Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 48

Subiect: Intrebare offtopic

  1. #11
    Avatarul lui O. Cosmin
    O. Cosmin este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    16th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    37
    Posturi
    332
    Putere Rep
    24


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Twigg, negativul ala l-ai primit aparent gratuit, nu contest. Nu sunt de acord nici cu ideea ca anumiti membrii cu reputatie buna (nu ma refer la culoarea sau numarul bulinutelor) nu pot da reputatii gratuite. O sa iti dau un sfat care foarte probabil o sa ma coste niste reputatii negative. Pe acest forum sunt atat oameni formidabili care au in frunte multe bulinute rosii, dar si oameni pe care nu poti da doi lei, ascunsi dupa niste bulinute verzi. Tot ce ar trebui sa faci tu e sa ignori atat reputatiile negative cat si pe cele pozitive primite si sa incerci sa oferi ceva pentru a putea primi, in schimb altceva. Nimic nu e gratuit.

    Cand am intrat pe forumul asta am incercat sa ma fac util dand sfaturi intr-un domeniu in care marea majoritate are impresia ca il cunoaste, crezand ca tot ce e moral e si legal si invers. Am primit cateva reputati negative, absolut gratuite. Nu am cazut in capcana in care ai picat tu si nu am impartit palme in stanga sau in dreapta. Nici macar nu am aratat cu degetul. Am ignorat si am mers mai departe.

    PS. Mai devreme a fost adus in discutie numele lui Robroy. In mesajul meu nu s-a avut intentia in a se face vreo referire la el. Fac mentiunea asta pentru a nu se interpreta.

  2. #12
    Avatarul lui Scribul
    Scribul este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    18th December 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Posturi
    80
    Putere Rep
    19


    Implicit

    Mereu vor fi mai fi si oameni care iti vor da negativ gratuit sau pentru chestiuni care se puteau trece cu vederea, dar mi-e greu sa cred ca se intampla asa des sau ca e o "conspiratie" impotriva ta. Se mai intampla din cand in cand, dar de cele mai multe ori negativele sunt la obiect, pentru a impiedica aglomerarea sectiunii de Marketplace cu oameni care nu aduc multe lucruri utile si pentru a-i determina pe unii sa fie mai atenti cu ce spun.

    Am luat si eu 1-2 minusuri, dar nu le-am bagat in seama. E ca si cum te-ai intreba de ce exista lucruri neplacute pe lume . Pur si simplu se mai intampla!

    Daca scrii ceva util pentru comunitate, vei lua plusuri si vei fi pe verde. Nu te descuraja si nici nu da prea mare importanta!

  3. #13
    Avatarul lui cronoslord
    cronoslord este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Iasi
    Vârstă
    46
    Posturi
    117
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Sa stii ca e suficient sa ceri o parere legata de modul in care poti recupera reputatia pierduta.
    Nu trebuie sa sari la gatul celor care te-au sanctionat la un moment dat dintr-un motiv sau altul. In felul asta nu ai sa revii niciodata pe verde.

    Ca sa iti raspund la intrebare, la fel cum au facut-o si colegii de mai sus, se poate reveni pe plus. Trebuie doar sa dai cateva raspunsuri corecte si la obiect, sa nu raspunzi unor posturi de acum cativa ani, sa aduci putina valoare si cu siguranta colegii nostri te vor recompensa.

    Asa cum a spus Cosmin, sunt oameni de valoare pe forum. Leaga-te de asta si nu de faptul ca ai fost pedepsit la un moment dat.

  4. #14
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Multumesc de incurajari. Nu am nimic personal cu roby, doar ca este si a fost omniprezent de fiecare data cand am postat ceva, util sau total aiurea. Este foarte usor sa observi ca incearca sa provoace. La inceput am postat lucruri banale, discutiile s-au incins - lucrurile au luat-o razna. Atunci pot spune ca a aparut acea conspiratie. M-am retras si acum incerc sa ma limitez strict la ceva ce sper ca nu deranjeaza: intrebari la incepatori. Nu ma bag in alte discutii, va dati seama cata credibilitate pot avea sfaturile mele atat timp cat am bulina rosie.
    Apropo, azi iar am luat minus, vi se pare normal ? Am jignit ? Am incalcat vreun regulament ? Despre asta vorbim aici..

    P.S. am fost inteles gresit: nu vreau verde, vreau sa postez in market!
    Ultima modificare făcută de Twigg; 26th October 2014 la 18:39.

  5. #15
    Avatarul lui RedHat
    RedHat este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    43
    Data înscrierii
    23rd September 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    896
    Putere Rep
    43


    Implicit

    Ai reputatie verde acum. Ai grija de ea si tine cont de ce ti-au spus colegii despre atitudine.

  6. #16
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    Implicit

    multumesc!

  7. #17
    Avatarul lui acsa
    acsa este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    5th March 2009
    Locaţie
    IASI
    Vârstă
    35
    Posturi
    281
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Citind acest subiect imi aduc aminte de cum eram eu in mediul online. Ma certam cu toti, ma credeam cel mai bun si credeam ca toti sunt impotriva mea.Apoi m-am maturizat si am inceput sa inchid gura si sa invat. Daca nu stiam ceva nu alergam sa deschid un subiect, cautam si iar cautam si daca nu gaseam ceva intrebam.

    Doresc sa iti spun ca am fost si pe alte forumuri si este o mare diferenta intre seopedia si celelalte comunitati.Pe seopedia userii sunt mai etici, mai onesti, mai "oameni". In alta parte gasesti cocalari, smecheri, comunisti, teroristi etc. Nu ti-ai dori sa primesti bann pentru ca parerea ta era diferita de cea a moderatorului. Aici in schimb daca il contrazici pe krumel nu patesti nimic, este libera exprimare. Primesti negativ daca dai o informatie eronata, scrii prostii, aduci injurii. De ce? Pentru ca sunt multi care se cred buni si acestia trebuie inrositi.

    Sfatul meu : inainte sa postezi gandeste-te de mai multe ori, daca nu stii intreaba in sectiunea potrivita si cand esti liber ia forumul la rumegat (fara sa invii mortii) si mareste-ti cunostintele seo. Pofta buna la citit

  8. #18
    Avatarul lui MariusS
    MariusS este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    22nd February 2014
    Posturi
    75
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Citat Postat în original de acsa Vezi Post
    Doresc sa iti spun ca am fost si pe alte forumuri si este o mare diferenta intre seopedia si celelalte comunitati.Pe seopedia userii sunt mai etici, mai onesti, mai "oameni". In alta parte gasesti cocalari, smecheri, comunisti, teroristi etc. Nu ti-ai dori sa primesti bann pentru ca parerea ta era diferita de cea a moderatorului. Aici in schimb daca il contrazici pe krumel nu patesti nimic, este libera exprimare. Primesti negativ daca dai o informatie eronata, scrii prostii, aduci injurii. De ce? Pentru ca sunt multi care se cred buni si acestia trebuie inrositi.
    Perfect spus. Si eu am ramas cu feeling-ul asta de comunitate misto si matura asa.... oameni misto aici. Nu am mai intalnit senzatia asta in nicio alta comunitate. M-a cucerit din prima

  9. #19
    Avatarul lui inSecure
    inSecure este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    35
    Data înscrierii
    2nd December 2007
    Posturi
    612
    Putere Rep
    35


    Implicit

    Si eu am fost pe "rosu" aici. Negativele au fost date pe buna dreptate. Acum vad ca sunt cu buline verzi, iar asta doar pentru ca mi-am schimbat atitudinea si am crescut (eram un pusti acum 7 ani si varsa isi spunea cuvintele..)

    Poza (din primele 2 zile de membru):
    Dupa cum vezi, in 2 zile(inclusiv ziua in care am fost inscris) am luat 3 negative ..deci se poate. Adu si tu valoare forumului si totul o sa fie ok.

    Chestia de mai jos nu prea te ajuta. Daca vrei doar market fara sa contribui cu nimic, atunci eu as vota sa nu ai voie (dar nu tine de votul meu)
    Citat Postat în original de Twigg Vezi Post
    P.S. am fost inteles gresit: nu vreau verde, vreau sa postez in market!
    Ultima modificare făcută de inSecure; 26th October 2014 la 23:26.
    Hmm..ar merge o lada de bere

  10. #20
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    A fii matur inseamna sa fii rational, nu ostil. Nu zic, si eu am gresit insa am fost provocat si judecat gresit. Dar oricum nu mai conteaza.

    Revin la problema cu marketplace: vreau sa ma retrag din activitate si sa ma ocup de alte chestii de care nu am timp acum. Din acest motiv caut pe cineva de incredere caruia sa-i dau spre administrare toate site-urile de care inca ma ocup (approx. 50, majoritatea wp, teme cumparate tf), optimizate profesional de mine, in prima pagina pe cuv cheie din nisele respective. Necesita strictul necesar pentru a se mentine acolo, stiti la ce ma refer. Banii vin pe card la sfarsitul lunii. Asta as fi vrut sa postez in marketplace dar acum nu mai sunt atat de sigur ca am nimerit in locul potrivit. Daca revin asupra subiectului voi pune anunt, pina atunci ma voi retrage discret, nu vreau alte penalizari. Multumesc de intelegere si multumesc celor care mi-au dat +rep. Tot respectul !

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. O intrebare
    De Pancu în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 1st January 2012, 17:05
  2. nick, sah si alte chestii offtopic
    De mike_ppc în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 7th December 2007, 09:54
  3. Offtopic despre domeniile lx.ro
    De teo30 în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 4th October 2007, 21:06
  4. Total Offtopic > Filme <
    De necropsique în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 6th December 2005, 13:40
  5. Review: the offtopic.room (hot!)
    De WeaselMan în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 18
    Ultimul Post: 18th August 2005, 17:33

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •