Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Sfaturi punere in practica proiect

Afișare hibrid

  1. #1
    Avatarul lui Marcous
    Marcous este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    12th March 2014
    Posturi
    427
    Putere Rep
    20


    1 out of 1 members found this post helpful.

    Implicit Sfaturi punere in practica proiect

    Am rugamintea sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de cum as putea implementa o idee de site. Problema e ca pana acum am lucrat doar cu wordpress, dar nu pot spune ca sunt vreun expert, cel mult mediu la nivel de cunostinte. In rest, spre zero.

    Ideal ar fi tot sa folosesc tot wordpress, dar vreau sa arate si cat de cat ok, nu sa fie doar ca sa stiu ca l-am facut.

    Ideea in mare e: un site care sa combine un blog cu o sectiune de anunturi pe care le poata posta utilizatorii. Sa zicem ca va fi pe nisa "service auto".

    Pe de o parte, sa postez materiale despre intretinerea auto, pe de alta parte, service-urile / mecanicii / magazinele de piese / etc, sa poata posta anunturi intr-o sectiune dedicata, prin care sa isi ofere serviciile.

    O optiune o vreau neaparat, ca cei interesati sa poata cauta in anunturile de pe site ceea ce au nevoie si dupa criteriul "cel mai apropiat", adica in functie de locatie.

    Pe langa asta, sa aiba optiunea ca utilizatorii inregistrari sa poata lasa recenzii proprietarilor de anunturi, posibilitatea ca fiecare user sa-si customizeze profilul propriu cu imagini, text, si eventual o mesagerie interna.

    (e un exemplu nisa service auto, ideea mea e pe alta nisa, dar e acelasi lucru)

    Aveti ceva sugestii? Multumesc anticipat.

  2. #2
    Avatarul lui Bela
    Bela este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    23rd May 2015
    Posturi
    198
    Putere Rep
    17



  3. #3
    Avatarul lui gabetu
    gabetu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    10th April 2011
    Locaţie
    Piatra Neamt
    Posturi
    186
    Putere Rep
    25


    Implicit Adaugare

    Cea mai moderna tema wp pentru anunturi/joburi/director este https://themeforest.net/item/mylisti...theme/20593226, insa nu este cel usor de configurat.

    Sau poti incepe cu o tema gratuita si un plugin de anunturi: https://wordpress.org/plugins/search/classifieds/

  4. #4
    Avatarul lui crudis08
    crudis08 este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th April 2011
    Posturi
    15
    Putere Rep
    0


    Implicit Sfaturi punere in practica proiect

    Cel mai bine e sa incepi cu ceva gratuit. Am investit intr-o tentativa de genul si nu a mers.
    https://wordpress.org/plugins/search/classifieds/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.697
    Putere Rep
    29


    Implicit

    1) cu gratis nu recomand, am incercat eu merge de parca sta, fara modificari majore nu cred sa ai succes.

    2) incearca cu baiatul asta https://oho.ro/ mai are si forum, si blog deci daca incepeti .. e o baza solida [ naspa la el e ca e ofiter pe nava maritima , deci mii de euro pe luna si sta pe mare , in schimb e maestru php, html, jalooma, etc..

    3) bafta, abia astept sa vad ceva de succes plecat de pe seopedia!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  6. #6
    Avatarul lui Marcous
    Marcous este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    12th March 2014
    Posturi
    427
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Pe cele de pe themeforest le-am cam vazut. Speram ca poate e vreo tema pe care nu am descoperit-o eu.
    Ma mai gandeam si la Osclass, dar nu stiu cum sa modific chestii la el.

  7. #7
    Avatarul lui laur7
    laur7 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    3rd January 2019
    Vârstă
    46
    Posturi
    40
    Putere Rep
    10


    Implicit

    Ma uit dupa ceva asemanator, tot pt wordpress, si m-am oprit la 2 optiuni din themeforest. 1 este cea mentionata de Gabetu (MyListing) si a 2 este ListingPro. Inclin spre ultima si pare sa fie cam ce cauti si tu. Din ce vad acolo, se pare ca ListingPro este folosita si de catre YellowPages Serbia, deci ar trebui sa fie destul de completa tema. Daca nu o stii, da un ochi si vezi daca te ajuta.

  8. #8
    Avatarul lui Marcous
    Marcous este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    12th March 2014
    Posturi
    427
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Da, o stiu, spre ea ma cam orientasem si eu.. Dar m-a intors din drum ca sa zic asa Service Finder, tot de pe themeforest. Acum incerc sa fac o comparatie intre ele si sa vad care ar fi mai potrivita, din ce imi dau seama din demo-uri, ca nu le am sa le instalez efectiv si sa ma joc cu ele.

  9. #9
    Avatarul lui laur7
    laur7 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    10
    Data înscrierii
    3rd January 2019
    Vârstă
    46
    Posturi
    40
    Putere Rep
    10


    Implicit

    Le poti instala si efectiv pt a le proba, doar ca nu e recomandat sa ramai cu ele ptc ar fi virusate, etc. Eu am instalat cateva pe un domeniu ce il folosesc pt asa ceva pe un cont de hosting gratuit. Cele ce mi s-au parut ok le-am achizitionat de pe themeforest. Unele sunt reduse din cand in cand, depinde cum ai norocul. Service Finder are vanzari mai putine comparativ cu ListingPro si sta si mai slab la review-uri, din ce vad acolo.

  10. #10
    Avatarul lui Twigg
    Twigg este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    30th November 2013
    Posturi
    195
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Mergi pe WP cu cu o tema free si WPAdverts. Se instaleaza din 2 click-uri + ca ai o functie de moderare. Daca iti place - poti cumpara extensii pt ce ai nevoie.
    Ceva in genul asta am eu aici: https://anuntulbucuresti.ro

    P.S. nu-ti face sperante, din 50 de anunturi postate zilnic - vreo 40 sunt cu imprumuturi, tarot si alte cacaturi

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Practica ciudata
    De Maldinii în forumul Hosting
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 24th April 2014, 16:29
  2. Proiect online - sugestii, sfaturi, idei
    De crt în forumul Subiecte pentru incepatori
    Răspunsuri: 13
    Ultimul Post: 12th October 2012, 16:05
  3. Cum sa profiti de cei ce practica Black Hat SEO?
    De saladfingers în forumul Metode de promovare, Analiza trafic.
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 18th May 2009, 04:26
  4. Copiatul se practica ...
    De maxxone în forumul Plagiat
    Răspunsuri: 8
    Ultimul Post: 4th July 2007, 16:59
  5. Practica Ciudata - Un Fel De Spam Pe.edu
    De Iskander în forumul Discutii generale privind optimizarea si motoarele de cautare
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 9th December 2005, 19:22

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •