Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Facultatea de Limbi Straine din Bucuresti

  1. #1
    Avatarul lui alex77
    alex77 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    3rd May 2016
    Posturi
    0
    Putere Rep
    0

    Implicit Facultatea de Limbi Straine din Bucuresti

    As vrea sa ma inscriu la aceasta facultate dar nu stiu ce iesi dupa ce ai finalizat-o.(in afara de somer,muncitor necalificat,etc).Cu engleza ma descurc si nu am o problema cu ea dar ma tem ca nu cumva sa ies maturator sau ceva de genu.Nu-mi place matematica,fizica si chimia si nu am alte alternative de ales.
    Stiu ca iesi ambasador sau ceva de genul.E adevarat?Dupa facultate in ce domeniu m-as putea specializa?Profesor,inspector?Cu un Cambridge ce as putea desfasura?
    Mi-a placut engleza de cand eram mic si inca imi place dar nu stiu daca voi iesi somer cu diploma sau un muncitor care are ceva respect din partea societatii.Doamne ajuta!Sa dea Dumnezeu sa nu fiu somer!

  2. #2
    Avatarul lui Floki
    Floki este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    15th March 2015
    Vârstă
    55
    Posturi
    301
    Putere Rep
    20

    Implicit

    Alex, te inteleg, dar cred ca ai gresit forumul.

  3. #3
    Avatarul lui enzoloco
    enzoloco este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    26th July 2015
    Locaţie
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    43
    Posturi
    391
    Putere Rep
    16

    Implicit

    Cu engleza nu prea mai rezolvi mare lucru. Dacă tot faci facultă de Limbi Străine, orienteaza-te si învață o limbă mai obscură, gen suedeză, chineza, japoneza, etc. Ajungi translator, angajat la ambasada, call center....
    Dacă te pui cu burta pe carte și îți place ce faci, poți ajunge bine din orice domeniu. La facultă există burse, poți ajunge să studiezi în străinătate pe banii statului. Este schimb de experienta între facultati. Dacavte intelegi bine cu profii o sa te recomande ei. Opțiuni ai destule.
    Dacă nu îți place cartea si pierzi vremea pe forumuri sau prin birturi, degeaba faci facultatea.
    Listare articole gratuit aici si aici

  4. #4
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Alex, acesta este un forum care are ca tema principala industria online (siteuri / aplicatii / promovare etc.). Postarile tale nu au nici o legatura cu ce se discuta in mod normal aici.

    Nu as vrea sa poluam siteul cu astfel de topicuri. Raspunsuri la intrebarile postate poti primi pe forumul Softpedia (atentie, acesta este Seopedia!).

    O sa inchid acest topic. Daca ai ceva de spus in legatura cu ceea ce se discuta aici, asteptam cu placere sa te implici. Daca subiectele deschise fac parte din aceeasi categorie ca cele deschise pana la acest moment, le voi sterge.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 3rd December 2013, 20:40
  2. Cunoscatori diferite limbi straine
    De StarNET în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 15th June 2011, 13:26
  3. Baza de date dictionar limbi straine
    De Prometeu în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 26th May 2010, 19:58
  4. 2 limbi
    De fabby în forumul Google
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 16th March 2010, 09:13
  5. Intrebare limbi straine
    De Marius Mailat în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 16th March 2009, 09:29

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •