Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 34

Subiect: Nu ma inteleg cu google deloc..

  1. #1
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Question Nu ma inteleg cu google deloc..

    Am site-ul(blogul) Produse apicole si pe key: Produse apicole apare al 2lea in google.. Iar pe restul aproape deloc.. Ce ma surprinde ca nu apare nici macar in primele 5 pagini pe key; miere de albine pentru care am cele mai multe articole ...
    Imi puteti spune ce am gresit?..

  2. #2
    Avatarul lui remy
    remy este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    31st July 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    145
    Putere Rep
    27


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Incearca sa targetezi expresia doar pe pagina dedicata pentru miere de albine. Acum e targetata si pe prima pagina si epe pagina de categorie si prin articole (din aceasta cauza nu prea iese relevanta nici una)
    Daca vrei sa iesi cu prima Pagina incearca un titlu care sa sune mai ok si sa nu contina doar cuvinte cheie scrise cu virgula unul dupa altul.

    In rest ar mai trebui lucrat si la tema aia de Wordprees sa fie un pic customizata, sa pui meta-uri, h-uri corecte.
    Ca sa iti dau un exemplu..cand intru pe pagina de categorie miere de albine primul lucru pe care il vad e textul cu abonarea la newsletter. Nu cred ca ala e cel mai important.
    Pune un titlu de paragraf frumos cu miere de albine (pune in h1) scrie cateva cuvinte despre miere de albine si apoi lasa lista cu primele 3-5 articole.

    Aseaza-l un pic mai mult on-page apoi aduci cateva linkuri bune catre paginile care te intereseaza si ar trebui sa vezi o schimbare in bine

  3. #3
    Avatarul lui Eradu
    Eradu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    20th August 2010
    Posturi
    619
    Putere Rep
    37


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Miere de albine e un keyword mult mai dificil decat produse apicole probabil o sa ai mai mult de muncit ca sa urci pe el si mie imi pare ca si supraoptimizezi seo onpage, asta poate declansa penalizari, prea multe tag-uri in meniu, prea multe keyworduri ingrosate in text.

  4. #4
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Si eu m-am gandit ca am exagerat cu ingrosarea si etc.. Pentru inceput am scos norul cu taguri pentru a nu avea duplicate content..
    Remy eu nu stiu cum sa pun h1 h2 h3 h4 h5 .. Chiar nu inteleg cum.. Si mai am cateva probleme cu descrierea ca apare de 2 ori si cuvintele cheie apar legate chiar daca eu le-am pus bine (cred.) Si sa scot newsletter-ul?

  5. #5
    Avatarul lui remy
    remy este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    31st July 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    145
    Putere Rep
    27


    Implicit

    ti-am trimis un PM.
    Newsletterul nu trebuie scos...mi se pare asezat neinspirat in pagina. Nu prea tii cont de niste lucruri de baza on-page legate de arhitectura unei pagini pentru o buna indexare.
    H-urile se pot pune din editor pe anumite pagini sau prin editarea temei pe diverse tipuri de pagini...
    "descrierea apare de 2 ori" - probabil ai pluginuri instalate si ti le dubleaza

  6. #6
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am doar all in seo pack.. Atat.. Si in editor head nu am pus descriere.. Nu inteleg de ce imi arata 2 descrieri.

  7. #7
    Avatarul lui Scorpio2k2
    Scorpio2k2 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    29th August 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    105
    Putere Rep
    26


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    scrie clar in cod de ce apar de 2 ori.

    <!-- All in One SEO Pack 1.6.15.2 by Michael Torbert of Semper Fi Web Design[572,613] --> - asta e prima

    <!-- This site is using Weaver 2.2.9 subtheme: Wheat --> - asta e a 2-a oara.

  8. #8
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Si ce ii weaver 2.2.9? ca nu gasesc..

  9. #9
    Avatarul lui Scorpio2k2
    Scorpio2k2 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    29th August 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    105
    Putere Rep
    26


    Implicit

    Este tema site-ului tau.

    Theme Name: Weaver
    Theme URI: Weaver II Theme | Home of the Weaver II WordPress Theme
    Version: 2.2.9

  10. #10
    Avatarul lui Aradean
    Aradean este deconectat Banned
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd January 2011
    Locaţie
    Arad
    Vârstă
    33
    Posturi
    334
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Bun, si unde gasesc atunci descrierea ca sa o sterg cea din tema..? sa o las doar pe cea din plugin?

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Google ? Ce algoritm foloseste? eu nu mai inteleg nimic
    De urania în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 23
    Ultimul Post: 19th March 2011, 14:01
  2. Hai noroc si rau deloc!
    De toxicristi în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 6th January 2011, 19:18
  3. Nu inteleg penalizarea care am luat-o de la google...
    De Chivu Mihai în forumul Google
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 23rd May 2009, 02:17
  4. Eu nu il mai inteleg deloc pe Google.
    De Netul în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 7th February 2009, 14:09
  5. Eu unul nu-l mai inteleg pe Google
    De Prometeu în forumul Google
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 19th September 2008, 21:36

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •