Ce turnura a luat discutia in threadul asta. Eu ii explicam omului cum e pusa problema din punct de vedere legal. Sa fenteze stie toata lumea si am considerat ca nu e nevoie sa mai vin si eu cu sfaturi

Citat Postat în original de Maldinii Vezi Post
Tu declarii banii care ii faci din afiliatul de pariuri Cristi ?
Asta-i o intrebare la fel de personala ca si cum m-ai intreba cat o am. In ambele variante se va trezi cineva sa zica "Ce fraier" (daca raspund cu da) sau "Ce nesimtit" daca zic cu "Nu". Am vazut insa ca si tu esti in domeniu, iar daca asta e motivul pentru care m-ai intrebat, te pot lamuri cum procedez eu pe PM

Citat Postat în original de dane1505 Vezi Post
Eu nu inteleg de ce este acest impozit stupid, pentru ca nu suntem firme.
Dupa ce muncim sa ridicam proiecte, investim bani in hosting si dupa aceea,
cand ne iasa ceva ne ia statul 16%. Pentru ce?Cei 16% NU se duc la pensie sau la sanatate, ca la final sa te alegi cu ceva.
E impozit pe venit. Nu pe firma sau pe pfa. Adica, pentru simplul fapt ca respiri aerul romanesc cand ai un castig, tb sa-i dai si statului 16% (ce e in plus pt pensii/asigurari e alta discutie). Din banii aia functioneaza totul in tara asta: politie, scoala, spitale, ni se fac drumuri... Consider partea cu "ridicam proiecte/investim in hosting" f puerila...

Ca la noi nu functioneaza nimic din ce-am enumerat eu mai sus... e alta problema. Dar nu una care sa ne dea dreptate din punct de vedere legal sa nu platim ce e de platit.

Am vazut ca exista foarte multe persoane care, in loc sa se concentreze pe ceea ce face ei se gandesc CUM sa dea bani la stat.
Singura modalitate prin care statul afla de banii tai pe care ii faci e DACA II SPUI TU ASTA (vezi declaratia de venit)
))) Esti obligat sa-i spui asta... Ca altfel te asigur ca nimeni nu s-ar gandi sa-i dea bani statului.