Pagina 199 din 577 PrimulPrimul ... 99149189197198199200201209249299 ... UltimulUltimul
Rezultate 1.981 la 1.990 din 5770

Subiect: 2parale, afiliatii si marketingul afiliat

  1. #1981
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    48


    Implicit

    @lovelife - am urmarit si am facut screenshoot-uri
    @Stefania - pei nu se terminase (ora limita era 23.59) numai ca eu stiam ca nu mi se vor mai procesa comisioane pentru perioada luata in calcul.
    Am inteles acum sistemul, nu era nevoie sa te numeri in primii 10 pe 18 noiembrie sau pe 2 decembrie ci pe 3 dec. la ora 23.59. Daca un afiliat din IT de ex. a generat comisioane de 1.000 lei a intrat in top 10, dar daca lui i se aproba doar 2 comisioane de 100 lei, iar unui alt afiliat din IT care a generat 999 lei i se aproba comisioane in valoare de 101 lei, acesta din urma ii ia locul primului. Cam ciudat sistemul pentru ca eu il gandisem ca daca am termina in primii 10 pe 18 noiembrie nu mai am cum sa pierd top-ul. Anyway, felicitari colegilor din grupa IT pentru castigarea challenge-ului si sper ca iPhone 5-ul sa ajunga la cel care a muncit cel mai mult.
    @Pavel - depinde pe ce nise ai generat comisioane, IT-ul de ex. proceseaza destul de greu, dar nici cu fashion-ul nu imi e rusine. Eu am doar cateva procesate si nu suna deloc bine nici pentru mine.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  2. #1982
    Avatarul lui pavelarcana
    pavelarcana este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    21st February 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    68
    Putere Rep
    24


    Implicit

    @Dragoș, peste noapte, cei de la IQbox au mai aprobat câteva. E prima dată când realizez comisioane în număr atât de mare, și de asta întreb.

  3. #1983
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    La mine la evomag se anuleaza comisioanele mari intr-o veselie, fara sa spuna motivul, le-am trimis mesaj ca nu au trecut la nici una dintre comenzi motivul, ei mi-au promis ca imi vor spune motivul (pretindeau ca au scris, dar la mine nu este afisat nimic), dar dupa promisiunile de saptamama trecuta au venit iar un val de anulari fara nici o explicatie.

    Experienta unui amic ce a comandat de la EvomMag pe 23 un laptop cu pret foarte bun, i sa expediat coletul, apoi evomag a cerut curierului sa nu mai dea clientului laptoppul, prietenul meu nu a mai primit laptopul, a facut scandal, se pare ca cei de la Evomag au preferat sa schimbe comenzile si sa dea ce era la pret foarte buna cunoscutilor, si asa sau anulat si comisioanele noastre de afiliere.
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  4. #1984
    Avatarul lui croif
    croif este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    33
    Data înscrierii
    18th February 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    43
    Posturi
    168
    Putere Rep
    33


    Implicit

    Si mie mi-a anulat evomag un comision mare fara nicio explicatie. Cred ca nu ar mai trebui promovati.

  5. #1985
    Avatarul lui tymbark
    tymbark este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    46
    Data înscrierii
    5th November 2010
    Locaţie
    Iasi
    Posturi
    1.355
    Putere Rep
    46


    Implicit

    Si mie mi se pare ceva ciudat cu LaRedoute... N-am facut multe comisioane la ei, 3 in noiembrie, aprobate toate, insa la TOATE au modificat comisionul facandu-l aproape jumate. O sa ma uit prin mesaje si detaliile comisioanelor, mi se pare o mare prostie(hotie). N-am mai patit asa ceva la nicio campanie
    Signatura lipsa

  6. #1986
    Avatarul lui lovelife
    lovelife este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    99
    Data înscrierii
    8th July 2006
    Locaţie
    Galati
    Vârstă
    47
    Posturi
    5.993
    Putere Rep
    99


    Implicit

    Citat Postat în original de pavelarcana Vezi Post
    @Dragoș, peste noapte, cei de la IQbox au mai aprobat câteva. E prima dată când realizez comisioane în număr atât de mare, și de asta întreb.
    A fost aprobare automata
    Nu ma pricep la SEO dar ma bag in seama

  7. #1987
    Avatarul lui bogdancercel
    bogdancercel este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    24th April 2012
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    47
    Posturi
    174
    Putere Rep
    24


    Implicit

    explicati-mi si mie cum e cu aprobarea automata. Sunt sigur ca scrie pe undeva, dar n-am vazut. Exista un termen anume? Multumesc
    dam papica la animale. pet shop online.

  8. #1988
    Avatarul lui Dragos Bunea
    Dragos Bunea este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    48
    Data înscrierii
    4th January 2011
    Locaţie
    Tulcea
    Vârstă
    38
    Posturi
    1.036
    Putere Rep
    48


    2 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de bogdancercel Vezi Post
    explicati-mi si mie cum e cu aprobarea automata. Sunt sigur ca scrie pe undeva, dar n-am vazut. Exista un termen anume? Multumesc
    Unii advertiseri au un sistem de procesare a comisioanelor, iar acestea se proceseaza automat in functie de cum apar la advertiser. Daca o comanda e valida si clientul plateste, in momnentul in care advertiserul are banii in cont si comanda apare finalizata cu succes in sistem se aproba automat si comisionul. Perioada de procesare a comisioanelor este de 30 de zile din cate stiu.
    "Blog de afiliat si calatorii: Dragos Bunea Blog"

  9. #1989
    Avatarul lui mike07
    mike07 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th April 2008
    Posturi
    524
    Putere Rep
    36


    Implicit

    Dragos, la tine cum a fost cu evoMag de BF? Iti puneai mari sperante in ei si le dadeai credit ca anul acesta va fi diferit fata de anul trecut...

  10. #1990
    Avatarul lui puthre
    puthre este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    21st February 2011
    Locaţie
    București
    Posturi
    2.154
    Putere Rep
    80


    Implicit

    Are cineva la indemana pagina la care se pot sterge cookieurile 2p?
    Caut cu jingle.ro.

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •