Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: parere design

  1. #11
    Avatarul lui Bogdan Ungureanu
    Bogdan Ungureanu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    32
    Data înscrierii
    17th September 2010
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    34
    Posturi
    431
    Putere Rep
    32


    Implicit

    Todosin, sper să nu te superi, dar chiar nu place deloc designul, nu prea ai avea ce să modifici în el. Așa cum a zis cineva mai sus, e prea sobru pentru un astfel de site. Sfatul meu este să pui un template gratuit, sau dacă îți permite bugetul pentru site-ul ăsta, unul premium/custom. Eventual ai putea face un barter cu un designer.
    Am un blog personal nou.

  2. #12
    Avatarul lui tehnicsmart
    tehnicsmart este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    18th July 2011
    Posturi
    49
    Putere Rep
    28


    Implicit

    ce ai putea sa ii faci in plus:
    -La meniu sa dai un hover sa se vada ca ii buton
    -Aboneazate prin email, poti face acea imagine cu plic sa fie butonul de submit
    -
    COPIRIGHT © VORBIM.INFO 2011
    , tema este cumva realizata de tine ?

  3. #13
    Avatarul lui raducu
    raducu este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    13th August 2011
    Locaţie
    Targoviste
    Vârstă
    34
    Posturi
    183
    Putere Rep
    28


    Implicit

    In afara de baner este ok.
    La baner s-au adaugat aiurea acele brush-uri, incerca un baner mai simplu, text + icon + motto.

  4. #14
    Avatarul lui saramon
    saramon este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    28
    Data înscrierii
    11th May 2011
    Locaţie
    Strejnicu, Prahova, Romania
    Vârstă
    46
    Posturi
    69
    Putere Rep
    28


    Implicit

    Ca să semene mai mult a ceea ce se vrea să fie, adică un portal, aș schimba radical homepage-ul, aș pune un banner rotativ și aș pune mai multe articole și mai multe poze/video.

  5. #15
    Avatarul lui broski
    broski este deconectat Guest
    Reputatie:
    0
    Data înscrierii
    6th July 2011
    Locaţie
    Timisoara
    Vârstă
    31
    Posturi
    599
    Putere Rep
    0


    Implicit

    eu cand cer niste sfaturi, pai le pun in practica...tu ai zis multumesc, insa, nu ai facut nimic din ce ti-a fost sfatuit. In fine, este timp destul, multa bafta !
    costă modificarile, le voi face dar dureaza ceva timp.

  6. #16
    Avatarul lui Hapiuc Robert
    Hapiuc Robert este deconectat Membru SeoPedia
    Reputatie:
    31
    Data înscrierii
    16th September 2010
    Locaţie
    Sibiu
    Posturi
    417
    Putere Rep
    31


    Implicit

    Ca să semene mai mult a ceea ce se vrea să fie, adică un portal, aș schimba radical homepage-ul, aș pune un banner rotativ și aș pune mai multe articole și mai multe poze/video.
    Incurci banner-ul ( IAB - Ad Unit Guidelines ) cu header-ul ( Header - Wikipedia, the free encyclopedia ).


    tema este cumva realizata de tine ?
    Nu, este realizata de kissgift @ Insideon .


    COPIRIGHT © VORBIM.INFO 2011
    No comment .

    Pentru inceput incearca sa schimbi tema wordpress, daca nu ai banii sa cumperi una unica cumpara una de pe themeforest, gasesti una super ok pana in $30. Daca nu ai bani pentru nimic gasesti una ok si free, trebuie doar sa cauti si sa te intereseze.
    Poti elimina widgetul "Who's Online", sunt sigur ca nici un utilizator nu este curios sa stie asta. Vad ca este "portal de divertisment" ...poti elimina si "Arhivă blog".

    Culoarea din fundal mi se pare foarte frumoasa, poti sa emrgi pe aceeasi gama de culori si pentru restul website-ului.

    Ai grija la spatiile negative, pe prima pagina redu din numarul de posturi sau fa un sidebar pe o singura coloana si undeva la 300px, astfel incat cand dai scroll sa nu iti ramana acel spatiu gol din aprtea dreapta.

    Logo-ul acela centrat...nu este ok, din cate vad ai vrut sa faci ceva ca o panglica, dar al tau nu are umbre si acel gradient border strica tot.

    Imi place ca ai evidentiat box-ul cu newsletter.

    Ai mai multe minusuri decat plusuri dar daca iti faci timp pentru toate...poate iese ceva frumos.

    Bafta cu proiectul!

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Informații subiect

Utilizatori care navighează în acest subiect

Momentan este/sunt 1 utilizator(i) care navighează în acest subiect. (0 membrii și 1 vizitatori)

Thread-uri Similare

  1. O parere...
    De piciu1993 în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 9
    Ultimul Post: 11th August 2011, 09:15
  2. PHP + Design
    De BeFree în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 15th April 2008, 17:24
  3. design + seo
    De toni în forumul Servicii web / Jobs
    Răspunsuri: 1
    Ultimul Post: 31st January 2008, 13:44
  4. O parere...
    De Federals în forumul Studii de caz
    Răspunsuri: 12
    Ultimul Post: 27th December 2007, 11:26
  5. o parere
    De dexter în forumul Website-uri
    Răspunsuri: 7
    Ultimul Post: 17th December 2007, 01:15

Permisiuni postare

  • Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii
  •