Pagina 137 din 414 PrimulPrimul ... 3787127135136137138139147187237 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.361 la 1.370 din 4136

Subiect: Afiliere Emag ProfitShare

  1. #1361
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    52
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    52


    Implicit

    Eu sunt pe locul 1 la CTR afiliati de cateva zile, dar eu tot timpul am fost in primele locuri la CTR si nu pot spune ca e ceva deosebit. Singurul lucru care l-am observat si eu e ca am avut vreo 3 comisioane aprobate care mi-au trecut inapoi in asteptare, iar azi au fost aprobate din nou. Probabil se lucreaza si mai apar astfel de mici erori, dar nu cred ca ni se pregateste ceva special ci cred ca doar se lucreaza la integrarea tututor afiliatilor in noua platforma.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  2. #1362
    Avatarul lui cipoc
    cipoc este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th March 2011
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    42
    Posturi
    62
    Putere Rep
    0


    Implicit

    pai si eu eram pe primul loc

  3. #1363
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    47


    Implicit

    Voi ce rata de respingere aveti in emag?

  4. #1364
    Avatarul lui LensFlare
    LensFlare este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    25th November 2010
    Posturi
    1.114
    Putere Rep
    43


    Implicit

    @RedHat, la mine difera de la luna la luna, de exemplu luna curenta am o rata de respingere destul de mare, dar am avut luni in care rata de respingere a fost aproape 0.

  5. #1365
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    47


    Implicit

    Inteleg. Atunci numai emag ma poate lamuri ce e cu rata aia de respingere de 60% si cu comisioanele ce dispar peste noapte.

  6. #1366
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    52
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    40
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    52


    Implicit

    Citat Postat în original de RedHat Vezi Post
    Inteleg. Atunci numai emag ma poate lamuri ce e cu rata aia de respingere de 60% si cu comisioanele ce dispar peste noapte.
    Si eu m-am plans de anul trecut ca am rata de respingere mare, dar nu ca numar de comisioane ci ca valoare, la mine e undeva la 35-40% mai tot timpul, cauza e ca mi se anuleaza mult comisioane maricele. Am inceput sa ma obisnuiesc, dar daca spui ca ai 60% e posibil sa fie altceva, acum depinde si de trafic, de ce anume promovezi si ce anume vinzi, zic ca 2-3 intrebari la profitshare nu strica.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  7. #1367
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    47


    Implicit

    Am trimis un email ieri, probabil imi vor raspunde astazi.
    Ideea e ca pe acelasi site, cu acelasi content, aproximativ acelasi trafic in 2parale am avut respinse 8 comisioane din aproximtiv 400.
    Aici imi resping fix jumatate din ele, iar pe alte vanzari rata de respingere ca si valore este iarasi uriasa. Imi vine greu sa cred ca din 8 persoane care au comandat cate 1 telefon de exemplu 7 s-au razgandit pe drum si culmea ala care nu s-a razgandit a cumparat o paraitoare ieftina.
    Ultima modificare făcută de RedHat; 20th May 2013 la 11:02.

  8. #1368
    Avatarul lui Cartus
    Cartus este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    17th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti, Romania
    Posturi
    138
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Vorbeste cu ei, in ultimul timp raspund mai repede decat de obicei, e un semn bun. In weekend au lucrat la ceva, sambata dupa pranz mi-au disparut din comisioanele aprobate pe care le aveam dimineata(ca suma), pentru ca duminica suma celor aprobate sa imi creasca peste suma de sambata dimineata. Ca idee in aprilie am cam 21% respinse, dar inca mai am in asteptare (din ce am inteles de la ei sunt "corporate" cu plata la termen de 30 zile si inca n-au incasat). Luna asta a mers cam slab, am cam 34% respinse din cele platibile.

  9. #1369
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    47
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    47


    Implicit

    Mi-au raspuns. Explicatia lor a fost ca 50% din clienti nu au avut suficiente fonduri pe card sa finalizeze plata. M-as dori ca cei ce raspund la tikete sa se semneze cu numele lor nu cu echipa emag. Raspunsurile primite pana acum le pot cataloga incompetente si ar fi pacat sa cataloghez intreaga echipa astfel.

    Ca bonus in dimineata asta au mai plecat inca 120 lei de la comisioane aprobate. Mai rulez luna iunie pe emag, daca este tot asa imi iau jucariile si ma mut inapoi in 2parale.

  10. #1370
    Avatarul lui fanetrotil
    fanetrotil este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    20th May 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    14
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Weekend-ul acesta au avut o problemă tehnică. Cei de la suport zic că s-a rezolvat. Într-adevăr câștigul curent raportat a avut o cădere, apoi și-a revenit luni dimineață.

    Eu crezusem că trag de cei care se apropie de 100 de lei ca să nu mai facă plăți cu TVA înainte de Profitshare 2.0

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 8 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 8 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. voucher emag
    De prodan_13 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 26th January 2010, 15:04
  2. SPAM: eMAG.ro (din nou!)
    De c_n_m în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 11
    Ultimul Post: 5th July 2007, 08:55
  3. eMag.ro
    De Diana în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 20th July 2006, 21:23
  4. Emag In Rep. Moldova?
    De alfie în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th April 2006, 14:50
  5. Emag In Dmoz
    De Iskander în forumul DMOZ
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 6th January 2006, 23:35

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •