Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 15

Subiect: pentru ca...

  1. #1
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit pentru ca...

    pentru ca peste 70% din raspunsurile care le primesc pe acest forum sunt rautacioase neconstructive chiar si din partea membrilor cu reputatie sau din administratie (e treaba lor ce vrea sa faca cu forumul) accept sa dati in siteul meu cu ce vreti. Mai precis sa imi spuneti de ce nu ati cumpara advertoriale pe siteul asta matchpnp.com. Spuneti ce e rau in el si pentru fiecare indicatie primiti un advertorial pe un blog generalist cu vechime da 17 pa 22 generalist ro. Trebuie sa fie indicat astfel:

    1. ce nu imi place- cum se rezolva

    pt fiecare punct primiti un advertorial cum am zis

    asadar de data aceasta nu ma supar daca veti fi rautaciosi cu siteul meu

    pt fiecare pct cate un advertorial

  2. #2
    Avatarul lui PhoeniXman
    PhoeniXman este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    8th October 2010
    Locaţie
    Cluj
    Vârstă
    36
    Posturi
    1.814
    Putere Rep
    34


    Implicit

    Daca vrei sa faci bani din blog in primul si primul rand schimba template-ul, seamana mult cu un template blogger de acum 10 ani, la fiecare post sa ai cel putin o imagine reprezentativa, sterge https://matchpnp.com/hello-world/#comment-1 inclusiv pluginul daca il ai, daca tot ai asa multe linkuri externe pe index ataseazale cate un text la fiecare, asta asa pe fuga.

  3. #3
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    Implicit

    Oamenii nu au ceva cu site-ul tau ci cu modul in care abordezi forumul: ba oferi servicii SEO - de fapt advertoriale cred eu, ba ceri sfaturi de incepator sau necunoascator in ale SEO. Asta ii cam agaseaza pe colegi.

    - sample-page ? nu prea pare profesionist.

    - Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing! = cam aiurea.

    - articole putine.

    - vechime site: cateva luni, deci cam neatractiv pentru SEO

    - trafic?

    - indexare? ia vezi aici => https://bit.ly/3jLTP0m

    Cum se rezolva? Pai la prina pui si tu o pagina ok sau o stergi, la vechime faci vechime, la numar de articole, adaugi.
    Ultima modificare făcută de Rapsodia; 8th October 2020 la 23:51.
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  4. #4
    Avatarul lui CalinB
    CalinB este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    22
    Data înscrierii
    20th January 2014
    Posturi
    435
    Putere Rep
    22


    Implicit

    Nu ti merge ssl-ul -> cumperi un ssl(sau si gratis cu cloud)

  5. #5
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit

    phoenix ai 3 advertoriale
    rapsodia ai 6 advertoriale
    calin 1 advertorial

    mai astept si altii

  6. #6
    Avatarul lui Mihai_Is
    Mihai_Is este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    12th February 2013
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    525
    Putere Rep
    0


    Implicit

    - Scorurile https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ si https://gtmetrix.com/ sunt mici. Personal, as lucra la imbunatatirea lor!

    Google
    2.JPG

    Gtmetrix
    1.JPG

  7. #7
    Avatarul lui cris
    cris este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    9th July 2007
    Vârstă
    41
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    0


    Implicit

    mihai is 1 advertorial

    castigatorii sa imi trimita pm cu o adresa de mail ca le fac cont de publisher sa publice advertorialele

    anunt valabil incontinuare

  8. #8
    Avatarul lui inscaun
    inscaun este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    30th March 2007
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    40
    Posturi
    878
    Putere Rep
    36


    Implicit

    domeniu prea nou, sub un an.
    tema aiurea, estetic pare ferma de linkuri
    nu ai ssl pe www, sau e configurat prost
    nu ai footer,
    categoriile de tip - Uncategorized, nu dau bine, si putine categorii


    *nu vreau advertorial.

  9. #9
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit

    Citat Postat în original de cris Vezi Post
    ...
    1. ce nu imi place- cum se rezolva
    ....
    Mie nu-mi place nimic dar asta nu conteaza... Conteaza ce nu-i place lui Google si astea de obicei nu au rezolvari asa usoare... Asa ca o sa te cam plictisesc!

    1. Din ce vad eu ai un certificat SSL valid pe site. Problema este ca nu ai un redirect corect catre versiunea SSL a site-ului. Link-urile interne sunt catre ambele versiuni, ceea ce nu e bine... Adauga in htaccess undeva inainte de codul wordpress:
    Cod:
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTPS} off [OR]
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\. [NC]
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(?:www\.)?(.+)$ [NC]
    RewriteRule ^ https://%1%{REQUEST_URI} [L,NE,R=301]
    2. Inrudit cu 1, schimba in tema link-ul catre fonturile google din
    Cod:
    http://fonts.googleapis.com/css.......
    in
    Cod:
    https://fonts.googleapis.com/css......
    3. Renunta definitiv la subdomenii! Stergi tot, fara mila sau, daca ai resurse importante (nu cred ca e cazul), muti in alta parte si pui redirect. Preferabil sa dispara continutul ala.

    4. Tema mie mi se pare ok, ba chiar draguta si potrivita pentru nisa site-ului. Dar (wtf!) personalizeaz-o si tu! Pune-i un logo mai ok, pune-i un favicon (le-ai lasat pe cele ale temei!?!?!?), scapa de widgeturile inutile - adauga altele in locul lor, adauga imagini mai mari in articole (s-a mai zis), acorda-ti ceva timp sa-i dai forma si aspect... Repet, tema e simpla, imi place...

    5. Indexarea... Asta e treaba grea! Sincer, de ce sa ia cineva advertoriale pe un site pe care din cine stie ce motive google nu il indexeaza?
    Aici sper sa fiu contrazis de greii forumului, eu ma mai ocup de SEO doar ocazional, nu mai sunt in tema cu noutatile, dar din ce am observat Google s-a cam saturat si pe anumite nise, supraaglomerate de continut de slaba calitate, nu mai acorda prezumtia de nevinovatie, orice este nou pe nisa aia are din start o eticheta spammy.
    S-au dus vremurile cand puneai online un site de specificatii (nisa spammy) si saptamana viitoare il aveai in prima pagina. Nu cunosc nisa ta, nu stiu cat de spammy este....
    Leacul e greu, trebuie actualizari constante, continut nou unic, link-uri de calitate.

    6. Paginile obligatorii! Indiferent cine esti sunt cateva pagini pe care e musai sa le ai. Pagina despre, politica de confidentialitate, termenii si conditiile site-ului. Adauga-le!

    7. Un site mort e un site izolat, nu are legaturi cu exteriorul, are propriul continut fara niciun aport din exterior. Nu are legaturi in social-media, nu are comentarii la articole, nimeni nu intra, nimeni nu da click, like, nu comenteaza. Poti influenta chestiunea asta...

    8. Structura si continutul. Continutul mi se pare mult prea telegrafic pe o nisa unde informatia trebuie detaliata. Ai articole care sunt scrise intr-un singur paragraf. Chiar crezi ca nu conteaza un h2, h3, o bolduire, etc? Unele articole parca ar fi schite, au propozitii al caror sfarsit lipseste, idei incepute si neterminate, etc. Nu arata a continut de calitate! Structura e ok la continutul pe care il ai, nu e reomandata o structura prea stufoasa cand ai continut putin.

    Ce ti-as recomanda eu sa faci:
    1. Pune-ti la punct continutul, problemele de accesare, paginile si ce zisei eu mai sus.

    2. Dupa asta incepe de la o cautare site:siteultau.com, ia rezultatele la rand si sterge orice nu isi are locul acolo, fara sa fii indulgent!
    In mod normal o chestiune din asta nu se face! Continutul deja indexat te ajuta sa promovezi continutul nou dar tu ai numai balarii acolo si esti judecat dupa balariile alea. Sterge din site orice ai indexat de proasta calitate si pune numai unde este cazul redirect catre continut nou, de buna calitate. balariile sa dispara, fara redirect, fara nimic: 404 e bun acolo!

    3. Actualizeaza toate articolele, da-le un format, adauga-le imagini, adauga subtitluri, urmareste la fiecare articol un scop, pleaca de la niste cuvinte cheie. Inainte de a apasa actualizare schimba-i numele si permalink-ul.

    4. Adauga o vreme continut nou, roaga-ti prietenii sa comenteze ala articole, sa le voreze.

  10. #10
    Avatarul lui Mishu
    Mishu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    29th March 2013
    Vârstă
    54
    Posturi
    1.307
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Revin la postarea de mai sus, nu pentru ca este gresit ce ti-am spus ci pentru ca, in cazul tau, dupa manifestarile pe care le-ai descris si dupa continutul paginii este clar vorba despre o penalizare E-A-T pentru continut YMYL. Asa considera ei...
    Mai exact, site-ul tau nu respecta doua dintre cerintele Google pentru publisheri: transparenta si expertiza. Nu este o penalizare automata, de algoritm, in cazul in care rezolvi problemele nu stiu cat de repede poti obtine o revizuire ca sa scapi de ea.
    Te poate ajuta punctul 6 din ce am zis mai sus dar este nevoie sa-ti declini identitatea in articolele pe care le publici pentru a-ti demonstra expertiza in domeniul fotografiei.
    Asta e, aici s-a ajuns!

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ultimatum pentru Google: 35 de zile termen pentru a şterge datele colectate pentru ..
    De Marius Cristian în forumul Noutati de la Google (Stiri)
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th June 2013, 02:13

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •