Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Cresterea nr de vizitatori pentru un site

  1. #11
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    E tot trafic artificial, doar ca e nitel mai moral, fata de cei din retea (fata de cei care ar ajunge fara stirea lor printr-un virus) insa, esti imoral fata ceilalti membri din top care joaca cinstit, si fata de advertiser.

    Si apoi, ce speri tu de la initiativa asta? 100 unici in plus? Eu nu m-as angaja sa vizitez 100 de site-uri zilnic nici daca mi-ai promite 5x100, in schimb as folosi timpul ala scriind un articol calumea, facandu-i submit in cateva site-uri de social bookmarking, plus cateva directoare si blog comments. E poate reteta cea mai simpla sa faci rost de linkuri. Ce castigi cu asta? Nu castigi aia 100 din prima zi, dar pe termen mai lung (nu chiar asa lung) sigur castigi mai multi vizitatori si cel ma important, ajung acolo poate interesati, sau in nici in caz impinsi de la spate de vreun sistem.
    Daca nici acum nu intelegi ca nu esti pe drumul cel bun, si ca e investitie de timp aiurea, nu mai stiu ce sa iti zic.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  2. #12
    Avatarul lui cos_raq
    cos_raq este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    1st February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    42
    Posturi
    173
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Cand am facut primul site acum 10 ani l-am facut special sa ajung pe primul loc in top100.ro care era atunci cel mai tare top, din punctul meu de vedere. Am folosit vreo 3 programe asemanatoare a ceea ce vrei tu sa faci si am pierdut cate 3-4 ore pe zi pana am ajuns pe locul 3 in top100. Atunci nu exista Adsense si nu se castiga in Romania din reclama, deci singurul meu scop era sa ajung primul in top; dar surpriza... am fost banat . Nu am renuntat le-am scris mail ca nu e corect, ca si altii il folosesc etc. etc. etc.
    Mi-au raspuns simplu sa mai citesc o data regulamentul!

    De ce iti spun asta:
    1. Topurile serioase in care vrei sa urci vor bana rapid un astfel de sistem.
    2. Acei pseudovizitatori nu iti vor aduce nici bani, nici nu iti vor folosi site-ul doar te vei simti mai bine ca ai muncit la un site si ai un sentiment fals de implinire daca are macar 100-200 de vizitatori.
    3. E absolut o mare pierdere de timp vezi punctele 1. 2. + experienta mea de acum 10 ani !!!!

    Munceste serios si in cateva luni vei avea rezultate surprinzatoare!
    Bijuterii Accesibile si un Petshop Online :)

  3. #13
    Avatarul lui lodging4all
    lodging4all este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    5th December 2007
    Posturi
    10
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Multumesc pentru sfaturi si pt raspunsurile contra , mai ales celor care au stiut sa o faca intr-un mod civilizat.
    Acum cand am vazut ce parere au altii despre aceasta retea, am la ce sa cuget..
    O zi buna tuturor!

  4. #14
    Avatarul lui Cristi U
    Cristi U este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    49
    Data înscrierii
    26th January 2008
    Locaţie
    Oradea
    Vârstă
    35
    Posturi
    3.172
    Putere Rep
    49


    Implicit

    Citat Postat în original de lodging4all Vezi Post
    Multumesc pentru sfaturi si pt raspunsurile contra , mai ales celor care au stiut sa o faca intr-un mod civilizat.
    Acum cand am vazut ce parere au altii despre aceasta retea, am la ce sa cuget..
    O zi buna tuturor!
    Speram sa zici ca te-ai razganit dar tot e un pas inainte si asta.
    Mai dau cate-un sfat juridic aici, uneori chiar despre online. Nu-l rata! :) Vezi și sfaturi de nutritie.

  5. #15
    Avatarul lui Nic
    Nic
    Nic este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    50
    Data înscrierii
    14th May 2007
    Posturi
    987
    Putere Rep
    50


    Implicit

    In caz ca aveai cumva dubii, daca folosesti un astfel de program pe un site cu adsense esti banat cu siguranta.

  6. #16
    Avatarul lui chibi77
    chibi77 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    14th March 2008
    Vârstă
    37
    Posturi
    28
    Putere Rep
    30


    Implicit

    Cred ca penalizarile pe care cel mai probabil le vei simtii de la google sun mult mai mari decat eventualele castiguri (desi nu-mi dau saema d und castiguri k nu vad p nimeni sa pice p spate d la views sau 20 unici in = pe zi)

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Vand site cu peste 20.000 vizitatori pe zi
    De paulpadurariu în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 25
    Ultimul Post: 14th May 2010, 00:01
  2. Cresterea securitatii serverului
    De marcos29 în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 24th November 2008, 09:07
  3. 2,5 mil. euro pentru un site cu 70 vizitatori pe zi
    De Consumatorul în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 30
    Ultimul Post: 21st June 2008, 21:37
  4. Venituri site 100k vizitatori / zi
    De Voodoo_H în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 28
    Ultimul Post: 4th March 2008, 14:25
  5. Caut metode privind cresterea PR, vizitelor ..
    De asigurare-rapdia în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 14th February 2008, 21:07

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •