrii isi vand serviciile la mine.
    SUnt ferm convins ca in 12-16 luni o sa ramaneti doar 10 din 50 membri activi exact ( fara a pune traficul din google ) doar membri si apoi sa vii sa te legi iarasi de limba mea romana.
    Hilar
    Apropo: Eu nu am nevoie de forum membri au nevoie de mine si eu de ei , eu colaborez cu membrii vrei o lista? ti o ofer. incetez , intr u intr-o polemica ce nu imi face cinste ... nu este forum meu asa ca nu imi pasa. era o remarca pt voi nu pt mine...
    Ultima modificare făcută de NickNam3s; 29th September 2017 la 21:42.

Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    14
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    434
    Putere Rep
    14

Implicit

Ca tine au fost multi, au dorit sa faca schimbari la acest forum. Tu, ca si ei, propui niste chestii care tie iti sunt comode. Insa sa nu uitam cine detine acest forum. Mai bine iti faci tu unul.
    Zici ca stai multe ore activ aici? Stai linistit, am trecut si eu prin asta, probabil si multi colegi. Interesul primeaza.
    Lumea te batjocoreste? Incearca sa nu mai faci si tu asta. Posteaza oferte de cumparare potrivite pentru anul asta, de exemplu. Cu zece lei nu cumperi nici macar o shaorma. Ar fi multe de spus dar nu se merita. Nu se stie cat vei mai ramane pe aici, tare imi e ca iti vei face un cont nou, incercand sa o iei de la capat. Parerea mea este ca tu esti cel care provoaca.
    Nimic.

Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Pai nu e la prima vizita. Si atunci, ca si acum, aceeasi atitudine, aceeasi gramatica, aceeasi victimizare.
    Ca si atunci, o sa-mi gasesc si acum timp sa ii demontez toate acuzatiile si sa ii mai explic inca o data ca este absolut penibil ce face. In 2 zile pe forum a fost batjocorit(a), umilit(a), dar fireste, fara dovezi, doar vorbe multe, goale si fara sens.
    Jalnic.
    Trust, but verify.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    15th August 2017
    Vârstă
    31
    Posturi
    57
    Putere Rep
    0

Implicit

Ma acuzi ca am, avut si alt cont? te rog sa dovedesti , ai toate resursele necesare.

Dan
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Vezi? Atitudine de victima.
    Trust, but verify.

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    82
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    3.356
    Putere Rep
    82

Implicit

Dupa aia spui ca are cineva cu tine. Ti se pare OK "oferta" de aici?

jocurixxl.ro
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

LogOn este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    17th April 2015
    Locaţie
    Nespecificat
    Vârstă
    35
    Posturi
    335
    Putere Rep
    10

Implicit

O fi @NickNam3s cine cred eu ca este?!? Asta e dilema Seopedia!

P.S.: Multumim inca o data pentru lectiile de leadership

Dan
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.366
    Putere Rep
    99

Implicit

Citat Postat în original de NickNam3s Vezi Post
    Ma acuzi ca am, avut si alt cont? te rog sa dovedesti
    aveam atunci cand aveai tu contul celalalt, acum nu mai am; in schimb sunt liber sa ma port cum am eu chef.
    stii, degeaba vorbesti si spui ca te injura lumea, cand de fapt tu esti ala (aia) care jigneste si injura. Cand ii crezi pe toti ceialtli mai prosti decat tine, de obicei te inseli si te mai faci si de ras.
    Trust, but verify.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Am o dilema
    De _Web_ în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 22nd September 2013, 16:54
  2. Dilema
    De Shumy în forumul Google
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 26th January 2009, 10:19
  3. Dilema SEO
    De doraneko în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 20th February 2007, 23:17
  4. dilema google
    De prodan_13 în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 8th January 2007, 22:58
  5. Dilema
    De florin în forumul Server side
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 18th August 2006, 15:35

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •