Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Ivory Weddings

Aurel Dragut este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    27th August 2006
    Locaţie
    Bucharest
    Vârstă
    37
    Posturi
    1.077
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de scorpion68a Vezi Post
    Multumesc, si inca o data, scuze ca v-am trimis sa va uitati pe site-uri turcesti .
    Stiu ca mai e loc de optimizare. Dupa frazele cheie pe care mi le doream, apare printre primele la cautari (organizare nunti cu tema, nunti tematice). Problema mea e ca nu stiu daca intr-adevar nu e cerere de nunti tematice in Romania, ori site-ul nu e convingator pentru cei care ar vrea asa o nunta, si care dau de el dar nu ne suna.
    Uite ca tocmai mi-am dat seama de o greseala: pai cum sa ma contacteze, daca nici nu am pus un formular de contact?
    Uite un formular de contact (http://wordpress.org/extend/plugins/wp-contact-form/) pe care il folosesc si eu.
    Promovez Produse și Servicii Auto si detin un Blog personal
    Twitter: @AurelDragut

Toto este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    36
    Data înscrierii
    14th June 2005
    Locaţie
    Bucuresti
    Posturi
    1.905
    Putere Rep
    36

Implicit

Dupa frazele cheie pe care mi le doream, apare printre primele la cautari
    Ok, asta e bine, insa... Poti baga mana in foc pentru frazele alea?? Mai exact, cata lume cauta cu frazele alea?? S-ar putea sa fie frazele dorite de tine, dar sa nu fie bune... Think about it...

Cred ca in primul rand ar trebui sa te orientezi pe "organizare nunti", pentru ca apoi, dupa ce a ajuns omul la tine pe site, sa ii propui, sa ii arati, si ce inseamna o nunta tematica...

De exemplu, iata cam ce se cauta in RO, in materie de nunti:

• Cautari Constructii derivate

• 2.052 nunti

• 328 aranjamente nunti

• 309 decoratiuni nunti

• 294 restaurante nunti

• 202 organizare nunti

• 182 poze nunti

• 177 filmari nunti

• 143 foto nunti

• 135 nunti.ro

• 131 organizari nunti

Dupa cum vezi, cuvantul tematic nu prea "se practica", deci trebuie sa te reorientezi si sa identifici cuvinte/fraze cheie noi pentru care sa optimizezi site-ul...

Datele au fost oferite de trafic.ro - ca tot spuneam eu ca nu e util intr-un alt post...

bogdan985 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    21st November 2006
    Posturi
    224
    Putere Rep
    30

Implicit

Wordtracker-ul arata ceva mai putine (oricum ideea este ca fiind cautari sunt si clienti). Nici eu nu as merge pe "nunti tematice" ci mai degraba pe "organizare nunti". Whatever.

Sfaturi:
    - Scapati de wordpress si realizati un site de sine statator. Wordpress-ul este un cms foarte misto dar e facut ca suport pentru blogs.
    - Lipseste numarul de telefon de pe site. Este foarte important. Sunt multi care vor dori sa va sune.
    - Lipsesc testimonials. Poze de la nunti deja organizate. Mesaje de multumire etc.
    - UNDE vad eu ca voi organizati nunti?!? In header si atat. Insa nu-mi oferiti detalii. (Eu cel putin nu le gasesc. Ar trebui sa-mi sara in ochi!).
    - Poze cat mai multe! De ce poze cu copii pe prima pagina? Vreau sa vad o mireasa! Vreau sa vad happy faces! Vreau sa o vad pe bunica in spate cum plange. Vreau sa vad flori, inele si verighete!
    - Lipseste USP-ul. "Ivory. Creatori de nunti" ?!? Nu mi se pare cel mai inspirat mod de a atrage atentia
    - Situl e plin de articole. Ok. Exista articole dar astea trebuie puse separat. Eu am nevoie de informatii nu de articole. Cine sunteti? De ce sunteti buni in ceea ce faceti (Sunteti cei mai buni?)? De ce sa va aleg pe voi? Ce garantii imi oferiti? Sunteti de incredere (WTF! E vorba de nunta mea aici
    - Ce imi oferiti moca?

Daca imi mai vin si alte idei o sa editez post-ul. Succes!

Gabriel Puscuta este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    7th September 2006
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    786
    Putere Rep
    27

Implicit

Citat Postat în original de bogdan985 Vezi Post
    - Lipsesc testimonials. Poze de la nunti deja organizate. Mesaje de multumire etc.
    Pentru mine si poate si pentru altii sunt neimportante. Eventual citite de pe un forum al unui site care vinde ceva.
    In fine... daca va fi sa pui un asemenea feature, te rog, fa sa fie reale. Si cere-le sa`si spuna parerea direct pe site. Nu inventa testimonials!

scorpion68a este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    23
    Data înscrierii
    20th June 2007
    Locaţie
    Bucuresti
    Vârstă
    51
    Posturi
    52
    Putere Rep
    23

Implicit

Va multumesc pentru comentarii. O sa fac o "renovare" majora cat de curand si o sa tin cont de ce ati scris. Sper ca sunteti necasatoriti

Gabriel Puscuta este deconectat Ambasador
    Reputatie:
    27
    Data înscrierii
    7th September 2006
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    786
    Putere Rep
    27

Implicit

In devenire. Dar daca faci treaba faina acolo, poate poate apelam

bogdan985 este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    30
    Data înscrierii
    21st November 2006
    Posturi
    224
    Putere Rep
    30

Implicit

Va multumesc pentru comentarii. O sa fac o "renovare" majora cat de curand si o sa tin cont de ce ati scris. Sper ca sunteti necasatoriti
    Banuiesc ca multi de pe site sunt casatoriti in devenire (in urmatorii ani ) asa ca... Succes cu situl si cine stie... Poate faceti rost de ceva clienti de pe acest forum

webm4ster este deconectat Junior SeoPedia
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    24th June 2007
    Posturi
    17
    Putere Rep
    0

Implicit

eu cred k arata ok ...site-ul !

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •