Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 14

Subiect: Despre domenii premium

Rapsodia este conectat acum Membru SeoPedia
    Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.879
    Putere Rep
    16

Implicit Despre domenii premium

S-a mai discutat despre domeniile premium, fiecare cu parerea lui .... am avut un domeniu la care am renuntat, KitGoblen, in favoarea Broderii. Azi vad ca e scos la vanzare ca domeniu premium, desi aici se zicea ca ... info nu-s premium, ca asa si pe dincolo. Pana la urma sunt sau nu? Eu zic ca daca domeniul este unul dedicat informatiilor, ar trebui sa fie premium , gen actori.info, case.info, etc.

Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    4
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    130
    Putere Rep
    4

Implicit

Asta nu inseamna ca il va si vinde la pretul ala.

Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.879
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de dufix Vezi Post
    Asta nu inseamna ca il va si vinde la pretul ala.
    Nici eu nu cred si nici ca merita, altfel nu renuntam la el... dar ideea e ca uite ca sunt premium si info .. si inca ce nume kit + goblen. Logica ar spune ca si broderii.info e tot premium, sau Tulcea.Info ...?
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Lista domenii Oferta generala, ro, fr si ru aici!

Nichita este deconectat Super Moderator
    Reputatie:
    80
    Data înscrierii
    19th February 2009
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    3.251
    Putere Rep
    80

Implicit

Citat Postat în original de Rapsodia Vezi Post
    dar ideea e ca uite ca sunt premium si info
    Ideea e ca ownerul il listeaza ca si "premium", nu ca extensia .info intra in neaparat categoria asta.
    Siteul tau e in balarii, nu urca? Competitorii te bat de iti suna apa in cap? Ai fost penalizat si nu stii ce sa faci? Cel mai probabil ai nevoie de un audit SEO complet. :)

Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.879
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de Nichita Vezi Post
    Ideea e ca ownerul il listeaza ca si "premium", nu ca extensia .info intra in neaparat categoria asta.
    naspa!

dufix este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    4
    Data înscrierii
    8th July 2016
    Posturi
    130
    Putere Rep
    4

Implicit

Acuma, sincer sa fiu, mai bine cumpar .com mai lung decat un .info scurt. Ma zgarie pe retina acel .info

Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.879
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de dufix Vezi Post
    Acuma, sincer sa fiu, mai bine cumpar .com mai lung decat un .info scurt. Ma zgarie pe retina acel .info
    Uite ca Gandul.info a prins .. or mai fi exemple, la mine cel mai productiv site este info ... iar la pret deja la Godaddy sunt mai scumpe decat com eu zic ca daca e site de info... d ce sa pui com daca nu e comercial? zic si eu... am si 2 bucati online, merg beton... deci depinde de gust. ma mira ca astia de la godaddy dau voie sa pui premium la ce vrei tu...!

dascalescu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    26
    Data înscrierii
    19th August 2006
    Posturi
    323
    Putere Rep
    26

1 out of 1 members found this post helpful.

Implicit

gandul.info nu a prins nimic , au fost nevoiti pentru ca au lasat sa rasufle ce nume va avea ziarul si s-a dus un smecher repede-repede si-a inregistrat gandul.ro si-a aruncat repede un continut acolo crezand ca o sa se imbogateasca. Nu i-a mers pt ca CTP-ul si-a bagat picioarele si-a cumparat un info care la cel moment era 99centi/an. Stia ca nu numele domeniului va fi important pe viitor asa ca si-a permis luxul.
    Tu spui ca ai 2 domenii beton .info insa daca ai putea sa faci un test sa le treci fie si pentru doar o luna pe .com (sau .ro functie de target) ai fi surprins sa vezi 30-50% mai multe venituri generate din cauza credibilitatii tld-ului.

Reputatie:
    16
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary
    Posturi
    1.879
    Putere Rep
    16

Implicit

Citat Postat în original de dascalescu Vezi Post
    Tu spui ca ai 2 domenii beton .info insa daca ai putea sa faci un test sa le treci fie si pentru doar o luna pe .com (sau .ro functie de target) ai fi surprins sa vezi 30-50% mai multe venituri generate din cauza credibilitatii tld-ului.
    Din pacate am facut testul asta. Ba mai mult, am facut test de mutate a 2 domenii de pe subdomenii pe domenii proprii. Nici-un beneficiu! La mutarea de pe info pe com la fel, totul facut ca la carte, Redirect 301, etc. un singur experiment a mers mai bine .....tv.com fata de ....tv.info, dar pe content diferit.

Joem este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    13th November 2017
    Posturi
    7
    Putere Rep
    0

Implicit

El apare "Premium" pe Godaddy pentru că deținătorul domeniului l-a listat pe Afternic.com market sau alta platforma pe care se vând/ cumpără domenii, la prețul respectiv. După ce sunt listatele domeniile pe market-urile respective, când cineva caută de exemplu un nume de domeniu pe Godaddy, el apare de vânzare la prețul de listare, cerut de vânzător.
    Denumirea de "Premium" a fost folosita in primul rand pentru marketing. Când spui Premium, domeniul se vrea sa fie unul valoros. De multe ori nu este. Ca în cazul de față.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

1. Vand domenii .ro premium
    De mogulul în forumul Domenii
    Răspunsuri: 2
    Ultimul Post: 9th January 2018, 20:30
  2. Vand domenii premium - pro
    De Prietenul în forumul Domenii
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 3rd February 2014, 20:03
  3. Domenii premium
    De felix în forumul Domenii
    Răspunsuri: 41