Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Scriu articole turistice

  1. #1
    Avatarul lui designarti
    designarti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Posturi
    174
    Putere Rep
    21

    Implicit Scriu articole turistice

    În sfârșit, pot să postez pe marketplace!

    Caut de lucru!

    Scriu articole informative despre piața turistică în general, despre destinațiile turistice mondiale, prezentări obiective, topuri, comparații, croaziere, sfaturi, bilete de avion, reviews pentru destinațiile pe care le-am văzut în timp (peste 50 de țări). Articolele au la bază o cercetare amănunțită, de fiecare dată.
    Diacritice sau nu, la alegere.
    Pot să furnizez un portofoliu generos - detalii pe PM.
    Multe dintre articolele scrise de mine au prima pagină sau prima poziție în căutările organice - exemple sau chiar studii de caz pe PM.
    În plus, pentru colaborările permanente, pentru cele mai bune rezultate, pot oferi consultanță.
    Am lucrat câțiva ani în agențiile de turism de la noi și am 5 ani de muncă la bordul vapoarelor de croazieră, în hotel de 5 stele (Princess Cruises). Scriu de 4-5 ani pe nișa turistică, cu rezultate foarte bune. Pot face reviews pentru hoteluri/pensiuni/alte unități de cazare.
    Am cunoștințe solide de HTML/CSS/onpage SEO. Pot realiza bloguri/platforme WP/Drupal, soluții fully responsive/adaptive, la cerere - discuții pe PM.

    Prețul este de 1-1,5 euro / 100 de cuvinte, în funcție de munca depusă. Nu mă interesează colaborări de câteva articole, ci doar pe termen lung, serioase. Există posibilitatea de reduceri și anumite alte avantaje - detalii pe PM.

  2. #2
    Avatarul lui casperel
    casperel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    10th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    838
    Putere Rep
    41

    Implicit

    Da-mi detalii (portofoliu) pe PM, te rog.

  3. #3
    Avatarul lui imagini
    imagini este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    29th June 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    676
    Putere Rep
    30

    Implicit

    Am avut o colaborare pe diverse teme cu designarti si pot confirma ca, pe langa o calitate foarte buna a articolelor (gramatica, exprimare etc) pune si foarte mult suflet in realizarea acestora si se documenteaza asupra subiectului, nu ofera o insiruire de fraze fara sens. Daca este cineva curios, ofer exemple inclusiv din proiectul meu (tot din turism) pentru a sustine afirmatiile de mai sus.

    Am colaborat cu foarte multi CW de aici, o buna parte dintre ei recomandati de multi membrii ai comunitatii. Nu ma feresc sa spun ca, in proportie de 90%, rezultatele au fost dezastruoase. Nu este vorba de pretentii foarte ridicate din partea mea, dar nici nu pot lauda articole pline de greseli de redactare, exprimari de clasele primare sau copiate de cine stie unde.

  4. #4
    Avatarul lui dascalescu
    dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    364
    Putere Rep
    37

    Implicit

    Confirm si eu calitatea muncii prestate de designarti. Am lucrat cu el timp de aproape 2 luni zilnic si n-am de ce sa ma plang, totul a mers struna, cand ceream ceva, imediat schimba dupa dorinta mea si asta pana imi placea rezultatul final.
    Abia astept sa imi vina bugetul pentru perioada urmatoare ca sa reincep colaborarea cu designarti.

  5. #5
    Avatarul lui hl2u
    hl2u este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Vârstă
    49
    Posturi
    483
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Detalii si mie, te rog.

  6. #6
    Avatarul lui designarti
    designarti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Posturi
    174
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Revin cu un detaliu important.
    Deși scriu și articole în limba engleză, prefer limba română. Ca preț, nu pot concura cu indienii, așa cum cere marea majoritate.
    Eu știu că diferența este făcută de calitate. Știe toată lumea, însă puțini dispun de resursele necesare, așa că se complac. Cine a rescris bălării și a făcut performanță, știe la ce mă refer.
    Prefer limba română, este aia în care știu că pot pune pe foaie ceea ce simt.

  7. #7
    Avatarul lui designarti
    designarti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Posturi
    174
    Putere Rep
    21

    Implicit

    Am început două colaborări, fiecare de câte 100 de articole. O să revin după ce le termin. Sper să am acordul clienților și să furnizez exemple ale muncii mele aici.
    Deocamdată, oferta nu mai este valabilă.
    Mulțumesc tuturor celor ce mi-au scris!

  8. #8
    Avatarul lui hl2u
    hl2u este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Vârstă
    49
    Posturi
    483
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Status ?

  9. #9
    Avatarul lui hl2u
    hl2u este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    15th November 2006
    Vârstă
    49
    Posturi
    483
    Putere Rep
    33

    Implicit

    Post dublu

  10. #10
    Avatarul lui designarti
    designarti este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    21
    Data înscrierii
    18th June 2013
    Posturi
    174
    Putere Rep
    21

    Implicit

    N-am mai scris „for a living” în ultimii ani. Cam de 5 ani, de când datează postul inițial. Scriu în fiecare zi, dar e ceva mai mult de atât. Threadul nu mai este de actualitate
    Despre consultanță și conținut site-uri turistice aici | Proiect personal Globi.ro.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 30th December 2014, 15:53
  2. Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 26th July 2013, 15:09
  3. Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 22nd March 2013, 16:28
  4. Răspunsuri: 24
    Ultimul Post: 12th January 2012, 02:44
  5. scriu articole
    De CUIA în forumul Prezentare forumisti
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 18th July 2011, 14:04

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •