Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Nelamurire Adsense

  1. #1
    Avatarul lui IceBlast
    IceBlast este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    8th May 2006
    Vârstă
    38
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0


    Implicit

    m`am inscris si eu la adsense....am bagat scriptul pe site....de doar cateva zile.....deci...cum functioneaza? ...imi baga google automat link`uri ? inafara de cele cu helphurricanevictims .... sau trebuie neaparat cineva sa vrea sa isi faca reclama pe site .... sa plateasca.....si abia apoi sa apara link la mine.... ?

  2. #2
    Avatarul lui necropsique
    necropsique este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    28th June 2005
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    43
    Posturi
    374
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Citat Postat în original de IceBlast @ May 8 2006, 11:23 PM) [post=14502
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    m`am inscris si eu la adsense....am bagat scriptul pe site....de doar cateva zile.....deci...cum functioneaza? ...imi baga google automat link`uri ? inafara de cele cu helphurricanevictims .... sau trebuie neaparat cineva sa vrea sa isi faca reclama pe site .... sa plateasca.....si abia apoi sa apara link la mine.... ?

    Baga google automat link-uri. Add-urile cu helphurricanevictims apar din cauza ca nu intelege gugu pagina respectiva din cauza ca e in romana, probab]
    m`am inscris si eu la adsense....am bagat scriptul pe site....de doar cateva zile.....deci...cum functioneaza? ...imi baga google automat link`uri ? inafara de cele cu helphurricanevictims .... sau trebuie neaparat cineva sa vrea sa isi faca reclama pe site .... sa plateasca.....si abia apoi sa apara link la mine.... ?
    [/QUOTE]


    Baga google automat link-uri. Add-urile cu helphurricanevictims apar din cauza ca nu intelege gugu pagina respectiva din cauza ca e in romana, probabil sau nu ai destul continut.

  3. #3
    Avatarul lui IceBlast
    IceBlast este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    8th May 2006
    Vârstă
    38
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0


    Implicit

    continut e destul....e un site de anunturi....si anunturi sunt...dar sunt in romana
    si cam cand credeti ca ar incepe sa bage ?

  4. #4
    Avatarul lui eRwin
    eRwin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    5th August 2005
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    460
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Cam la iarna, cand se zvoneste ca ar incepe marea reforma de publicitate in Romania.

  5. #5
    Avatarul lui necropsique
    necropsique este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    28th June 2005
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    43
    Posturi
    374
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Nu stiu ce sa zic.. am incercat si eu adsense pe un site in romana si din cate imi aduc aminte numai add-uri in genul helphurricane victims, save the kids, etc. vedeam mai tot timpul.

    Probabil ca sunt unii care stiu mai bine decat mine cum e treaba cu adsense-ul in romana si care ar fi diferentele financiare rezultate intre folisirea adsense in romana si neogen de ex.

    si cam cand credeti ca ar incepe sa bage ?
    Probabil cand va aparea in aceasta lista si Romania.

    Oricum oamenii zic :

    Please also be aware that placing the AdSense code on pages with content primarily in an unsupported language is not permitted by the AdSense program policies.

    Oricum sunt si eu interesat de o discutie pe tema asta. A facut cineva un test ? Pe acelasi site .ro cu acelasi nr. mediu de vizitatori pe zi care sunt banii facuti din adsense si cei din neogen sau din alt serviciu similar. ?

  6. #6
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    331
    Putere Rep
    34


    Implicit

    bani nu prea cred ca o sa faci, ca sa faci bani cu adsence iti trebuie site in engleza si cred ca si vizitatorii ar fi bine sa fie tot straini.

    Poate cineva din conducerea Seopedia va binevoi sa ne spun cat primeste de la adsence.
    BTW - la clicksor am vazut ca au renuntat :huh:

  7. #7
    Avatarul lui lixor
    lixor este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    11th February 2005
    Locaţie
    craiova
    Vârstă
    46
    Posturi
    413
    Putere Rep
    37


    Implicit

    la adsense ai o optiune, "alternate ads", care face ca in momentul in care nu are ce ad sa afiseze, sa nu afiseze psa-urile, cele cu help..., save africa..., donate... ci sa afiseze bannerul ales de tine, care poate fi, de ce nu, si codul neogen

  8. #8
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    41
    Posturi
    331
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Citat Postat în original de lixor &#064; May 9 2006, 02&#58;51 PM) [post=14525
    Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
    codul neogen
    Cum poate fi afisat codul negen? Fac o pagina separata si la "Show ads from anoth]
    codul neogen
    [/QUOTE]

    Cum poate fi afisat codul negen? Fac o pagina separata si la "Show ads from another URL " dau linkul catre ea?

  9. #9
    Avatarul lui alfie
    alfie este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    22nd September 2005
    Posturi
    126
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Da si chiar si functioneaza. Cand am vazut si eu post-ul lui lixor am incercat si eu. Pui codul neogen intre tag-urile de body ale unui fisier html, iar apoi doar specifici link-ul catre fisier. E si destept google-ul(dhaaa): am incercat si am pus 2 coduri, dar numai primul l-a luat in calcul.

    Intrebare: trece Google cu vederea peste asa ceva? Daca nu se afiseaza reclamele in acelasi timp pe pagina, dar practic se incarca in acelasi loc, se poate considera o incalcare a conditiilor?

  10. #10
    Avatarul lui lbordea
    lbordea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    24th November 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    44
    Posturi
    118
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Eu am incercat si adsense si neogen pe site in limba romana - cam 3 luni fiecare separat si am observat urmatoarele:
    - sunt mult mai multe clickuri pe neogen (normal - toate reclamele in romana fata de adsense unde doar unele erau in romana)
    - la acelasi numar de clickuri CLAR iesi mai bine cu adsense
    - la mine insa erau putine click-uri pe adsense si a iesit o medie mult mai mica decat la neogen - plus faptul ca totul e in ro - se dau banii mai repede si mai usor -> ramas pe neogen - cine stie cat - astept sa se "multiplice" adsense-ul si in Ro

    Nu am incercat ambele pe aceeasi pagina - dar mi se pare "putreda" treaba oricum - cred ca google abia asteapta sa gaseasca ceva sa te banneze :p &#33;
    Tot ce va doriti, sa fie al vostru!
    Revista presei - Stiri zilnice - Stiri vedete

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Nelamurire
    De suMMer în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 17th February 2010, 23:33
  2. Nelamurire...
    De acsa în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 23rd May 2009, 05:33
  3. nelamurire Adsense for Search
    De evolution în forumul Adsense
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 7th May 2008, 17:20
  4. Am o nelamurire
    De undoweb în forumul Comert electronic, e-Commerce
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 28th October 2007, 18:31
  5. Nelamurire Adsense
    De undoweb în forumul Adsense
    Răspunsuri: 4
    Ultimul Post: 1st July 2007, 00:36

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •