Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 21

Subiect: Sistemul de reputatie este abuzat?

  1. #11
    Avatarul lui OttySoft
    OttySoft este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    26th February 2008
    Vârstă
    39
    Posturi
    32
    Putere Rep
    34

    Implicit

    Eu sunt nou pe forumul SeoPedia, dar consider ca sistemul de reputatie chiar nu ar trebuii luat in seama pentru ca poate fi usor influentat de subiectivism

  2. #12
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65

    Implicit

    Oricum sistemul va ramane, si va fi tot anonim. Daca il facem public, o sa fie un razboi de razbunari.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  3. #13
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    44

    Implicit

    Citat Postat în original de Cristian Mezei Vezi Post
    Oricum sistemul va ramane, si va fi tot anonim. Daca il facem public, o sa fie un razboi de razbunari.

    Daca asa este un razboi, apoi public.. cred ca va fi dezastru.

    @will : eu nu vad reputatie negativa, eu vad una neutra care defapt ii pozitiva doar ca eu numai am rep. power (momentan)
    Ultima modificare făcută de Dragos Nicu; 28th July 2008 la 16:45.
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  4. #14
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65

    Implicit

    Eu am facut si un post mai vechi:

    Pentru cei care au primit comentarii indoielnice de reputatie

    Ar fi bine sa-l cititi.
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  5. #15
    Avatarul lui Mircea Budean
    Mircea Budean este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    8th January 2007
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    262
    Putere Rep
    36

    Implicit

    Acu ma bag si eu ca musca-n lapte.
    Pur si simplu pana de curand (acu vreo luna) nici nu am bagat de seama chestia cu reputatia. E OK sa existe un sistem de apreciere, insa nu e bine sa se abuzeze de el.

    De curand am dat reputatie cu plus initiatorului unui topic pentru ca tocmai ma uitasem si eu mai atent peste chestia cu reputatia si pentru ca intr-adevar merita pentru stirea pe care a adus-o in acel topic.
    Apoi am primit "reputatie din aia cu gri" Insa nu stiu cum de mi-a dat inapoi deoarece eu nu m-am semnat cand am dat... adica nu am dat ca sa primesc inapoi... M-a si mirat mesajul ala care a aparut dupa ce am dat reputatie cu plus.. ca cica s-ar putea sa primesc si eu inapoi la fel... insa - repet - nu am dat ca sa primesc inapoi.. cred ca mesajul ala ar trebui schimbat.

    Deci pana la urma... aia cu gri inseamna neutru?

  6. #16
    Avatarul lui Cristian Mezei
    Cristian Mezei este deconectat Administrator
    Reputatie:
    65
    Data înscrierii
    20th February 2005
    Locaţie
    Everywhere
    Posturi
    6.975
    Putere Rep
    65

    Implicit

    Citat Postat în original de Mircea Budean Vezi Post
    Deci pana la urma... aia cu gri inseamna neutru?
    Descrierea sistemului de reputatie
    Co-founder of Deepstash. Tech lover. Dinosaur. Dad. Chef.

  7. #17
    Avatarul lui Stelian
    Stelian este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    6th February 2006
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    331
    Putere Rep
    38

    Implicit

    draqos, probabil iti va mai creste reputatia daca o sa te conformezi regulilor si iti vei pune varsta/locatie

  8. #18
    Avatarul lui Dragos Nicu
    Dragos Nicu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    44
    Data înscrierii
    20th January 2008
    Locaţie
    Sibiu, RO
    Posturi
    2.011
    Putere Rep
    44

    Implicit

    ee, nu ma omor eu dupa aia..
    Poti sa dai de mine usor, @contact.

  9. #19
    Avatarul lui Cristi94
    Cristi94 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    24th July 2011
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    31
    Posturi
    34
    Putere Rep
    28

    Implicit

    Si eu cred ca ar trebui sa se renunte la acest sistem.
    1) Prinzi ciuda pe un user si ii dai numai reputatii negative, daca pe mine au prins ciuda 2-3 alti useri s-a terminat, eu numai am cum sa arat cu acest sistem cine sunt...am gresit intr-un topic unde am enervat 3 oameni si de atunci imi dau mereu buline rosii...dar in alte 10 topicuri eu am rezolvat 10 probleme...iau insa minusuri in continuare pt topicul in care am gresit...si cine ma vede spune ca sunt inamicul nr 1 al site-ului...(e un exemplu)
    2) Daca avem membrii care intra pe site doar pentru sectiunea marketplace cu ce ne deranjeaza? mie, ca un paralel al limbajelor de programare, mi se pare cea mai interesanta sectiune a site-ului...si daca o sa-mi vand un site, sau o sa cumpar altul, credeti ca in secunda 2 voi pleca de pe site? [-x

  10. #20
    Avatarul lui John
    John este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    37
    Data înscrierii
    30th March 2011
    Posturi
    966
    Putere Rep
    37

    Implicit

    @Cristi94, cand n-o sa mai dezgropi subiecte vechi fara sa aduci macar ceva nou, n-o sa mai primesti nici reputatie negativa.
    Vrei un articol pe blog cetateanul.info? Lasa-mi mesaj.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. La cat evaluati sistemul?
    De Federals în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 35
    Ultimul Post: 20th August 2008, 15:27
  2. Sistemul itrader
    De Danielu în forumul Discutii administrative
    Răspunsuri: 6
    Ultimul Post: 29th June 2008, 13:38
  3. Probleme cu sistemul de reputatie.
    De consulting în forumul Regulile si politica noastra
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 23rd January 2008, 14:48
  4. Vand 1.000.000 de bannere in sistemul Adzone
    De bluemamba în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 19
    Ultimul Post: 26th July 2006, 15:19

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •