Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Domeniu vechi, vreau sa il pun la produs bani

RandomM este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2018
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit Domeniu vechi, vreau sa il pun la produs bani

Salut,
    Acum, cu notificarile venite de la ROTL pentru reinoirea domeniilor, am aflat ca detin domeniul sportbets.ro si as vrea sa-i fac un mic site pe care sa-l pot monetiza cumva(sa-mi scot macar taxa de maintenanta) prin afiliere sau adsense.

Intrebarea mea este daca stie cineva operatori de pariuri care sa furnizeze vreun script ceva de afiliere cu care sa pot popula siteul ( cote/rezultate/clasamente/tips). Multumesc!

George este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    30th September 2010
    Locaţie
    București
    Vârstă
    44
    Posturi
    64
    Putere Rep
    25

Implicit

Salut. Nu poti monetiza pe adsense daca faci pariuri (din ce stiu eu). In Romania, ca sa faci afiliere pe pariuri/poker, trebuie sa detii licenta clasa a 2-a (6000 de euro pe an). Poti in schimb face contract de publicitate cu taxa fixa (flat fee), dar trebuie sa fii rankat pe cateva cuvinte cheie bune. Problema e ca, casele de pariuri nu mai vor sa plateasca flat, deci e mai complicat. Poti in schimb sa mai vinzi advertoriale, odata ce site-ul va creste/ va avea vechime.

MihaiTeo este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    2nd February 2018
    Locaţie
    Lyvov
    Vârstă
    29
    Posturi
    140
    Putere Rep
    0

Implicit

Sau poți să nu introduci pariuri, ci doar detalii despre evenimente, ştiri din sport. Clasamente, rezultate, rămân viabile. Ad-sense rămâne şi el viabil.

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2018
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de George Vezi Post
    Salut. Nu poti monetiza pe adsense daca faci pariuri (din ce stiu eu). In Romania, ca sa faci afiliere pe pariuri/poker, trebuie sa detii licenta clasa a 2-a (6000 de euro pe an). Poti in schimb face contract de publicitate cu taxa fixa (flat fee), dar trebuie sa fii rankat pe cateva cuvinte cheie bune. Problema e ca, casele de pariuri nu mai vor sa plateasca flat, deci e mai complicat. Poti in schimb sa mai vinzi advertoriale, odata ce site-ul va creste/ va avea vechime.
    Multumesc.Nu stiam ca e atat de greu In cazul asta cred ca o sa pun pe el niste retete de prajituri si rugaciuni aducatoare de noroc.

George este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    25
    Data înscrierii
    30th September 2010
    Locaţie
    București
    Vârstă
    44
    Posturi
    64
    Putere Rep
    25

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

Sport Bet are ceva cautari in google. Ai mult de munca deoarece e bataie mare pe tot ce inseamna pariuri. Fa intai un research, identifica ceva cuvinte cheie pe care ai putea intra mai usor. Pune o tema interesanta, cateva categorii, recenzii la casele de pariuri, echipe..Cota2, biletul zilei..etc Vezi ca nu ai voie sa folosesti cuvantul bonus, sa scrii bonusurile oferite. Daca mai ai intrebari imi zici, am experienta de peste 10 ani in domeniu

Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    16th October 2018
    Posturi
    3
    Putere Rep
    0

Implicit

Citat Postat în original de George Vezi Post
    Sport Bet are ceva cautari in google. Ai mult de munca deoarece e bataie mare pe tot ce inseamna pariuri. Fa intai un research, identifica ceva cuvinte cheie pe care ai putea intra mai usor. Pune o tema interesanta, cateva categorii, recenzii la casele de pariuri, echipe..Cota2, biletul zilei..etc Vezi ca nu ai voie sa folosesti cuvantul bonus, sa scrii bonusurile oferite. Daca mai ai intrebari imi zici, am experienta de peste 10 ani in domeniu
    Asa o sa fac, te tin la curent. Multumesc man!

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 10th February 2020, 11:18
  2. Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 4th June 2017, 15:37
  3. Vând următoarele lucruri de produs bani
    De simionandrei în forumul Continut web
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 25th March 2014, 17:16
  4. Vreau sa dau bani pe link-uri
    De AntonioTony în forumul Link-uri/Bannere
    Răspunsuri: 6