Pagina 17 din 33 PrimulPrimul ... 7151617181927 ... UltimulUltimul
Rezultate 161 la 170 din 330

Subiect: NOU - Plata din Adsense prin EFT

  1. #161
    Avatarul lui delpi
    delpi este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    2nd June 2007
    Locaţie
    Radauti
    Vârstă
    38
    Posturi
    458
    Putere Rep
    36


    Implicit

    la mine situatia e inca neschimbata...... imi apare doar WU si Cec

  2. #162
    Avatarul lui When
    When este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    22nd March 2013
    Posturi
    4
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de myamar Vezi Post
    Pentru un forum cu pretentii, unde respingem pe cei ce vorbesc despre black hat, spam, software fara licenta, mi se pare ca e putina ipocrizie cand e vorba sa fim corecti cu statul. Stiti voi, personajul ala ce vrea 16% ca sa finanteze scoli, spitale, orfelinate...
    Daca ar fi doar 16% i-as plati cu placere. Daca s-ar folosi pentru scoli, spitale si orfelinate as da si dublu. Dar banii dati nu pentru asta sunt folositi si de fapt nu dai doar 16%. Nu uita de jefuirea recenta a celor cu contracte de colaborare, care teoretic tot 16% dadeau si apoi, dupa ce au fost de bun simt si s-au inregistrat sa lucreze legal, s-au trezit haituiti si pusi la plata retroactiv pentru Sanatate si Pensii. Si dupa ce dai impozitul pe venituri, la sanatate si pensii, statul iti ia din nou 24% ca TVA din orice. Bani cu care "statul" achita imprumutul extern facut ca sa salveze bancile straine in timp ce pe noi ne baga la coplata. Dar o dam in offtopic.

    Asa ca mi se pare putina ipocrizie sa incurajezi taxarea serviciilor care oricum au loc pe teritoriul altor state, pentru ca sa fim seriosi, castigurile pe Romania din Adsense sunt maruntis.

    PS: iti inteleg punctul de vedere de aparare al legii dar sper sa-l intelegi si tu pe cel logic si moral. Sunt de acord cu impozitarea Adsense, dar nu de catre statul român. Romania oricum castiga din valuta atrasa in tara de "e-capsunari".
    PPS: ieri cica s-a facut plata prin EFT dar inca nu apare in cont. Probabil pe luni ar trebui sa apara. Am optat din nou pentru WU, pentru a evita comisioanele bancare, comisioane ce nu sunt de neglijat. Si 50 lei daca pierzi lunar din WU Vs EFT, prefer cei 50 lei pentru 5 minute la un punct WU si inca 5 la schimb valutar. 50 lei pentru 10 minute. Dar daca faceti un calcul atent, probabil comisioanele sunt mai mari. Cine ruleaza mult prin cont da, EFT e sublim, preferi sa ai banii in cont si sa faci imediat plati in loc sa te mai plimbi pe la banci.
    Ultima modificare făcută de When; 22nd March 2013 la 10:58.

  3. #163
    Avatarul lui tzaphoo
    tzaphoo este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th October 2010
    Vârstă
    42
    Posturi
    47
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Salut,
    Am si eu o intrebare pentru cei care au selectat ca metoda de plata EFT.
    In contul de adsense imi arata ca s-a facut plata ieri, 21.03 pentru castigurile din feb dar in banca inca nu ii vad.Dureaza mai mult de 24h pana cand se proceseaza ?

  4. #164
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    50


    Implicit

    Avand in vedere ca fac plata dintr-o alta tara, teoretic dureaza cateva zile... macar 2-3 dureaza, depinde si de banca.
    Signatura lipsa

  5. #165
    Avatarul lui matei
    matei este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    6th October 2010
    Vârstă
    37
    Posturi
    888
    Putere Rep
    44


    Implicit

    In conturile personale s-ar putea sa apara plata astazi. Verificati dupa 6 seara
    Ma ocup si cu testare manuala/automata.
    PS:Vand advertoriale ieftine pe site cu profil medical.

  6. #166
    Avatarul lui irealx
    irealx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    16th August 2011
    Posturi
    338
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Ce rahat, dupa ce ca iti dau euro la cursul bancii, dupa ce ca iti iau comision cand scoti banii, acum trebuie sa verifici in fiecare zi cardul pentru ca nu stii efectiv cand iti intra banii in cont, si iarasi alti bani luati pentru ca ai interogat soldul. Cea mai proasta idee asta cu transferul bancar!

  7. #167
    Avatarul lui avram
    avram este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    61
    Data înscrierii
    7th May 2011
    Posturi
    1.361
    Putere Rep
    61


    Implicit

    Citat Postat în original de irealx Vezi Post
    Ce rahat, dupa ce ca iti dau euro la cursul bancii, dupa ce ca iti iau comision cand scoti banii, acum trebuie sa verifici in fiecare zi cardul pentru ca nu stii efectiv cand iti intra banii in cont, si iarasi alti bani luati pentru ca ai interogat soldul. Cea mai proasta idee asta cu transferul bancar!
    s-a inventat internet banking-ul ... la transilvania costa 1 leu/luna si poti interoga de acasa fara sa dai 1 leu la bancomat de fiecare data . Eu abia astept sa am EFT
    ░▒▓█▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀█▓▒░

  8. #168
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    103
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    49
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    103


    Implicit

    Citat Postat în original de irealx Vezi Post
    Ce rahat, dupa ce ca iti dau euro la cursul bancii, dupa ce ca iti iau comision cand scoti banii, acum trebuie sa verifici in fiecare zi cardul pentru ca nu stii efectiv cand iti intra banii in cont, si iarasi alti bani luati pentru ca ai interogat soldul. Cea mai proasta idee asta cu transferul bancar!
    E normal sa existe si costuri, sunt mai mici decat in oricare alte situatii
    De ce nu iti faci abonament de ebaking, scapi de stresul de a verifica mereu contul, poti verifica soldul de pe telefon
    Oricum la mine optiunea EFT inca nu este activa
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  9. #169
    Avatarul lui irealx
    irealx este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    16th August 2011
    Posturi
    338
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Stiu ca s-a inventat home banking-ul insa nu am avut nevoie pana acum. Eu am cont la BCR, nu stiu exact care sunt costurile

  10. #170
    Avatarul lui raducu
    raducu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    13th August 2011
    Locaţie
    Targoviste
    Vârstă
    34
    Posturi
    183
    Putere Rep
    28


    Implicit

    BCR-ul rupe la comisioane, iti recomand BT.

Pagina 17 din 33 PrimulPrimul ... 7151617181927 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Plata Neinteleasa prin Adsense
    De SeoMox în forumul Adsense
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 23rd February 2013, 16:25
  2. Serviciu de plata prin sms
    De Tom în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 3rd October 2011, 16:54
  3. Plata prin SMS
    De Alvy în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 12th August 2011, 09:11
  4. Plata prin SMS
    De Prometeu în forumul Utile
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 28th March 2011, 22:41
  5. Plata prin SMS
    De Voislav în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 34
    Ultimul Post: 18th November 2009, 17:14

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •