Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 17

Subiect: ati dat click-uri pe reclamele proprii?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui ibis
    ibis este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    4th September 2006
    Locaţie
    Bugibba
    Vârstă
    46
    Posturi
    215
    Putere Rep
    37


    Implicit ati dat click-uri pe reclamele proprii?

    Am patit o chestie deloc placuta... am ajuns sa dau click pe o reclama de pe site-ul meu. Nu stiu de ce, pur si simplu uitasem ca sinte pe site-ul meu... sincer, chiar ma interesa. Nu s-a intimplat nimic, contul nu mi-a fost suspendat, asa ca mi-am vazut de treaba - in mintea mea era neogenul - care nu contorizeaza clickurile date de pe ip-ul cu care te loghezi in cont. Oricum, contul la adsense nu mi-a fost suspendat. Logic ar fi sa spun ca nu mai dau clickuri, dar ar fi o chestie ca la biserica. Totusi, ma intereseaza, dau click... Este vreo sansa ca cei de la Google sa isi dea seama ca poate si cel care administreaza site-ul vrea sa dea click pe reclame, dar nu il intereseaza cistigul pe click?

  2. #2
    Avatarul lui Sputz
    Sputz este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    15th April 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    40
    Posturi
    172
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Am dat de mai multe ori tot din greseala.
    M-a atras reclama si am dat click . N-am patit nimic inca..

  3. #3
    Avatarul lui meetzah
    meetzah este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    1st October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    976
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Citat Postat în original de Sputz Vezi Post
    Am dat de mai multe ori tot din greseala.
    M-a atras reclama si am dat click . N-am patit nimic inca..
    mai , mai, mai... te joci cu focul macar fa-o cu cap
    DWF - Servicii complete de optimizare seo. Vezi oportunitatile de cariera in cadrul DWF.

  4. #4
    Avatarul lui alecs
    alecs este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    5th February 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    38
    Posturi
    490
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Nu mi-as face griji pentru un click dat o data din an in pasti. Si mie mi s-a intamplat sa dau din greseala click, dar FOARTE RAR.
    Iar daca ma intereseaza situl respectiv, tastez url-ul manual in alta fereastra.

  5. #5
    Avatarul lui undoweb
    undoweb este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    24th March 2007
    Locaţie
    RO, jud. SV, Campulung-Moldovenesc
    Vârstă
    36
    Posturi
    98
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Da,. cand mi-am deschis contul la google adsense eram paralel si pur si simplu dadeam clickuri aiurea, sau cand ma atragea reclama dadeam click si faceam multe refresuri la pagina cand modifcam designul, nu am patit nimic momentan.

  6. #6
    Avatarul lui wrc
    wrc
    wrc este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    13th October 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    48
    Posturi
    217
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Eu cand am dat click pe reclamele mele le-am scris imediat .

    Aici pozitia a oficiala:http://adsense.blogspot.com/2007/05/...ts-happen.html
    Ultima modificare făcută de wrc; 1st July 2007 la 23:49.

  7. #7
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65


    Implicit

    Citat Postat în original de ibis Vezi Post
    Am patit o chestie deloc placuta... am ajuns sa dau click pe o reclama de pe site-ul meu. Nu stiu de ce, pur si simplu uitasem ca sinte pe site-ul meu... sincer, chiar ma interesa. Nu s-a intimplat nimic, contul nu mi-a fost suspendat, asa ca mi-am vazut de treaba - in mintea mea era neogenul - care nu contorizeaza clickurile date de pe ip-ul cu care te loghezi in cont. Oricum, contul la adsense nu mi-a fost suspendat. Logic ar fi sa spun ca nu mai dau clickuri, dar ar fi o chestie ca la biserica. Totusi, ma intereseaza, dau click... Este vreo sansa ca cei de la Google sa isi dea seama ca poate si cel care administreaza site-ul vrea sa dea click pe reclame, dar nu il intereseaza cistigul pe click?
    Au filtre automate. Dar un click pe zi tot iti va lua ca valabil.

    Da-le mail si spune-le.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  8. #8
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    53


    Implicit

    NU trebuie sa le dai mail si sa ii anunti daca s-a intamplat accidental.
    Citeste comunicatul oficial al celor de la google

    Accidents happen
    As most of you know, our program policies state that publishers are not permitted to click on their own ads for any reason. For this reason, we've received many emails from publishers letting us know that they've accidentally clicked on their own ads. If you're one of these publishers, we truly appreciate the efforts you've made to monitor your account and keep it in good standing. However, we do understand that an accidental click may occur from time to time, so there's no need to contact us each instance this occurs.

    Because we closely monitor all account activity using engineering systems and thorough human analysis, chances are we've already detected your clicks on your ads and discounted them. While these clicks still show in your reports, we filter out their associated earnings so that advertisers aren't charged. However, please keep in mind that we don't ignore the clicks completely; if it appears to us that a publisher has been clicking on his own ads to inflate his earnings or an advertiser's costs, we may disable the account to protect our advertisers' interests.

    If you've been clicking your ads out of interest or to see who was advertising on your site, we strongly recommend using the AdSense preview tool as an alternative. This tool will allow you to check the destination of ads on your page without the risk of generating invalid clicks. You can also find more ways to view the URLs of your Google ads by visiting our Help Center.

    Discuss this post

    This marks the last post of our ‘Policy Thursdays’ series – we hope you've found the information from the last few weeks useful. Thanks for following along and participating in the AdSense Help Forum discussions!

    Posted by Mike Deeringer - AdSense Publisher Support
    Thursday, May 24, 2007 at 2:51:00 PM
    Sursa: http://adsense.blogspot.com/2007/05/...ts-happen.html

  9. #9
    Avatarul lui Dever
    Dever este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    28th July 2006
    Locaţie
    UK
    Vârstă
    45
    Posturi
    378
    Putere Rep
    37


    Implicit

    Poti sa copiezi linkul (si ai url-ul in el):
    pagead2.googlesyndication.com/pagead/..... (multe caractere) ...... gftforex.com/......
    Pana acum nu am dat clickuri pe ale mele
    Dever's Blog - Atentie! dau cu parerea.

  10. #10
    Avatarul lui kuerten
    kuerten este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    11th November 2006
    Vârstă
    42
    Posturi
    121
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Salut eu am dat click - uri pe ale mele fara sa-mi dau seama ca ma logam si de la pc-ul acela in cont.. am dat cateva...
    Ceea ce este interesant este faptul ca pe un canal pe care cred eu ca am dat in ziua respectiva mi-a aparut 3 click-uri = 0.01 centi, deci tind sa cred ca a fost un fel de penalizare al faptului ca "mi-am dat singur click-uri" ...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 14th April 2010, 20:41
  2. Vi se incarca reclamele de la adsense :D ?
    De No_name în forumul Adsense
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 15th November 2008, 14:16
  3. Cum apar reclamele adsense
    De Popescu Marian în forumul Adsense
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 25th January 2008, 08:14
  4. De ce apar asa reclamele ?
    De Popescu Marian în forumul Adsense
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 14th October 2007, 11:48
  5. Nu imi apar reclamele Adsense
    De Razor73 în forumul Adsense
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th October 2007, 21:30

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •