Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 46

Subiect: Obtinere backlinks fraudulos - ALA Romania :)

  1. #1
    Avatarul lui palex1988
    palex1988 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vârstă
    35
    Posturi
    344
    Putere Rep
    29

    Implicit Obtinere backlinks fraudulos - ALA Romania :)

    Studiam si eu azi nisa cu filme sa vad ce ii mai pot face site-ului meu sa urce, in functie de ce face concurenta si ghiciti: Dau peste doua site-uri www[.]filmeonlinenoi[.]net si www[.]filmeonlinefree[.]net care din cate le-am urmarit tot obtin diverse backlink-uri de la pagini de afara cu pr mare. Problema in sine nu ma deranjeaza prea tare, adica daca baietii sparg niste servere care au pagini web pe ele si isi plaseaza un backlink catre site-ul lor fara sa vada adminul, bravo lor. Asta este, dar ce ma supara este faptul ca o astfel de tehnica ma gandesc ca s-ar incadra perfect la Black SEO si asta nu prea imi convine sa vad oameni care obtin backlink-uri de calitate, fara macar sa miste 1 singur deget pentru asta. Dar ce sa-i faci ... asta e Romania: Cu 1 root de scan, si putina crack-uiala obtine omu linkuri.

    Ziceti si voi daca este ok treaba asta. Ca mie unu nu prea imi convine si repet nu ma deranjeaza ca sunt peste mine in cautari, problema e ca baietii astia habar nu au cu ce se mananca seo ! si mai ales White SEO

  2. #2
    Avatarul lui Hobart
    Hobart este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    19th May 2009
    Locaţie
    Bucharest, Romania
    Posturi
    737
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Situri de afară cu PR mare?
    În cazul ăsta au OBL-uri puţine şi atent urmărite de webmasterii lor.
    OBL-uri de pe PR mare înseamnă bani.

    Ca să fiu sincer nu prea cred în scenariul tău, cred că-şi cumpără linkurile.

    Păărerea mea
    Am un magazin de licente Microsoft, un director web si multa pasiune

  3. #3
    Avatarul lui Nichita
    Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    90
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    3.415
    Putere Rep
    90

    Implicit

    Pai da-ne si noua niste exemple de site-uri "sparte" pentru un link. Eu m-am uitat de curiozitate la linkurile catre unul din site-uri dar nu mi s-a parut nimic suspect.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

  4. #4
    Avatarul lui Costin
    Costin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    29th April 2008
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    32
    Posturi
    415
    Putere Rep
    32

    Implicit

    Ori a cumparat link-uri, ori este prieten bun cu webmasterii care i-au pus backlink-uri.
    Nu cred ca a spart site-urile pentru a-si pune link-uri.

  5. #5
    Avatarul lui haotik
    haotik este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th October 2006
    Locaţie
    Ploiesti
    Vârstă
    47
    Posturi
    1.316
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Ce ti-e si cu capra vecinului, daca scri misto si scri bine, te poate cauta o revista de specialitate, poti face mult mai multe decat ei, dar in loc sa faci treaba buna, stai toata ziua peste gard la vecinu.

  6. #6
    Avatarul lui palex1988
    palex1988 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Hunedoara
    Vârstă
    35
    Posturi
    344
    Putere Rep
    29

    Implicit

    www[.]dlxsf[.]com Vezi footer.

    Am trimis 10 e-mail-uri la cativa admini....cum primesc raspuns o sa postez aici. Nu are rost sa vb ca ii stiu destul de bine pe cei 2 .
    @haotik - din cate vad sunt in fata lor cu mult pe cautare "filme online gratis" asa ca nu ar avea rost sa ma uit in curtea vecinului, doar ca nu suport black SEO

    Dovada ca acum am primit e-mail de la 2 admini...care habar nu aveau de link-uri care au aparul la ei pe site.
    Imagini atașate Imagini atașate
    Ultima modificare făcută de palex1988; 4th May 2010 la 20:27.

  7. #7
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Tot timpul romanul se va uita in curtea vecinului si in loc sa se uite cum poate creste el, mai bine se gandeste cum il da jos pe ala de langa.

    Omule, e problema lui cum face backlinks, nu cred ca te doare pe tine capul ca el ,,sparge" websiteuri sa-si faca linkuri. Ia si munceste pentru backlinkurile tale si lasa-i pe ceilalti in pace....Oficial, el face WHITE SEO si nimeni vreodata nu il va putea sanctiona pt ca isi pune linkuri pe bloguri singur. Asta e problema webmasterilor respectivi.

    Revin la ideea initiala si principala: Ia si construieste-ti backlinkuri, ca prin ceea ce postezi aici nu reusesti decat sa fii penibil.


    tipic romanesc
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

  8. #8
    Avatarul lui attempt
    attempt este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    12th February 2007
    Locaţie
    Satu Mare
    Vârstă
    42
    Posturi
    490
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Desii sunteti in contradictoriu as vrea sa va spun ca ... aveti dreptate cu totii.

  9. #9
    Avatarul lui Punct
    Punct este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    3rd January 2008
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    37
    Posturi
    231
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Citat Postat în original de FinalDestiny Vezi Post
    Oficial, el face WHITE SEO si nimeni vreodata nu il va putea sanctiona pt ca isi pune linkuri pe bloguri singur. Asta e problema webmasterilor respectivi.
    Nu-i EXACT la subiect, dar pe aproape :-) gandeste inainte de a posta.

    Ia si construieste-ti backlinkuri, ca prin ceea ce postezi aici nu reusesti decat sa fii penibil.
    De ce esti asa agresiv? Ai vreo problema de comportament... ori? Omul a pus in dezbatere o tema, care el a crezut-o interesanta (poate doar pentru el) si pe langa asta, mai este si on topic (cu natura forumului) + Bar (Lobby)!

    Este foarte usor de spart asa ceva... chestia este ca in ziua de azi, nu prea mai prinzi acces SSH la ele:-) Dar inca se mai poarta... mai ieri am mers la un amic, care doar ce prinsese un root de la un magazin de nokia din China. Nici mai mult nici mai putin de PR6
    I don't know much...

  10. #10
    Avatarul lui Cristi G
    Cristi G este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    45
    Data înscrierii
    16th April 2009
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    31
    Posturi
    1.664
    Putere Rep
    45

    Implicit

    Citat Postat în original de Punct Vezi Post
    Nu-i EXACT la subiect, dar pe aproape :-) gandeste inainte de a posta.


    De ce esti asa agresiv? Ai vreo problema de comportament... ori? Omul a pus in dezbatere o tema, care el a crezut-o interesanta (poate doar pentru el) si pe langa asta, mai este si on topic (cu natura forumului) + Bar (Lobby)!

    Este foarte usor de spart asa ceva... chestia este ca in ziua de azi, nu prea mai prinzi acces SSH la ele:-) Dar inca se mai poarta... mai ieri am mers la un amic, care doar ce prinsese un root de la un magazin de nokia din China. Nici mai mult nici mai putin de PR6
    Daca webmasterii respectivi care au siteuri de alexa rank 100k si pr 5+ nu observa, e vina lor si isi merita soarta. La fel si cel care le ,,hackuieste" sa zicem asa. Daca e istet si webmasterii respectivi nu observa, e meritul lui.


    Nu incurajez nici de departe acest tip de construire a linkurilor, dar nu sunt de acord cu ceea ce face initiatorul topicului, respectiv inlaturarea concurentilor fiindca nu-i poate intrece pe cale corecta. Voi ati face asa ceva vreodata? Eu unul nu cred ca as ajunge asa fel incat sa verific toate backlinkurile concurentilor mei si sa ii sabotez sa pice din rezultate.


    Chestia asta mi se pare MULT MAI GRAVA pentru romani in general decat modul de strangere de backlinks a acelor "webmasteri". Din cauza asta suntem unde suntem, pentru ca tot timpul romanul se uita si la cei de langa ..si daca el n-are, nici cei de langa nu trebuie sa aiba nimic. In loc sa se concentreze pe pozitiile lui si strangerea de linkuri pentru el, el se preocupa de scoaterea linkurilor catre celelalte siteuri concurente.


    P.S.(Asta referitor la cazul de mai sus) Daca oamenii sunt atat de idioti(nu pot sa le zic altfel) si isi pun parole gen qwerty,123456, etc la email, e si logic ca pana la urma cineva sa-l sparga. Cand o sa se destepte si ei sa puna o parola calumea cu numere,litere mici, litere mari, paranteze, acolade, etc atunci nu ii va mai sparge nimeni parola.
    Ultima modificare făcută de Cristi G; 4th May 2010 la 23:58.
    Imi ocup timpul uneori cu pariuri sportive si fac si web development WordPress.

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. obtinere backlinks
    De voidcode în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 7th March 2010, 12:36
  2. Platesc om pt. obtinere backlinkuri
    De voidcode în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 21st February 2010, 21:41
  3. Backlinks
    De Toto în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 9th August 2007, 10:34
  4. Rata Optima De Obtinere De Link-uri Pe Zi
    De Iskander în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 13th February 2006, 03:54
  5. Obtinere IBL
    De filip în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 12th April 2005, 12:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •