Pagina 1325 din 1463 PrimulPrimul ... 32582512251275131513231324132513261327133513751425 ... UltimulUltimul
Rezultate 13.241 la 13.250 din 14626

Subiect: Al 257-lea topic despre reputatii - postez pentru un prieten

  1. #13241
    Avatarul lui emm
    emm
    emm este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    54
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Posturi
    829
    Putere Rep
    54

    Implicit

    Citat Postat în original de ekofresh Vezi Post
    Nu stiu, eu acum am inceput ca am vazut ca ofera 110 lei bonus fara depozit . Doar ca e prima data si nu stiam daca sunt siguri, fac plati, sau lucruri de genul. Am dat mesaj la support si mi-a spus ca trebuie minim 100 euro pentru a retrage. Momentan sunt pe minus la Petrol, sper sa retrag si sa vina banii in cont, sa nu fie vreun scamm .
    Calmeaza-te, cunosc oameni care il folosesc de foarte multi ani, eu il stiu de vreo 5 ani. Fara probleme cu retragerile. Sunt acreditati dealtlfel. Mai mare risc e sa pierzi tu banii...

    Sigur ca orice e posibil (asa cum si Google inchide conturi fara prea multe explicatii), dar altfel platesc ca oricare alt broker.

  2. #13242
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    42
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0

    Implicit

    1)Sun la registrul comertului (joi) sa intreb ce acte imi trebuiesc sa mai adaug CAEN 7311 pe PFA, fiind o distanta destul de mare nu am vrut pierd o zi pe drumuri asa ca am insistat cerand orice informatie m-ar ajuta sa scutesc un drum degeaba.

    Ajung vineri la registrul comertului cu tot ce mi-sa cerut, insa si-au dat seama (si mi-am dat seama) ca mi-a expirat contractul de comodat pe sediul social.

    Aflu ca adaugarea unui nou CAEN costa 200 de lei si nu 140 de lei cum ma asteptam.
    Aflu ca in aceasi bani si pe aceasi cerere as mai putea adauga cateva Coduri CAEN iar autorizarea lor ulterioara ar costa doar 70 de lei pe cod nu 140 pe cod deci trebuie sa pregatesc acte si pt 2-3 coduri daca tot ma deranjez .
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    2) Daca tot eram la judet trec si pe la CEC sa inchid contul pe PFA fiindca de la 1 Septembrie majoreaza taxa de administrare la 15 lei pe luna.

    Nu vor sa imi inchida contul pe motiv ca am primit fonduri UE pe un cont special atasat contului principal si as fi intr-o perioada de monitorizare.
    In urma cu 2 ani m-au intrebat daca vreau sa mai tin acel cont si am spus ca renunt la el fiindca nu mai primesc nimic pe el, am depus cerere de inchidere a acelui cont special atasat insa Doamna respectiva imi spune acum ca acel cont special e inca activ.

    Merg la AFIR sa intreb daca sunt intr-o perioada de monitorizare si daca pot sa inchid acel cont special in care au intrat la un moment dat banuti de la UE.
    Bineinteles ca mi-au spus ca nu mai am nici o treaba cu ei si pot inchid orice cont vreau.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    3)Imi mut contul de PFA la Banca Transilvania unde voi plati 5 lei taxa de administrare si 1 leu internet banking.
    Si astia imi mai cer 40 de lei la deschiderea noului cont pentru nu stiu ce informatii suplimentare de la RECOM.
    Le povestesc ca, chiar daca PFA-ul e vechi incep o noua activitate pe un nou Cod CAEN nu au vreo oferta ceva si pt mine ?

    Cei de la Transilvania imi spun ca din moment ce incep o noua activitate si voi primii un nou certificat constatator pe baza acelui certificat as putea scapa de plata acelor 40 de lei cu conditia ca acel certificat sa nu fie mai vechi de 7 zile de la data eliberarii.

    Mi-au promis si 6 luni fara taxe de administrare a contului PFA .

    Cu 2 saptamani inainte de aceasta discutie Doamnele de o alta sucursala (mai apropiata de domiciliu) a Banci Transilvania imi explicau ca imi pot oferii doar pachetul "IZI" la 19 lei pe luna si "IZI +" la 39 de lei pe luna desi tot insistam ca vreau varianta pt prieteni cu 5 lei pe luna .



    Luni daca am timp merg din nou cu acte printate si semnate in toate variantele posibile pentru orice trasnaie imi mai cer.

    Asta e birocratia din Romania. Uite asa iti vine sa te tot duci si sa nu mai privesti inapoi.

    PS: Nu tin neaparat sa ma pling pe aici dar poate ce am prezentat e de folos vreunui coleg ce urmeaza sa faca vreo operatiune pe PFA sau poate un coleg ce a trecut deja prin asa ceva stie niste chichite pt a pierde mai putin timp sau a plati mai putin.
    Ultima modificare făcută de IulianC; 21st August 2016 la 01:44.

  3. #13243
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de IulianC Vezi Post
    Asta e birocratia din Romania. Uite asa iti vine sa te tot duci si sa nu mai privesti inapoi.
    Asta e birocratia peste TOT, am stat doi ani in Italia si m-am lovit de aceleasi probleme ca-n Romania. De aproape doi ani sunt in Germnia, in regiunea regiunilor, cea mai bogata regiune din Germania si alte rahaturi de acest gen(Bavaria, Munchen) aceiasi birocratie de rahat ca la noi sau ca-n Italia. Iar treaba cum ca nemtii ar fi organizati si corecti este un mit fals. Orice padure are uscaturile ei, problema este ca noua ni se face o anumita imagine in Europa si suntem atat de prosti incat am inceput chiar si noi sa credem in ea. Noi trebuie putin sa ne unim, sa scapam de tradatorii care ne conduc de 26 de ani, sa nu mai acceptam toate abuzurile si idioteniile din sistem si incet totul se va schimba...

    USTR!

  4. #13244
    Avatarul lui geo888
    geo888 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    12th December 2007
    Posturi
    259
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post
    Asta e birocratia peste TOT, am stat doi ani in Italia si m-am lovit de aceleasi probleme ca-n Romania. De aproape doi ani sunt in Germnia, in regiunea regiunilor, cea mai bogata regiune din Germania si alte rahaturi de acest gen(Bavaria, Munchen) aceiasi birocratie de rahat ca la noi sau ca-n Italia. Iar treaba cum ca nemtii ar fi organizati si corecti este un mit fals. Orice padure are uscaturile ei, problema este ca noua ni se face o anumita imagine in Europa si suntem atat de prosti incat am inceput chiar si noi sa credem in ea. Noi trebuie putin sa ne unim, sa scapam de tradatorii care ne conduc de 26 de ani, sa nu mai acceptam toate abuzurile si idioteniile din sistem si incet totul se va schimba...

    USTR!
    ..."ai putea face SEO in politica"...
    Lucrurile nu sunt greu de facut, ceea ce e greu e sa te pui in starea de a le face...

  5. #13245
    Avatarul lui IulianC
    IulianC este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    25th August 2013
    Locaţie
    Ialomita
    Vârstă
    42
    Posturi
    362
    Putere Rep
    0

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post
    Asta e birocratia peste TOT ...
    Am depus deja cerere de cetatenie in liberland.org

  6. #13246
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post
    Asta e birocratia peste TOT, am stat doi ani in Italia si m-am lovit de aceleasi probleme ca-n Romania. De aproape doi ani sunt in Germnia, in regiunea regiunilor, cea mai bogata regiune din Germania si alte rahaturi de acest gen(Bavaria, Munchen) aceiasi birocratie de rahat ca la noi sau ca-n Italia. Iar treaba cum ca nemtii ar fi organizati si corecti este un mit fals. Orice padure are uscaturile ei, problema este ca noua ni se face o anumita imagine in Europa si suntem atat de prosti incat am inceput chiar si noi sa credem in ea. Noi trebuie putin sa ne unim, sa scapam de tradatorii care ne conduc de 26 de ani, sa nu mai acceptam toate abuzurile si idioteniile din sistem si incet totul se va schimba...

    USTR!
    Dc negativ cu motiv USTR?

  7. #13247
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Probabil ca unii au alergie la politica.

  8. #13248
    Avatarul lui Popa Mihai
    Popa Mihai este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    21st November 2010
    Locaţie
    Germania
    Vârstă
    34
    Posturi
    877
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Citat Postat în original de Dan Vezi Post
    Probabil ca unii au alergie la politica.
    Pagina respectiva e anti partidele care ne conduc in ultimele doua decenii. In fine, sanatosi sa fim!

  9. #13249
    Avatarul lui casperel
    casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    838
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Citat Postat în original de matrimo Vezi Post
    cel mai mare site online din Romania e..g.ro isi gazduieste site-ul in Regatul Unit al MB.
    Da' cel mai mare site offline care o fi?

  10. #13250
    Avatarul lui Dan
    Dan
    Dan este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    107
    Data înscrierii
    17th November 2004
    Locaţie
    Cluj
    Posturi
    3.358
    Putere Rep
    107

    Implicit

    Citat Postat în original de Popa Mihai Vezi Post
    Pagina respectiva e anti partidele care ne conduc in ultimele doua decenii. In fine, sanatosi sa fim!
    Exact. Politică.
    Trust, but verify.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 2 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 2 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Inca un topic despre reputatii
    De Bogdan Calin în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 27th September 2011, 14:55
  2. Postez gratuit articole de specialitate
    De charlieking în forumul Continut web
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 18th October 2010, 11:58
  3. Un topic despre nimic
    De danic în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 626
    Ultimul Post: 23rd July 2008, 18:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •