Rezultate 1 la 10 din 30

Subiect: Impozite pe castigurile din Google Adsense ?

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Maldinii
    Maldinii este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    13th September 2010
    Locaţie
    Rennes
    Posturi
    842
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Tu declarii banii care ii faci din afiliatul de pariuri Cristi ?

  2. #2
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    53
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    37
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    53


    Implicit

    Ce turnura a luat discutia in threadul asta. Eu ii explicam omului cum e pusa problema din punct de vedere legal. Sa fenteze stie toata lumea si am considerat ca nu e nevoie sa mai vin si eu cu sfaturi

    Citat Postat în original de Maldinii Vezi Post
    Tu declarii banii care ii faci din afiliatul de pariuri Cristi ?
    Asta-i o intrebare la fel de personala ca si cum m-ai intreba cat o am. In ambele variante se va trezi cineva sa zica "Ce fraier" (daca raspund cu da) sau "Ce nesimtit" daca zic cu "Nu". Am vazut insa ca si tu esti in domeniu, iar daca asta e motivul pentru care m-ai intrebat, te pot lamuri cum procedez eu pe PM

    Citat Postat în original de dane1505 Vezi Post
    Eu nu inteleg de ce este acest impozit stupid, pentru ca nu suntem firme.
    Dupa ce muncim sa ridicam proiecte, investim bani in hosting si dupa aceea,
    cand ne iasa ceva ne ia statul 16%. Pentru ce?Cei 16% NU se duc la pensie sau la sanatate, ca la final sa te alegi cu ceva.
    E impozit pe venit. Nu pe firma sau pe pfa. Adica, pentru simplul fapt ca respiri aerul romanesc cand ai un castig, tb sa-i dai si statului 16% (ce e in plus pt pensii/asigurari e alta discutie). Din banii aia functioneaza totul in tara asta: politie, scoala, spitale, ni se fac drumuri... Consider partea cu "ridicam proiecte/investim in hosting" f puerila...

    Ca la noi nu functioneaza nimic din ce-am enumerat eu mai sus... e alta problema. Dar nu una care sa ne dea dreptate din punct de vedere legal sa nu platim ce e de platit.

    Am vazut ca exista foarte multe persoane care, in loc sa se concentreze pe ceea ce face ei se gandesc CUM sa dea bani la stat.
    Singura modalitate prin care statul afla de banii tai pe care ii faci e DACA II SPUI TU ASTA (vezi declaratia de venit)
    ))) Esti obligat sa-i spui asta... Ca altfel te asigur ca nimeni nu s-ar gandi sa-i dea bani statului.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 44
    Ultimul Post: 3rd June 2011, 16:22
  2. Impozite si iar impozite
    De blueeyesromanesti în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 28th August 2010, 11:30
  3. Google analytics adsense vs google adsense
    De Cristi G în forumul Adsense
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 23rd March 2010, 12:30
  4. castigurile din publicitate si fiscul
    De pitagora în forumul Adsense
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 12th March 2008, 12:13
  5. Castigurile au scazut drastic
    De Popescu Marian în forumul Adsense
    Răspunsuri: 20
    Ultimul Post: 23rd May 2007, 14:54

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •