1 out of 1 members found this post helpful.

Postat în original de
Rapsodia
Cred ca am prins ideea cu cautarile eronate in limba romana , senks Sorin Frumuseanu . Deci cauti poze cu rata si vrei sa fie rață , trebuie diacritice!

so, ne conformam?
Nu cred ca e cel mai potrivit exemplu. Scris cu sau fara diacritice e omonim si oricum returneaza in mare parte pagini in limba romana.
Apropo de user-intent, cred ca daca pentru un termen care este la fel in romana si in engleza si Google returneaza pagini in alte limbi, utilizatorul este mai dispus sa-si schimbe cautarea folosind alte cuvinte fara diacritice decat sa adauge diacritice.
Fara semnatura.