Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Anunțuri de tip vignette pe ecrane mai late

  1. #1
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit Anunțuri de tip vignette pe ecrane mai late

    Anunțuri de tip vignette pe ecrane mai late, adica pe PC. O fi din cauza ca vor mai multi bani? Cum o sa afecteze ele experienta cititorilor? Anunțurile de tip vignette pentru ecran lat vor începe să se difuzeze după data de 3 noiembrie 2020. [ Acestea sunt afișate atunci când un utilizator părăsește o pagină, nu când ajunge pe una, deci nu trebuie să aștepte să se încarce. ].
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  2. #2
    Avatarul lui Adelin
    Adelin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Locaţie
    Tg. Jiu
    Posturi
    466
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Vor ei, castigam si noi. Eu zic ca e de bun augur.
    Nimic.

  3. #3
    Avatarul lui Clax
    Clax este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    40
    Data înscrierii
    3rd April 2007
    Locaţie
    Ploiesti
    Posturi
    574
    Putere Rep
    40


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    De aproximativ 1-2 ani am observat rareori ca se afiseaza in mod automat reclame de tip vignette pe desktop. Probabil au tot facut teste inainte de aceasta decizie. Eu personal doar cateva am vazut, iar in primele afisari nici nu am stiut mai exact ce sunt

    Probabil o sa existe si posibilitatea setarii acestora in mod manual, precum reclamele interstitiale admob. Cu o implementare adecvata, fara abuz, posibil ca nu or sa deranjeze prea mult vizitatorul. Probabil la schimbul de cadre cu fundaluri diferite sa fie mai eficiente aceste noi reclame. De exemplu: afisarea reclamei intre pagina unui articol si o galerie de imagini. Userul citeste articolul ce contine si o galerie de fotografii (o stire despre un nou sector de autostrada in Romania si fotografii ale acesteia ). Acesta da click pe o poza cu intentia de a deschide galeria, deja se asteapta ca urmatorul cadru sa fie ceva mai diferit de articol, asteptandu-se initial la deschiderea galeriei cu pozele articolului respectiv. Astfel pana la galerie intampina o reclama de tip vignette. Afisarea in aceasta situatie eu presupun ca o sa fie ok.

    O sa mai dureze ceva vreme pana la educarea majoritatii utilizatorilor cu privire la acceptarea faptului ca un site reprezinta un cost. Cand oferi ceva de calitate ai costuri enorme. Am observat ca utilizatorii din tarile dezvoltate reactioneaza diferit la reclame, fiind mult mai tolerabili. Un continut de calitate fie este contracost fie este impachetat in reclame. Doar in tarile in curs de dezvoltare am observat ca inca mai exista o reactie violenta impotriva reclamelor sau a continutului contracost.

  4. #4
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de Clax Vezi Post

    Probabil o sa existe si posibilitatea setarii acestora in mod manual, precum reclamele interstitiale admob. Cu o implementare adecvata, fara abuz, posibil ca nu or sa deranjeze prea mult vizitatorul. Probabil la schimbul de cadre cu fundaluri diferite sa fie mai eficiente aceste noi reclame. De exemplu: afisarea reclamei intre pagina unui articol si o galerie de imagini.
    La mine 80% din venituri sunt din reclame text, deja cititorii sunt satui de reclame. Asa ca daca vrei bani de la AdSense, scrii pentru motoare de cautare, daca vrei pentru cititori, trebuie s afaci un mix. Cel putin asa am vazut la mine, am facut mii de teste, am obosit deja cu ele. Om vedea ce va fi, pana una alta, macar a crescut CPC-ul, s-a dublat din martie pe RO. Sa vedem cat tine.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 19th December 2013, 16:04
  2. Too late - idee site
    De Rapsodia în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 31st August 2013, 03:41
  3. Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 16th March 2013, 12:25
  4. Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 13th April 2012, 03:39

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •