Nici una nici alta. Dar, dacă totuși trebuie ales, aleg clar cafeaua, pentru că e naturală, nu o prostie de băutură formată numai cu fel și fel de compuși sintetici și aiureli, plus foarte foarte mult zahăr.

Acum cațiva ani beam >2l de cola pe zi și aveam diverse probleme digestive, arsuri pe esofag.. nu sunt convins că era doar de la cola, poate și de la celelalte prostii pe care le mâncam/beam...

Oricum, cafeaua în cantități moderate nu e nici o problemă ( unii chiar o recomandă, eu nu știu ce să zic... )