Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 38

Subiect: Ne putem ajuta reciproc cu cateva pareri? Eu am cateva intrebari referitor la Adsense

  1. #11
    Avatarul lui cmghostbuster
    cmghostbuster este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th April 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    132
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Nu e vorba ca "imi e greu sa cred" ci sunt foarte convins ca nu este asa si aici ma refer strict la traficul care imi revine mie( utilizatorii care imi acceseaza site-ul+ca sa zicem din 2500 vizite intr-o zi nu cred ca au mai mult de 500 instalat adblock). Cu siguranta Mariuca din Focsani de 50 de ani (ps e doar un exemplu) nu stie sa-si instaleze extensiide adblock. Trecand peste asta( este foarte posibil ca nu asta sa fie motivul pentru care nu primesc suficient revenue) as vrea sa stiu daca se poate, cum sa fac sa am categoriile acelea in adminul de la adsense. Voi le aveti ca in poza 2 postata de mine? General categories?

  2. #12
    Avatarul lui Pami
    Pami este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    34
    Data înscrierii
    6th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    402
    Putere Rep
    34



  3. #13
    Avatarul lui cmghostbuster
    cmghostbuster este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th April 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    132
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Ok am citit o parte o sa citesc in continuare Pami,ms. Intre timp vreau sa ma fac si mai inteles. Majoritatea utilizatorilor imi vin de pe mobil si imi e si mai greu sa cred ca ar sta cineva sa instaleze adblock pe mobil.(nici nu stiu daca merge)
    Ultima modificare făcută de cmghostbuster; 28th December 2015 la 22:44.

  4. #14
    Avatarul lui cmghostbuster
    cmghostbuster este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th April 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    132
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Statistica pe ultimele 3 zile...varza View image: aaaa

  5. #15
    Avatarul lui catalinux19
    catalinux19 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    7th October 2013
    Locaţie
    Romania
    Vârstă
    35
    Posturi
    475
    Putere Rep
    23


    Implicit

    N-ai ce face, atatia bani se fac.
    Concentreaza-te mai bine pe un site in engleza si veniturile vor fi de 5, 6 sau 10 ori mai mari decat pe unul pe ro.

  6. #16
    Avatarul lui cmghostbuster
    cmghostbuster este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th April 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    132
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Catalinux View image: alt inainte mai faceam si cate 6-7 euro pe zi in adsense. Ce e drept nu faceam in adnow decat 2 $ acum insa a crescut in adnow dar nu mai fac in adsense mai deloc..si incercam sa inteleg de ce nu mai da lumea click in adsense. Oricum va multumesc tuturor pentru pareri si informatii. Voi vedea ce voi face..

  7. #17
    Avatarul lui MrBogdan
    MrBogdan este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    14th March 2013
    Locaţie
    Timisoara
    Posturi
    86
    Putere Rep
    0


    Implicit

    Am intrat si eu pe site-ul tau, avand adblock instalat mi se parea ca arata foarte natural site-ul, nici sa ma prind ca ai reclame adnow

  8. #18
    Avatarul lui nrb220
    nrb220 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    19
    Data înscrierii
    8th February 2014
    Posturi
    238
    Putere Rep
    19


    Implicit

    Buna cmghostbuster,

    Da-i te rog un pm cu site-ul tau. Studiez problema adsense de mai bine de 4 ani, timp in care am facut si 2k euro / luna si 500 euro din adsense. Poate niste sfaturi de la mine ti-ar fi de folos.

    Legat de adblock, hai sa fim seriosi? Cati dintre utilzatorii din Romania au auzit de adblock? 5% maxim? Intradevar, sunt utilizatori care au instalat acest script, insa la noi in .ro nu prea se stie de asa ceva, cel putin nu la nivelul de 30 - 50% din utilizatorii de internet.

    Deci, nu aici este problema celor care folosesc adsense, ci efectiv aspectul anuntului, dimensiunea anuntului, pozitionarea anuntului, etc... sunt multe aspecte de care daca nu tii cont, nu produci mare lucru. Si va spun din experienta. Recent, pe un site cu peste 80k vizite / luna am testat si 300x250 si 336x280 insa nici una din aceste dimensiuni nu a produs mai mult ca si o unitate de anunturi cu format custom, si diferita de culorile si fontul site-ului. Mai sunt aspecte, cum ar fi culoare de background a anuntului, ceea ce din testele facute mie mi-a creeat niste surprize extraordinare, adica in bine. Am incercat asa: daca am fundal alb la site, am pus fundal negru la anunt, pt a iesi in evidenta, si chiar functioneaza. Nu neaparat, tot ce zice google sau cum spune sa punem si sa facem anunturile este cel mai ok pt noi.

    Mai tine si de blocarea anumitor categorii de advertiseri din adsense, gen afaceri cu iepuri, cu ciuperci, cu melci, etc... Eu am blocat si site-uri de turism, auto, supermarket-uri, etc...

    Inca ceva: daca intr-o pagina ai sa zicem 3 anunturi, creeaza cod diferit pt fiecare, daca poti dimensiune diferita pt fiecare, aspect diferit pt fiecare, plaseaza-le in site, in cele 3 pozitii si dupa o luna, vezi pe ce anunt s-a dat mai multe click-uri, schimba-le pozitia dupa un anumit timp si o sa ai o baza de unde sa incepi

    Per concluzie: oricate sfaturi ai primii, daca nu testezi "pe propia piele" nu prea o sa ai rezultate foarte mari.
    Vand fani facebook. PM sau mail nrb220 @yahoo.com

  9. #19
    Avatarul lui cmghostbuster
    cmghostbuster este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    17
    Data înscrierii
    18th April 2015
    Locaţie
    bucuresti
    Vârstă
    38
    Posturi
    132
    Putere Rep
    17


    Implicit

    Ms mrbogdan dar uite ca natural nenatural gresesc undeva :_? Nrb220 ti.am trimis pm

  10. #20
    Avatarul lui Prometeu
    Prometeu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    38
    Data înscrierii
    27th October 2007
    Posturi
    1.434
    Putere Rep
    38


    Implicit

    Am vazut tableta Lenovo care vine cu soft dedicat si Adblocker integrat...

    Utilizatorii tineri de net sunt numerosi, 5% nu este o cifra realista, sigur este peste si va creste...Marioara de 50 de ani are poate laptopul instalat de fiul ei care i-a pus si adblock :p....

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Cateva intrebari adsense
    De iulipwnz în forumul Adsense
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 27th July 2015, 09:14
  2. Cateva intrebari
    De piciu1993 în forumul Webmaster Tools
    Răspunsuri: 17
    Ultimul Post: 18th June 2013, 09:45
  3. Cateva intrebari despre Adsense
    De RandomHero în forumul Adsense
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 18th January 2011, 22:35
  4. Cateva intrebari PHP & MySQL
    De Cristi G în forumul Server side
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 22nd February 2010, 23:29
  5. Misspellings - cateva intrebari
    De turbo în forumul Google
    Răspunsuri: 0
    Ultimul Post: 25th July 2006, 13:22

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •