Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 46

Subiect: Optimizare site de vanzari

  1. #11
    Avatarul lui bluestyle
    bluestyle este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th April 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    33
    Posturi
    61
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Nu vreau sa fiu rautacios, insa daca ai fi citit primul lucru care l-am spus, ai fi inteles ca la acest site nu am facut seo absolut deloc, ci am asteptat sa primesc sugestii din partea voastra, si abia apoi sa ma apuc de treaba, ca sa nu fac din nou o varza totala.
    Multumesc Raol, am sa caut ce ai spus.

  2. #12
    Avatarul lui bluestyle
    bluestyle este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th April 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    33
    Posturi
    61
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Pana reusesc sa pun la punct ce mi-ati sugerat, mai am o intrebare: am auzit un zvon precum da, daca platesti reclama la adwords, in momentul cand aceasta se finalizeaza, cei de la google iti dau site-ul in jos in rezultate, pt a te determina astfel sa reapelezi la serviciile lor. Ce stiti despre acest lucru?

  3. #13
    Avatarul lui Sorin Frumuseanu
    Sorin Frumuseanu este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    62
    Data înscrierii
    2nd August 2005
    Locaţie
    Orsova
    Vârstă
    52
    Posturi
    3.946
    Putere Rep
    62


    Implicit

    In principiu poti incerca sa faci macar 25% din ce scrie aici http://forum.seopedia.ro/discutii-ge...n-complet.html . Fiind vorba de joomla, probabil vei avea nevoie de pluginuri (module) specifice de seo care necesita documentare sau programator care se pricepe.
    Credinta la institutiile specializate. Aici facem Servicii de seo
    Mi se spunea 1nesco

  4. #14
    Avatarul lui cRadu
    cRadu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    25th March 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    54
    Posturi
    123
    Putere Rep
    23


    Implicit

    Citat Postat în original de bluestyle Vezi Post
    Pana reusesc sa pun la punct ce mi-ati sugerat, mai am o intrebare: am auzit un zvon precum da, daca platesti reclama la adwords, in momentul cand aceasta se finalizeaza, cei de la google iti dau site-ul in jos in rezultate, pt a te determina astfel sa reapelezi la serviciile lor. Ce stiti despre acest lucru?
    Eu unul nu cred ca apeleaza la astfel de magarii. Am avut periodic campanii si nu am observat acest lucru.
    Parerea mea este ca fac alte artificii ca sa-si mareasca profiturile.
    In urma cu ceva ani la o campanie de adwords dupa cca 2-3 saptamani pentru cca 15 cuvinte din 20 google ma tot punea sa maresc suma, plecasem de la 4 centi si ajunsesem la cca 20 de centi in medie (adica cam de 4 ori).
    Atunci am redus la toate la 4 centi si .... surpriza dupa cca 2 saptamani google a fost multumit si cu 4 centi.
    O alta observatie personala, cred ca cca 20-30 % sunt din sumele platite sunt pe clicuri "nereale", este o parere personala si este bazata pe statisticile privind traficul.

  5. #15
    Avatarul lui Andrei01
    Andrei01 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    23rd January 2011
    Posturi
    48
    Putere Rep
    25


    Implicit

    Daca ma uit in Adwords vad 46 de cautari exacte/luna. Ce asteptari de trafic sa ai daca nu exista cautari pe asa ceva?
    Cunosti nisa asta incat sigur ca un magazin ar cumpara un acvariu profesional pe internet? sau se duce la Carrefour si se intereseaza unde poate gasi un acvariu asemanator?

  6. #16
    Avatarul lui bluestyle
    bluestyle este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th April 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    33
    Posturi
    61
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Dupa ce cautare iti arata 46 pe luna? Dupa parerea mea, interes exista, rezultatele insa lasa de dorit.
    "Acvarii la comanda" = 480 cautari / luna
    "Acvarii" = 201.000 cautari / luna
    "Acvariu" = 74.000 cautari / luna
    "Acvarii de vanzare" = 3600 cautari / luna
    "Pesti de acvariu" = 14.800 cautari / luna

    Iar lista continua. Din toate aceste cautari cred ca totul tine de optimizare ca sa reusesc mai mult de 60 de vizite pe zi.

  7. #17
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de bluestyle Vezi Post
    Pana reusesc sa pun la punct ce mi-ati sugerat, mai am o intrebare: am auzit un zvon precum da, daca platesti reclama la adwords, in momentul cand aceasta se finalizeaza, cei de la google iti dau site-ul in jos in rezultate, pt a te determina astfel sa reapelezi la serviciile lor. Ce stiti despre acest lucru?
    Poveste, fara fundament real
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  8. #18
    Avatarul lui Andrei01
    Andrei01 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    23rd January 2011
    Posturi
    48
    Putere Rep
    25


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de bluestyle Vezi Post
    Dupa ce cautare iti arata 46 pe luna? Dupa parerea mea, interes exista, rezultatele insa lasa de dorit.
    "Acvarii la comanda" = 480 cautari / luna
    "Acvarii" = 201.000 cautari / luna
    "Acvariu" = 74.000 cautari / luna
    "Acvarii de vanzare" = 3600 cautari / luna
    "Pesti de acvariu" = 14.800 cautari / luna

    Iar lista continua. Din toate aceste cautari cred ca totul tine de optimizare ca sa reusesc mai mult de 60 de vizite pe zi.
    m-am luat dupa titlul siteului tau, acvarii profesionale.
    n-am vazut in home page faptul ca vinzi acvarii mici/pesti, etc. Daca vinzi si asa ceva ar trebui sa se vada clar + sa ai preturile afisate- concurenta ta are preturi si poze mult mai appealing fata de ce vad la tine pe home page.
    rezultatele tale de mai sus sunt pentru cautarile extinse, cautarile exacte sunt mult mai putine.

  9. #19
    Avatarul lui bluestyle
    bluestyle este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th April 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    33
    Posturi
    61
    Putere Rep
    21


    Implicit

    Citat Postat în original de cRadu Vezi Post
    Eu unul nu cred ca apeleaza la astfel de magarii. Am avut periodic campanii si nu am observat acest lucru.
    Parerea mea este ca fac alte artificii ca sa-si mareasca profiturile.
    In urma cu ceva ani la o campanie de adwords dupa cca 2-3 saptamani pentru cca 15 cuvinte din 20 google ma tot punea sa maresc suma, plecasem de la 4 centi si ajunsesem la cca 20 de centi in medie (adica cam de 4 ori).
    Atunci am redus la toate la 4 centi si .... surpriza dupa cca 2 saptamani google a fost multumit si cu 4 centi.
    O alta observatie personala, cred ca cca 20-30 % sunt din sumele platite sunt pe clicuri "nereale", este o parere personala si este bazata pe statisticile privind traficul.
    Am pus aceasta intrebare deoarece cand am mai platit campanii la adwords, inainte de activare aveam ~100 vizite / zi, iar dupa finalizarea campaniei de 2-3 saptamani, site-ul imi ramanea cu ~50 de vizite pe zi, urmand ca in decurs de o luna sa revina la traficul de dinaintea campaniei. Voiam sa vad daca ati remarcat si voi acest lucru.

  10. #20
    Avatarul lui bluestyle
    bluestyle este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    17th April 2013
    Locaţie
    Brasov
    Vârstă
    33
    Posturi
    61
    Putere Rep
    21


    Implicit

    M-am uitat in webmasters si am cam 594 de erori, din cauza paginilor vechi care nu mai sunt de gasit la exact aceeasi locatie, pe site-ul nou. Trebuie sa fac redirect pt fiecare in parte? Paginile de pe site-ul vechi care nu exista pe site-ul nou, spre ce le redirectionez? Sau le las asa?

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Optimizare site ajutor: vreau sa imi optimizez site-ul cine ma ajuta
    De Oana Banita în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 15th May 2011, 18:20
  2. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 19th November 2010, 19:34
  3. Creare site, promovare site, optimizare site
    De maneaalin în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 24th January 2010, 14:43
  4. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 1st September 2008, 21:20

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •