Am vrut sa-mi intocmesc o lista cu siteuri de advertoriale, cu conditii de acceptare, numar cuvinte, nr de linkuri/articol, pr, DA, etc. pe care ulterior sa o public si pe seopedia. Am crezut ca un astfel de thread este unul dintre cele mai potrivite locuri de inspiratie pentru ceea ce vreau sa fac, impreuna cu vechile liste de directoare de articole de pe site, dar am ramas destul de surprins sa vad ca putini dintre membrii seopedia care au postat in acel thread, se mai ocupa de siteurile lor de advertoriale si nu prea inteleg de ce, chiar intentionam sa imi fac si eu un site de genul dar cu cateva articole fara linkuri postate de mine printre advertoriale, acuma stand si analizand poate nu a fost o idee foarte stralucita ...

Ori advertorialele nu le mai considera lumea o asa buna sursa de backlinkuri si ca atare nu mai merita tinut un astfel de site pentru ca nu mai exista interes pentru postarea de advertoriale,
ori monetizarea la un astfel de site este foarte slaba si nu merita efortul depus in administrarea lui, pentru al tine curat fara duplicates etc.?

Daca nu este cea mai potrivita categorie, rog un moderator sa faca modificare cu scuzele de rigoare, am postat aici in ideea de directoare roamnesti->directoare de articole.
Mersi anticipat, pentru implicare.