Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 36

Subiect: Exemplu de implementare adsense

  1. #11
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65


    Implicit

    Citat Postat în original de Dan.Rades
    ce sa zic, ar fi de dezbatut ideea de zen-blending ads
    Apuca-te si dezbate.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  2. #12
    Avatarul lui Bobby
    Bobby este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    22nd May 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    47
    Posturi
    94
    Putere Rep
    37


    Implicit

    din cate stiu eu, nu e problema

    Google zice asa: sa nu ai incetives in poze (adica sageti catre ads-uri, 'click here' samd) si sa se vada clar ca poza nu e parte din ad (in speta un border)

    Eu am asa pe majoritatea site-urilor, problema a fost dezbatuta pe larg pe forumuri (pe dp s-a si discutat prima data).

    Din experienta proprie, CTR-ul a crescut cam de 1.5-2 ori.

    P.S.: iskander, mfa-urile, ca orice site, merg daca stii sa le indexezi. daca nu, poti sa faci pana te plictisesti, ca tot degeaba.

  3. #13
    Avatarul lui Mascka
    Mascka este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th May 2006
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    47
    Posturi
    496
    Putere Rep
    38


    Implicit

    scuze.. ce sunt mfa`urile????

  4. #14
    Avatarul lui Dan.Rades
    Dan.Rades este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    3rd March 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    275
    Putere Rep
    38


    Implicit

    mfa = made for adsense

  5. #15
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65


    Implicit

    mfa = mascka face adsense
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  6. #16
    Avatarul lui Mascka
    Mascka este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    30th May 2006
    Locaţie
    Braila
    Vârstă
    47
    Posturi
    496
    Putere Rep
    38



  7. #17
    Avatarul lui Quatze
    Quatze Guest


    Implicit

    ca sa nu deschid alt topic despre implementare adsense pun tot aici.

    cei care sunt mai vechi in adsense ce ziceti de blenduirea ads-urilor si aranjamentul de aici?

    Am de gand sa mai bag un singur block de aduri dar inca nu am gasit modalitatea sa introduc adurile in interiorul postului . Blogspot nu accepta .js in corpul postului si diverse variante cu tabele si celule care le-am gasit ca solutii nu sunt pe placul meu.

    Singurele locuri unde as putea pune ar fi intre Titlul postului si Body sau intre "body" si "comments" --eventual cu niste imagini mici pe langa care sa blenduiasca mai bine adurile.

    ce ma sfatuiti?

    Este vorba de blogul din semnatura : Telemarketing System..


  8. #18
    Avatarul lui Bobby
    Bobby este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    22nd May 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    47
    Posturi
    94
    Putere Rep
    37


    Implicit

    links arata excelent

    tower-ul din dreapta e... tower in dreapta merge sau nu (unora da, altora nu... mie nu prea mi-a mers, in plus imi ia mult din spatiul din coloana si ma enerveaza)

    pe prima pagina merge bine imediat dupa primul post, cel de 480x60 (nu am incercat, am citit pe problogger)

    mie imi merge cel mai bine un bloc de 250x250 cu imagini pus chiar in post, intre titlu si content.

  9. #19
    Avatarul lui Quatze
    Quatze Guest


    Implicit

    Am scos Tower-ul din dreapta de pe prima pagina

    Am bagat un 250 x 250 cu 3 ad-uri si o imagine in stanga ... pentru o mai buna uniformizare. Am avut de ales intre a pune culoarea linkurilor Verde ca linkurile din Post sau Rosu ca in dreapta. AM preferat Verde. Cred ca rosu ar fi sugerat mai mult impresia de Ad..decat verde.

    La sfarsitul postului ..inainte de Comments am pus un 468 x 60 cu doua imagini deasupra . Cred ca imaginile alea doua nu sunt cel mai bine alese, dar o sa fac o selectie si voi rota mai multe intr-un .js.

    Sa renunt la borderul Rosu din jurul imaginilor ( TOS ?? ) sau sa il las asa?

    ..................................... Screenshot1 // Screenshot2

  10. #20
    Avatarul lui Bobby
    Bobby este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    22nd May 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    47
    Posturi
    94
    Putere Rep
    37


    Implicit

    uitati aici un exemplu de integrare Google Links

    http://www.dealofday.com/

    Vedeti in stanga, in meniu. Inplus, mi se pare super interesanta faza cu sageata, care atrage indirect atentia catre ads-uri, desi, dupa cum vedeti, imaginea este catre "Expiring"... super tare.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. implementare google analytics pe site
    De meetzah în forumul Server side
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 21st September 2008, 02:50
  2. Implementare XMLRPC
    De thefan în forumul Server side
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 22nd July 2008, 16:32
  3. inca un exemplu de spam
    De lex în forumul E-mail SPAM
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 9th May 2007, 22:56
  4. Implementare adsense in vbulletin
    De Cristi_XP în forumul Adsense
    Răspunsuri: 16
    Ultimul Post: 25th April 2007, 14:27

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •