Pagina 129 din 130 PrimulPrimul ... 2979119127128129130 UltimulUltimul
Rezultate 1.281 la 1.290 din 1295

Subiect: Altex Afiliere

  1. #1281
    Avatarul lui pavelarcana
    pavelarcana este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    21st February 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    68
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    Poate renuntati si la clasele de afiliati. Nu cred ca a fost o idee buna, tin departe afiliatii care au nevoie de instrumente mai avansate si nu pot avea acces din prima la ele. Da, stiu, promoveaza mai intai si apoi ai acces la feed. Da, dar arata-mi mai intai feed-ul, sa vad ce pot face cu el...
    Am trimis acum ceva timp un mesaj catre suport pentru a intreba de starea programului si de feed-uri. Nu mi-a raspuns nimeni, nu stiu daca e vorba de nivelul de interes sau, daca feed-ul e acum in lucru, atunci era prea devreme pentru un raspuns.
    Ar fi ideal sa tineti afiliatii la curent cu schimbarile, sa nu fie nevoie sa intrebe fiecare in parte.
    Si felicitari pentru revenire, sper sa fie un succes!
    Clasele de afiliere vor rămâne aproape sigur, dar pentru acces la instrumente de promovare se poate discuta, chiar şi accesul la feed se poate oferi mai uşor. Feed-ul sper să fie activ de mâine, revin aici cu un status când va fi live şi când totul va fi aşa cum trebuie. Pentru acces la feed, te rog să-mi dai adresa de mail pe care ai contul de afiliat într-un mesa privat.

    Au mai fost trimise mesaje în platformă, săptămâna trecută chiar o informare pe mail pentru cei abonaţi la newsletter. Voi continua acelaşi mod de informare, tocmai pentru ca mesajele să ajungă la cât mai mulţi afiliaţi.

    Mulţumim de feedback. Facem să fie bine din nou!

  2. #1282
    Avatarul lui dotcom
    dotcom este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    17th March 2013
    Posturi
    147
    Putere Rep
    23


    Implicit

    #1 În opinia mea, 1% e un procent care nu merită efortul. Magazinul poate plăti 5% pe orice categorie, dar plătesc puțin știu că vor fi ... care-i vor promova. Din 1% afiliatul mai rămâne cu maxim 0,5% pentru că se scare timpul investit și taxele la stat.
    #2 Nu și-au plătit datoriile față de afiliați. Aici mă refer la comisioanele de pe urma rezervărilor în magazin.

  3. #1283
    Avatarul lui croif
    croif este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    18th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    168
    Putere Rep
    33


    Implicit

    La mine in cont apar 170 de lei de plata de vreo 2 ani sau mai bine. Desi am bifata plata automata, nu se genereaza nimic. Apropo de faptul ca zici ca aveti platile la zi.

  4. #1284
    Avatarul lui pavelarcana
    pavelarcana este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    21st February 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    68
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de croif Vezi Post
    La mine in cont apar 170 de lei de plata de vreo 2 ani sau mai bine. Desi am bifata plata automata, nu se genereaza nimic. Apropo de faptul ca zici ca aveti platile la zi.
    Salut! Plata in lei se face pentru afiliatii care sunt in clasa de afiliere Silver sau superioara, au completata declaratia pe proprie raspundere (in cazul persoanelor fizice) si au setata plata automata. Fisierul de plati se genereaza automat daca sunt indeplinite toate regulile. De asemenea, sumele din cont se pot retrage si sub forma de voucher.

  5. #1285
    Avatarul lui mike07
    mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    524
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Citat Postat în original de pavelarcana Vezi Post
    Salut! Plata in lei se face pentru afiliatii care sunt in clasa de afiliere Silver sau superioara, au completata declaratia pe proprie raspundere (in cazul persoanelor fizice) si au setata plata automata. Fisierul de plati se genereaza automat daca sunt indeplinite toate regulile. De asemenea, sumele din cont se pot retrage si sub forma de voucher.
    1.Care mai e diferenta intre clasele de afiliati daca dati la toti comision de 1% ?
    2.Care este motivarea/explicatia pentru care cei din clasa Bronze nu beneficiaza de plata in lei?

  6. #1286
    Avatarul lui pavelarcana
    pavelarcana este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    21st February 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    68
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de mike07 Vezi Post
    1.Care mai e diferenta intre clasele de afiliati daca dati la toti comision de 1% ?
    2.Care este motivarea/explicatia pentru care cei din clasa Bronze nu beneficiaza de plata in lei?
    1. În acest moment, accesul la feed.
    2. Explicația care a fost dată și în momentul în care s-au realizat clasele de afiliere e aceea de a motiva afiliații de a progresa, progresul aducând și beneficii - plata în lei, comision mai mare, recurență diferențiată față de o clasă de afiliere inferioară.

  7. #1287
    Avatarul lui mike07
    mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    524
    Putere Rep
    36


    Implicit

    2. Acum toate benefiicile nu mai sunt, decat feed-ul.. poate ar trebui sa reconsiderati plata in lei pentru toti afiliatii, peste o anumita suma asa cum este si la retelele de afiliere. Nu cred ca modul de efectuare al platii ar trebui sa fie un beneficiu.

  8. #1288
    Avatarul lui Empire
    Empire este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    14th December 2010
    Locaţie
    BM
    Vârstă
    40
    Posturi
    360
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Afiliatii sunt suficient de motivati de faptul ca fac bani dupa volumul lor de munca, nu au nevoie de motivari din astea, ca nu-s animale.

  9. #1289
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Citat Postat în original de pavelarcana Vezi Post
    ....
    ... plata în lei, comision mai mare, recurență diferențiată față de o clasă de afiliere inferioară.
    Pe bune?
    Dubla masura, discriminare...

    Aste e o metoda transparenta menita sa atraga afiliatii mari? Intreb doar...
    Adica pe nisa poate fi sustimut un anume comision. Pentru a le da celor mari mai mult decat puteti sustine trebuie sa le dati mai putin celor mici. Apar cateva probleme de predictibilitate dar astea cred ca se pot rezolva prin ajustari din mers...
    Toate bune, dar o retea de afiliere cu 10 000 de afiliati mici nu e mai purnica decat una cu 10 afiliati mari, chiar daca va genera acelasi numar de vanzari? Ma gandesc ca vreti sa construiti ceva pe termen lung...
    Da intr-adevar, e ceva nou si poate fi benefic! Dar "plata în lei, comision mai mare, recurență diferențiată față de o clasă de afiliere inferioară"?

  10. #1290
    Avatarul lui pavelarcana
    pavelarcana este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    21st February 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    68
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Citat Postat în original de Mishu Vezi Post
    Pe bune?
    Dubla masura, discriminare...

    Aste e o metoda transparenta menita sa atraga afiliatii mari? Intreb doar...
    Adica pe nisa poate fi sustimut un anume comision. Pentru a le da celor mari mai mult decat puteti sustine trebuie sa le dati mai putin celor mici. Apar cateva probleme de predictibilitate dar astea cred ca se pot rezolva prin ajustari din mers...
    Toate bune, dar o retea de afiliere cu 10 000 de afiliati mici nu e mai purnica decat una cu 10 afiliati mari, chiar daca va genera acelasi numar de vanzari? Ma gandesc ca vreti sa construiti ceva pe termen lung...
    Da intr-adevar, e ceva nou si poate fi benefic! Dar "plata în lei, comision mai mare, recurență diferențiată față de o clasă de afiliere inferioară"?
    Nu e dubla masura, nu e discriminare, astfel a fost gandit sistemul pentru a motiva afiliatii noi. Altex nu e singurul program de afiliere care are clase de afiliati pentru motivarea lor.

    Pentru plata in lei luam in considerare feedback-ul.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Afiliere Amazon.com ?
    De Nichita în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 78
    Ultimul Post: 17th January 2018, 21:10
  2. Afiliere turism
    De stanccone în forumul Affiliate Marketing
    Răspunsuri: 40
    Ultimul Post: 7th August 2017, 18:35
  3. 10% discount la toate produsele la Altex - daor astazi
    De eterna în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 14
    Ultimul Post: 5th May 2012, 13:04
  4. Cupon reducere Altex
    De eterna în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 1st January 2012, 10:50
  5. Programe de afiliere sau PPC
    De Florin Traian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 3rd December 2010, 18:37

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •