Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 14 din 14

Subiect: Ajutor - baza de date

  1. #11
    Avatarul lui Rapsodia
    Rapsodia este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    29
    Data înscrierii
    18th March 2013
    Locaţie
    Hungary + Chișinău + Câmpina
    Posturi
    2.695
    Putere Rep
    29


    1 out of 2 members found this post helpful.

    Implicit

    Alex, eu tot nu am inteles ce vrei tu de fapt si ce legatura au toate cu WP-ul?

    Am de facut o baza de date pentru evidena lucrarilor stiinifice cu interfaa de administrare web
    evidena lucrarilor stiinifice = evidenta banuiesc.

    Ne-ai dat un link catre o pagina asp = inseamna server windows, nu stiu daca are siu legatura cu ASE-ul cee ac evrei tu. Indifrent ca esti la liceu sau la facultate [ ma gandeam ca 90 o fi anul nasterii, deci ai peste 24 de ani ], ar trebui sa poti formula o intrebare mai explicit.

    Daca faci postari pentru a ajunge la market, o sa te umpli de negative, deci mai analizeaza putin. Daca vrei sa-ti faca cineva lucarea la ASE, ai slabe sanse gratis - pe baza de ajutor. Cand am terminat eu ASE-ul in 2000, stiu ca era in programa ceva legat de asp. Daca asta e treaba, cauta in curs ca se explica tot. Daca vrei in Php - era pe net un curs - oriceon parca cu 5 -6 exemple de interogari si pagini cu afisari raspunsuri. Interogarile SQL sunt destul de simple, deci pe langa faptul ca-ti vor folosi mai tarziu si la examene, ar fi bine sa te apuci singurel. Nu e chiar asa de complicat. Daca vrei sa-ti faca cineva totul, cauta pe forum, sunt destui programatori, le scrii in privat.

    Bafta!
    Ofer servicii Social Media Marketing!. Articole contra cost Oferta generala, ro, fr si ru aici!

  2. #12
    Avatarul lui Catalin Cerga
    Catalin Cerga este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    41
    Data înscrierii
    5th April 2013
    Locaţie
    Craiova
    Posturi
    1.034
    Putere Rep
    41


    Implicit

    Esti foarte incoerent in exprimare.

    Daca am inteles bine, practic vrei un site, nu o baza de date, dupa modelul bibliotecii digitale mai sus mentionate.

    Sfatul meu e sa folosesti wordpress, iti ofera tot ce ai nevoie.

    Daca nu te pricepi, ti-l pot realiza eu contra cost, cu conditia sa imi oferi continutul sau sursa acestuia.
    Albert Einstein. Sa am si eu ceva inteligent in semnatura.

  3. #13
    Avatarul lui Claudyou
    Claudyou este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    24
    Data înscrierii
    19th May 2013
    Locaţie
    Cluj Napoca
    Posturi
    533
    Putere Rep
    24


    Implicit

    Desi esti foarte incoerent cum spune si Catalin, cred ca tu ai nevoie de o tema, care habar nu ai cu ce se mananca(practic nu ai frecventat cursurile sau seminariile), pe care nici macar nu o intelegi drept dovada dai segmente din cerinte si nu o poti explica in OP clar si concis.
    In cazul in care am priceput ce ai de facut, este un site ce cuprinde o baza de date, ceva pagini php cu care sa extragi anumite informatii din DB si sa le expui sub o anumita forma asemanatoare unui site de ceva. Daca este o tema la ASE nu cred ca o poti face cu wordpress cum sustin colegii ci ai nevoie sa scrii tu codul de la 0.
    Poti angaja pe cineva sa ti-o faca fie de aici de pe forum, fie de pe alte siteuri gen freelancer, dar cu exprimarea greoaie cred ca iti va fi foarte greu sa primesti ceea ce doresti acolo.
    As putea sa ti-o fac si eu daca imi oferi o imagine clara a ceea ce ai nevoie, in caz ca esti interesat da-mi un PM(private message).
    Fara semnatura.

  4. #14
    Avatarul lui HkSilviu
    HkSilviu este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    20
    Data înscrierii
    16th June 2013
    Locaţie
    Valcea
    Posturi
    26
    Putere Rep
    20


    Implicit

    Pentru a realiza ceea ce doresti trebuie sa ai cunostiinte de mysql (baza de date - proiectarea si structura unei baze de date) iar pentru interfata (php/html) ai nevoie de o clasa de login si apoi sa creezi formulare (adaugare/editare), afisarea informatiilor din baza de date.

    Poti realiza si cu wordpress dar pe viitor daca se cere sa o imbunatatesti o sa iti fie foarte greu. De exemplu daca se doreste sa faci un filtru de cautare dupa anumite criterii e putin cam greu sa faci asta in wordpress daca nu sti programare.

    Ofera-ne mai multe detalii si poate te putem ajuta. De exemplu ce campuri ai nevoie sa salvezi in baza de date?

    O zi buna!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. Ajutor baza date site-uri evenimente
    De 2dor în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 23rd January 2014, 16:24
  2. Link din baza de date
    De Federals în forumul Server side
    Răspunsuri: 15
    Ultimul Post: 28th June 2009, 20:58
  3. Baza de date :)
    De Sebastian în forumul Bar, lobby...
    Răspunsuri: 3
    Ultimul Post: 9th September 2008, 23:05
  4. Putin ajutor cu baza de date pentru anunturi
    De Federals în forumul Server side
    Răspunsuri: 10
    Ultimul Post: 11th August 2008, 01:16
  5. Baza de date
    De eRwin în forumul Server side
    Răspunsuri: 5
    Ultimul Post: 26th August 2005, 09:10

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •